Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Hova vigyem a...

Mit tegyek? Hova vigyem a gyereket? Vagy túl aggódom a dolgot?

Figyelt kérdés
Már teljesen nem tudom mit csináljak, vigyem tovább másik orvoshoz vagy vigyem vissza vagy fogadjam el hogy Ő ilyen????? Van egy 2 és fél éves kislányom nagyon rosszul eszik 2 hónapos kora óta, álmában tudtam csak etetni 6 hónapos koráig iszonyú sokat bukott akkor refluxal kezelték 1 éves koráig, savlekötőt kellett szedni. A bukások azok megszűntek az étvágytalanság azóta is fennáll lassan gyarapszik. 2 évesen további vizsgálatok allergia nem mutatot ki semmit, laktózmentes diétán vagyunk azóta bár azt a vizsgálatot nem csinálták meg csak azt mondták diéta.... Az allergiavizsgálatnál az össz Ige 3x-osa lett a megengedettnek, de nem mondtak rá semmit. Fél éves kora óta borzalmasan alszik, 10-15 de van olyan éjszaka hogy ennél többször is felkel sírva.Dobálja magát és van hogy húzogatja össze a lábát és sír. Elég sokszor is szokott hányni. Havonta-kéthavonta egyszer kétszer, de utána semmi baja. Érzem hogy vmi nem oké, csak azt nem tudom már hova vigyem, Voltunk debrecenben a Klinikán a Kenézyben de úgy érzem sehol sem foglalkoztak velünk. Hova vigyem? Lassan összeesek a fáradtságtól, én ráadásul nehezen alszok vissza. Keressek egy magánorvost?
2015. jún. 19. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Igen, keress egy magánorvost.Mondjuk belgyógyászt. Én eddig bármikor mentem dietetikus, meg hasonló orvosokhoz mindegyik csak diétát javasolt oszt kész... de nem biztos hogy ez így elégséges is.

Kapható étvágyhozó szirup, de én először az okokat keresném.

A laktózon kívül egy csomó minden okozhat problémát nála.

2015. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Két dolgot tennék. A helyedben elmennék egy kineziológushoz, Debrecenben tudok egy jót ajánlani, a kicsit meg elvinném egy profi gasztros dokihoz. Vagy a Klinikán Pfiegler Györgyhöz.
2015. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd tovább.

Szerintem mindenképpen kellene egy bél, gyomor tükrözés, egy nagyfoku vizsgálat.

Az éjszakai felkelések és dobálozás, a hasfájásra gyanítható.

Mindenképpen tovább, csinálj mindenféle orvosnál idöpontot, dietetikus, belgyógyász, alergia orvos...

Aztán mindenhova menj el ahova elküldenek vizsgálatra.

A meglévö eredményeket is vidd magaddal.

Fura hogy laktózmentes diétán tartanak de egy egyszerü vizsgálatot nem is csináltak.(meg kell inni egy löttyöt és bele fújni egy valamibe).

2015. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire komoly esetben nemhogy másik, hanem 5 orvoshoz is elvinném. Addig mennék, amíg ki nem derül mi a baja. Lehet valami ritka, nehezen diagnosztizálható,ami csak a hatodik orvosnak fog eszébe jutni.
2015. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kérj allergiavizsgálatot, nem csak a kezet megszurkálós módszer van, van kifejezetten vérből, székletből kimutatott allergiavizsgálat is.

(Csak mutatóban írom, a barátnőm kisfia mindig pöttyös volt. Ráfogták, mert dundi, mert melegkiütés, mert az ujját szopja és a nyál kicsapja...Túl voltak már több allergiavizsgálaton is. Elmentek másik dokihoz, megcsináltatták, kiderült, hogy a gyerek méz, dió és tojásfehérje allergiás. Mindezt székletből. Mióta tartják a tojásmentes diétát, elmúltak a pöttyök, az állandó, vizes orrfolyás.)

A tej és laktózallergiát is néhány napos kórházi tartózkodással, tejterheléssel vizsgálják, nem csak rámondják. Nem mellesleg, ha intézménybe kerül és tényleg tej v. laktózallergiás, speciális étrend kell, azt pedig csak szakorvosi lelettel lehet igényelni.

Mindenképpen vidd tovább a kicsit, derüljön ki, mi az alapprobléma, csináljanak hasi uh-t, tükrözést, ha kell, de ez az állapot nem maradhat!

2015. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Volt hasi ultrahang elvileg azt nézték nem e refluxos még, 10 perc alatt megállapították hogy nem az... Vérből csinálták neki az allergia vizsgálatot-eredmény negatív vagy nem kimutatható... Nagyon el vagyok keseredve, ma is evett egy műzlit 3 falat tarhonyát megivott 2 dl tejeskávét (Laktózmentes tejből macikávéval) aztán szólt hogy fáj a hasa és kihányt mindent.) A gyerekorvos a hányásra azt mondta hogy akkor kezdjem előről az etetést....

Néztek lisztérzékenységet is az anti-gliadin IGG és IGa lett pozitív az Immuglobilin 0-50 helyett 122. És azt mondta a doki hogy nem lisztérzékeny, nem értek hozzá.

2015. jún. 19. 13:51
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy még is csak liszt érzékeny .ne hagyd keres olyan dokit aki normális.
2015. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Belgyógyászhoz azért elvinném. Lehet valamilyen baktérium.
2015. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nálink ugyanez volt a hányás kivéve. Nem aludtunk, alig evett. Két évesen a gasztron teljes tejmentes (nem csak laktóz!) diétát írtak elő, és egy hónap után már aludt éjszaka. 3,5 éves korára kinőtte a tejallergiát (amit egyébként a vérvizsgálat nem igazolt egyszer sem), viszont jött az asztma. Ezért továbbra is tejmentes, én döntöttem így.

Szóval normális gasztroenterológust keress mindenképp, aki hajlandó gondolkodni is.

2015. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ma voltam a gyerekorvosunknál, bár nem e miatt de mondtam neki hogy a kislányom milyen rosszul eszik a mai napig és rosszul alszik, azt mondta vigyük vissza a gasztróra... Szerinte még mindíg refluxos és gyógyszer kellene...
2015. jún. 22. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!