Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki vizsgálja meg a gyereket,...

Ki vizsgálja meg a gyereket, hogy hiperaktív vagy sem? Hova tudom elvinni vidéken? Aggódom!

Figyelt kérdés

Nagyon jól fejlett, a korát jóval meghaladja mind fizikális, mint mentális képességekben (nem én találtam ki). Tipikus többemberes baba már születésétől fogva. Nem ül meg egyhelyben csak nagyon ritkán, állandóan "fel van húzva".

Ugyanakkor szépen firkál, jól beszél, megy stb, de csak rövid időre tudja magát lekötni, mindig mást akar, mindig rohan.

Eszméletlen fárasztó, a rokonság szerint hármat is kitesz...én pedig aggódom mi lesz vele a későbbiekben.

21 hónapos


2011. márc. 8. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy életkori sajátosság csupán amikről írsz,bár a kisfiamnál is ennyi idősen én már sejtettem,hogy fenáll majd ilyesmi és lám be is igazolódott.

Figyelemfelhívó lehet,hogy ha nagyon eltér a többi ennyi idős picitől,viszont diagnosztizálni képtelenség még ilyen korán,mert simán kinőheti.

Ha nagyon aggódsz fordulj szakemberhez ami lehet,nevelési tanácsadó,gyermekpszichológus,gyermekpszichiáter.

2011. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia


Ha megnyugtat keresd meg a helyileg illetékes szakértői bizottságot és kérj felmérést, de még nagyon fiatal ahhoz, hogy meg lehessen mondani, hogy tényleg hiperaktív e. Az én kisfiamon is látszanak a tünetek ill. én még egy kis figyelemzavart is látok nála és én ayres tornára fogom hordani sok jót hallottam róla. Ő 22 hónapos

2011. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, az állandó nyüzsgés, meg hogy a vele egykorúak messze elmaradnak már elég régóta. :( Eleinte örültem, hogy milyen okos, milyen kis felfedező, de most már félek, mert lassan minden babát aki már lépegetni tud letámad az utcán is.

Ősztől megy bölcsibe, tudom, hogy szeretni fogja (nekem nehezebb lesz) de az akaratosságát hogy fogják tudni kezelni. Még nekem is nehéz...az apja meg mindent megenged neki.


Mivel jó esze van, ezért nem szeretném hogy "speciális" iskolába kerüljön, mert itt aki eltér a normáltól oda vágják be (mindenféle fogyatékos, alacsony IQ, elmaradott fejlődés, hiperaktív, stb stb). Lehet zseni és tönkre vágják ezzel, de lehet csak ilyen nyüzsi, de lehet hogy hiperaktív.


Megjegyzem az erőszakos akaratos természetét tőlem örökölte. Fegyelmezem amennyire csak lehet, de nagyon elfáradok tőle.

2011. márc. 8. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Elkényeztetett fizikailg erős gyerek nem hiperaktiv, az ovi jó hatásal lesz de csak ha apuka nem kényeszteti anyu meg fegyelmezi saját magát.
2011. márc. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia, nem fogják még ennyi idősen rámondani hogy hiper még ha az akkor sem. 5-6 éves kortól lehet diagnosztizálni. amúgy atttól hogy ennyi idős korban mozgékyon és akaratos, meg agresszív...na hallod, ez alapján a fél világ gyereke hiperakítv lenne. azt viszont nem mondom, hogy ne menjetek el a területileg illetékes korai fejlesztőbe, mert ott pl. a figyelmet nagyon jól tudják kezelni (na meg az akaratosságot is). amúgy az én kislányom hasonló típus, mint amit leírtál, mi járunnk koraiba, és ő nem hiper, ezt egyértelműen meg tudták mondani már most (2 éves).
2011. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az unokahugom ugyanilyen, mint a te gyermeked. Az anyukája a horoszkópjára fogja az egész et, mert az ikrekre mindez jellemző. Talán igaza van, de lehet, hogy nem.

A Nevelési Tanácsadóba is mehettek felmérésre.

2011. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia


Szerintem nincs semmi gond vele :) örülj, hogy eleven és nem fordul magába. Én nem orvost javasolnék, hanem válasszatok neki egy ideális sportot, ahol ki tud fáradni.

Én is "hiperaktív" voltam 4-5 évesen és elvittek judozni.

Ha heti egyszer vagy 2 szer van edzés lehetőség, akkor választhattok mellé egy másik sportot is, h minnél gazdagabb legyen a gyerek mozgáskultúrája.

Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem szintén 21 hónapos és "ugyanilyen", csak ő még nem beszél, csak szavakat mond - ha olyan kedve van. Én ott tartok, hogy már furcsán nézek egy gyerekre, aki az anyukája ölében megül, aki kérésre bármit csinál, aki egyáltalán 5 percig (legalább) képes mesét nézni, aki nyugisan fekszik pelenkázáskor (nálunk 20 perc egy csere emiatt),és itt nagyon sokáig folytathatnám a felsorolást.

De megmondom őszintén, eszembe sem jutott, hogy emiatt bármilyen "szakemberhez" forduljak. És nem is szándékozom. Egyszerűen ilyen a temperamentuma, meg hát életkori sajátosságok is vannak benne bőven. Sőt, én kifejezetten örülök, hogy "ilyen", mindig is ilyen gyereket szerettem volna, nem olyat, aki megül az asztalnál szépen csendben. Na, azért persze fárasztó néha, de edzettnek érzem magam :) És a kistesó is érkezik :)

Te meg ne aggódj, örülj, hogy ilyen eleven, érdeklődő a gyermeked! Persze ha megnyugtat, vidd el szakemberhez :)

2011. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!