Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamnak herpesz van...

3 éves kisfiamnak herpesz van a száján. Mit tegyek vele? Valami természetes megoldást írnátok nekem? Bekenhetem herpesz elleni krémmel? Félek hogy azt lenyalja vagy nem is engedi bekenni.

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár babán még nem próbáltam, nekem a Compeed tapasz nagyon bejön, főleg az éjszakai változat. Nagyon jól ragad, úgyhogy leszedni nem fogja tudni, akár megvárhatod, amíg elalszik, és úgy felragaszthatod neki, reggelre pedig már könnyen le lehet szedni. Ha időben elkezdem (első napon), akkor nem dagad fel és 3 nap alatt elmúlik a herpesz. Most nézem a benne lévő papírkát, nem írják, hogy hány éves kortól lehet használni, de a patikában biztos tudják (volt hozzá még egy papír, de az már nincs meg).
2010. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Homeopátiás szerekkel is segíthetsz, nekem nagyon bevált! Innen ki tudod választani a megfelelő szert a tünetek alapján:"Gyors segítség, ha a herpesz megint rosszkor jön:


Borax 9 CH

Amikor a száj feszül, viszket, de hólyagok még nem jelentek meg. Sokszor megakadályozza a bőrtünetek kialakulását.


Natrium muriaticum 9 CH

Csoportokban elhelyezkedő apró, fehér hólyagok, az ajak száraz, gyakran repedezett. Tengeri nyaralásnál rendszeresen megjelenő herpeszek egyik fő szere.


Rhus toxicodendron 15 CH

Kezdetben világos folyadékot tartalmazó, később gennyes apró hólyagok. Égő, viszkető érzés.

Lázas állapotokat kísérő herpesz.


Cantharis 9 CH

A herpesz égés vagy forrázás hólyagjaira hasonló. Égő fájdalom.



A szereket napi 3-4 alkalommal szedjük (5 golyó kevés vízben feloldva vagy elszopogatva), 5 napon keresztül. Fontos, hogy előtte, utána fél órával ne egyen, igyon és ne használjon mentolos fogkrémet!

2010. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ecet, fültisztító pálcával, csak a herpeszre. egyből amikor elkezd bizseregni. Ki se fog fejlődni.
2010. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!