Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jutalomtáblát szeretnék...

Jutalomtáblát szeretnék használni a 3 évesemnél, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy mi alapján értékeltek és milyen gyakorisággal. Minden jól elvégzett dologért kap mondjuk egy matricát/pecsétet stb, vagy vannak előre meghatározott állandó dolgok-mondjuk öltözés, wc-használat, pakolás... És mi a jutalom? (Én speciel programokra gondoltam.)


Bocs a béna kérdésfeltevésért, de így fogadta el a rendszer.


2015. jún. 8. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

nálunk feladatok vannak. 5 éves, szóval más az elvárás, de nálunk ilyenek kerülnek fel a táblára: alapos fogmosás napi 2x (ugye az ovis fogmosásért itthon nem jár csillag), egyedül alapos fürdés, törölközés (kicsit lusta a szentem), szobája rendrakás, vacsi után elpakolás maga után, de már volt fürdő takarítás is :D vagy ha beteg akkor a gyógyszer beszedését írjuk fel.

táblázatot csinálok egyik oszlopba a tennivalók, másikba a hét napjai vannak. és akkor írjuk a csillagokat :)

mi a tábla készítése előtt beszéljük meg, hogy miért megy a gyűjtés, ha nagyobb dolgot szeretne (ami persze belefér) akkor nagyobb tennivalók kerülnek fel, egy vasárnapi fagyizásért mondjuk csak az alap dolgokat írom fel. összeszámolom hány csillagot tud összegyűjteni, mondjuk 50-et, akkor felírjuk, hogy 45 csillagot kell elérnie a fagyiért/kirándulásért/labdáért, stb :)

2015. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nálunk a kisfiam készitette el,de nálatok még ahhoz kicsi.én nem szoktam előre mondani,hanem,ha ügyes megdicsérem,és kap egy pontot-tiznél beváltható valami apróságra.ha elmondom,hogy ,ha szépen összepakol,akkor kap egyet,akkor csak azért csinálja,én meg pont azt szeretném,ha magától jutna eszébe.néha többet is kap,néha napokig nem.mindig váratlanul.van,hogy csak elmeséli mit segitett az oviban a kicsiknek-és erre is kap egy pontot.
2015. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!