Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 17 hónapos csemete mellett...

Egy 17 hónapos csemete mellett anyukák ti hogy osztjátok be az időtöket nap, mint nap, hogy a gyermeketek is kiegyensúlyozott magadjon?

Figyelt kérdés

Mondom én, aki igyekszik mindent a gyermek érdekében tenni.

Napi 2x megyünk szabadba, naponta, max. 2 naponta főzök neki (persze magunknak is ugyanez van). Játszok is vele itthon is, amennyit időm engedi, de néha neki még ez is kevés. Egyre gyakrabban jönnek a hisztik, még mai napig sem játszik el 5-10 percnél többet egy játékkal, pláne nem nélkülem. Normális ez így? Másnál is így van? Csak a gyerek körül forog az egész nap? Nehezen oldom meg a főzést, mert ugye azt nem lehet otthagyni, hogy na leültem akkor 10 percre játszani is. Még a takarításba, teregetésbe, ilyesmibe be is lehet vonni, de ennyi. Játéka sok, de egyik sem érdekes. :(

Jövő év elején jön a kistesó is....mi lesz így velünk?

Nem panaszkodom, csak kicsit elfáradtam és most megrémültem a jövőtől is...


2014. okt. 1. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Első baba - teljesen természetes :) majd megfigyelheted, hogy a kistesó mennyivel jobban el játszik magában, nem kell állandóan körülötte pörögni... :) Tapasztalat, van egy 3 éves , és egy 1,5 éves kislányom... ugyan ez volt velem is, mint amit leírtál, elképzelni nem tudtam, más hogyan csinálja, hogy több gyermek mellett is jut ideje mindenre... aztán megszületett a kicsi, és rájöttem, nem is lehetetlen , na jó majdnem mindenre jut időn, mert azért mindig azt érzem, le vagyok maradva a házimunkával :)
2014. okt. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm, megnyugtattál. Csak mert volt egy idealizált képem ezek szerint, hogy ekkorra már biztos, hogy értelmes, okos lesz a "nagyobbik" és jobban el tud játszani is, több idő lesz minden másra IS mellette.
2014. okt. 1. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Tippek:

-te is játssz vele minden játékkal,mivel első gyerek nincs kitől ellesse, hogy kell brummogni az autóval stb...

-néhány játékot tegyél el, egy hét múlva vedd elő, addigra elfelejti és leköti az újdonság varázsa

-írasd be könyvtárba (18 év alatt ingyen van és vannak kemény könyvek is) válasszon magának könyveket, azzal is ellesz (Mi minden héten megyünk egyszer)

-adj neki feladatokat (enyémnek a feladata mindig a lámpát felkapcsolni, a robotporszívót elindítani, a kanalát a mosogatóhoz hozni stb...) és a feladataival elvan mindig pár percet

2014. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 16 hónapos a legkisebb. Ő ahhoz szokott, hogy nem tudok mindig vele lenni, mert ott vannak a nagyobb tesók is. Prímán elvan egyedül is, de többnyire mellettem sertepertél. Mostanában csak ketten vagyunk napközben, mert a nagyok oviban vannak, de nem igényel több figyelmet.

Szerintem kicsit hagyd egyedül játszani, azt is meg kell tanulnia. Légy vele, de csak ülj mellette, és figyeld ahogy játszik, majd lassan kicsit vond ki magad. Ott vagy vele, de mondjuk pakolászol, mosogatsz, teregetsz. Én szinte folyamatosan beszélgetek, mondókázok velük, de közben a saját dolgomat végzem.

Azért is lenne fontos, mert ha jön a kistesó, akkor nyilván rá is sok időt, és figyelmet kell fordítani. Ha addig megszokja, hogy egyedül is játszik mindenkinek könnyebb lesz.

A játékokkal kapcsolatban azt ajánlanám, hogy pakold el egy részét, ne legyen sok elöl. Ha cserélgeted őket, érdekesek tudnak maradni, mert elfelejti, hogy neki ilyen is van. :)

2014. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már eleve úgy szoktattam, hogy egyedül is el tudjon játszani. Sokat volt mellettem és látta, hogy dolgozom, és nem érek rá most vele foglalkozni.Viszont nagyon sokat beszéltem hozzá közben.Ha pedig el kellett mennem valahova, pl: Beraktam a kiagyba, adtam neki játékot és megmondtam, hogy anya megy teremteni, mindjárt jövök, addig olvass. mikor végeztem kivettem. Ma már aranyosan el tud játszani akár 1 1/2 órát is egyedül.

Ma már 25 hónapos és igényli a társaságot, így délelőtt bölcsiben van. Ott ebédel és ebéd után hozom haza. Így a délelőttöm szabad.

2014. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!