Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, azok a gyerekek...

Mit gondoltok, azok a gyerekek akiket már kisgyerek koruktól visznek rendszeres edzésre, azok agresszívvá válhatnak? Hogy tudnám ezt kiküszöbölni? Hány éves kortól írassam be valamilyen sportra a gyerekem?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban én is ismertem ilyen agresszív gyerekeket, mindegyik sportember volt és már elég fiatalon (7-8 évesen) kezdték. Több ismerősöm tapasztalta, hogy ugye az edző a gyerek "második apjává" válhat, az edzők meg a legtöbb esetben arra tanítják a gyereket, hogy nyerni kell, gyakran kiabálnak stb.. erre még ráadás ha valami különösen agresszív sportra jár, pl. birkó. Hány évesen írassam be szerintetek, és milyen sportra? Szeret mozogni a gyerek, és már nem elég neki, hogy a kertben/parkban játszunk. Esetleg van valamilyen tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

2015. jún. 11. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem a sport, hanem a környezet hatására lesz agresszív.


Rögtön a 2. mondatban ott is az indok. Az edző stílusa, és bánásmódja miatt lesz agresszív, mert azt a mintát fogja venni tőle. Lehet, hogy ő nem akar olyan lenni, mégis olyan lesz, mert ezt 'tanítják' vele.


Nem csak a sport létezik a világon, ami leköti. Írasd be zeneiskolába.

2015. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy pl. az úszás edzéstől agresszív lenne a gyerek. Vagy egy kislány mondjuk az RG-től azzá válna.


Nekem a legnagyobb fiam először úszott, majd 8 éves korától párbajtőrözött (ez ritka, ilyen fiatalt nem szoktak bevenni). A második dzsúdóra, majd karate-ra járt, de nem szerette, abbahagyta, így ő is vívott néhány évig. A legkisebb fiam és a lányom lovagol (5-6,5 éves kortól). A lányom emellett akrobatikus tornára is jár, járt.

Mindegyik kamasz ma már, egyik sem lett agresszív gyerek. Mondjuk, ha azt láttam volna,hogy nem megfelelően bánnak velük, arról a sportról kiírattam volna.

2015. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Vidéken élek, egy kisvárosban, nincs sok lehetőség, és főként nincs nagy lehetőség váltogatni az edzőket.
2015. jún. 11. 20:09
 4/14 anonim ***** válasza:
Már sokkal fiatalabban elkezdhet sportolni. A fiam 4 évesen kezdte, 5,5 évesen igazolt sportoló. Hetente 2-3 alkalommal jár edzésre, én nem erőltetem, hogy minden alkalommal odaérjen. Nekem az edző hozzáállása volt az egyik legfontosabb, szigorú, komolyan veszi a dolgot, de nem kiabál, nem fenyeget. Gyerekek, játéknak fogják fel a dolgot, úgy, hogy 12 éves korig járnak együtt edzésre. Nem ettől válik agresszívvá.
2015. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

pedig pont a küzdősport tanítja meg őket az önfegyelemre, én még nem láttam agresszív sportolót, pedig világéletemben ilyen közegben mozogtam. én 3 évesen kezdtem, terhesen fejeztem be... férjem 5 évesen kezdte a karatét, kamasz korában már nagyon szép eredményeket ért el, egyikünk se agresszív. férjem szerintem még nem verekedett sportcsarnokon kívül, pedig bárkit leverhetne... én meg aztán tényleg konfliktus kerülő ember vagyok.

gyerekünk 6 éves, ő is 3 évesen kezdte, jelenleg úszik, kosárra jár és néptáncol. judozot is, de az nem tetszett neki mert nem mert senkit megütni, ő viszont kapott, szóval ahhoz még kicsi volt 4 évesen :)

2015. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Te kérdezted, hogy milyen sportra írasd be, tehát többféle lehetőséged is van ezek szerint. Mik azok?

2015. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Van foci, kézilabda, birkó, a közeli városban (20km) van egy uszoda ahova esetleg járhatna rendszeresen úszni (úszni már tanult, az utóbbi 2 nyáron elvittem egy úszóoktatóhoz, egész jól mozog a vízben). Igazából ennyi, régebben voltak küzdősportok, de érdeklődéshiány miatt eltűntek. Birkóra nem akarom. Egyiknek sem ismerem az edzőjét. Komolyabban az úszáson gondolkodtam el, egy verseny-úszóoktatóhoz beíratni, hátha tetszik neki.
2015. jún. 11. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a sporttól lesz agresszív, sőt, ott le tudja vezetni a stresszt. Mondjuk birkóra nem iratnám, de az úszás jó ötlet.
2015. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Foci esetleg? Én nem szeretem, de a fiúk szokták szeretni. Teljesen szelíd, jó kislány lányom kézilabdázik a sulijában é nagyon ügyes. Egy próbát az is megérne.

Birkózásra én sem íratnám, nekem sem szimpatikus.

2015. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mennyi idős? ezt sehol nem írtad.

ha már nagyobb 7-8 éves mint a példában írtad, én már csak sima úszásra íratnám be, főleg, hogy már t úszni. enyém 3 évesen kezdett el úszni, vízimádó, jól mozog a vízben, neki egyből versenyúszást tanítottak. az más mint a sima úszás, de nem tagadom, nekem tetszett, hogy kapásból van egy jövő útja, de ugye 8 évesen már ehhez talán késő, főleg ha nem napi szinten tervezed edzésre hordani. de persze ez csak tanács :)

2015. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!