Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnék tapasztalatokat...

Szeretnék tapasztalatokat olvasni tőletek, mert nagyon el vagyok keseredve!?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom elég temperamentumos, makacs, és szinte sosem fogad szól. Mellette nagyon nyafka tud lenni, alig van nap, hogy hiszti nélkül múljon el:(

A kezem nem akarja megfogni ha sétálunk és mindent egyedül akar megoldani(öltözködés stb.) csak akkor kell segíteni, ha nem sikerül neki valami, de akkor hisztérikussá válik.

A kérdésem: SZERINTETEK FOG EZ VÁLTOZNI?


2015. jún. 25. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Életkori sajátosság, üdv a dackorszakban. Persze, hogy fog, ha nem engedsz most mindent neki csak azért, hogy ne legyen hiszti. Hagyd érvényesülni, de amit kell azt kell. Öltözni próbálkozzon, segítesz de csak hiszti nélkül ! Az utcán ha nem forgalmas, vagy járdán mentek mehet egyedül, de ha úton át kell menni csak is kézfogással! Te vagy a szülő, szabj ki szabályokat. Nem könnyű betartatni, de most próbálgatja mivel mit ér el. Ha hisztizik rá kell hagyni, majd abbahagyja.
2015. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az első válaszolónak. Most kell megfognod a gyeplőt, mert különben nem fog változni. Sajnos tapasztalatból mondom, a nagyobbik fiamnak túl sok mindent engedtem, mostmár látom. 5 éves, persze nagyon sokat változott jó irányba, de még mindig angyon akaratos és türelmetlen. Azért még tudom, hogy nincs minden veszve.:) A kisebbiket (2 éves lesz) már tudatosan másképp nevelem, nem engedek a hisztijeinek. Szóval kitartás, nem könnyű, tudom, de neked kell a határokat és a szabályokat megszabnod! Sok sikert!:)
2015. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon hasznos volt amit írtál
2015. jún. 25. 13:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Én elég határozott vagyok és makacsul ki szoktam állni a szabályaim mellett(pl.: papucsot fel kell venni és nem mezitláb a hideg padlón), de sokszor csak úgy érem ezt el, hogy sirós nyafogás kerekedik belőle. Mivel szinte minden kérésem süket fülekre talál, majd fegyelmeznem kell, mert a 13-dik kérés után sem reagál, már úgy érzem magam a nap végére mintha szörnyeteg lennék aki folyton csak fegyelmez és pattog...majd este jön az apa és negédesen csacsog vele, de akkor már ott az alvásidő!
2015. jún. 25. 13:26
 5/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló volt a nagyobbik lány, most kezdi kinőni.

Amit írt az 1-es válaszoló, az nagyon igaz. Ne engedj, tudom, hogy nehéz de ha lefekteted a szabályokat és te is tartod magad ahhoz, akkor ő is elfogadja majd.

Nálunk is sokszor volt hiszti, majd mindenért. Volt nem egyszer, hogy a bevásárlás közepén dobta el magát (krokodilkönny, földön fekvés), mert kellett valami rögtön (hátha alapon...) Nem engedtem, v. kompromisszum. Megértette, és ma már nincsenek nagyon hisztik (ha fáradt akkor egy-egy).

Ami fontos, hogy ha ígérsz valamit, azt tartsd be. (pl. lesz mese, ha elpakol, kap fagyit ha szépen eszik, stb)


Amúgy nekem a védőnő is mondta, hogy ilyenkor kell megalapozni a szabályokat, mert azok rögzülnek, és talán egyszerűbb lesz velük később (kamaszkor).

2015. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez az anyák sorsa!;) nem egyszerű hivatás, de megéri! Neked is könnyebb lesz 1-2 év múlva, ha most kitartasz! 2. Voltam
2015. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, ha kitartó vagy és következetes, akkor lesz egy teljesen jól kezelhető 4,5-5 évesed.

amivel még segíthetsz neki az az ,hogy folyamatosan közvetíted felé, hogy 1, nem őt helyteleníted, hanem az adott viselkedést. 2, tudatosítsd benne minden alkalommal, hogy megérted az indulatát, átérzed mitől lett mérges/szomorú stb, mondd ki pontosan, mondasd ki vele is. 3, keressetek együtt megoldást rá, kompromisszumkötés. 4 saját magadra vonatkozóan is kinyilváníthatod ugyanígy a pillanatnyi érzelmeidet. pl most nagyon megfájdult a fejem, mit csináljak szerinted hogy jobban legyek?/olyan dühös lettem amiért direkt eztmegaztcsináltad, legszívesebben ordítanék! stb. az érzelmek pontosítása és kimondása segít a feloldásban is. 5, néha egy nagy ölelés segít a legtöbbet olyankor amikor legszívesebben jól ráüvöltenél. 6, szedj magnéziumot. 7, aludj többet. 8, ne halld meg amikor nyafkán beszél. mondd el neki, hogy szeretnéd, ha normálisan mondaná, te csak úgy érted meg - és tégy is úgy. ugyanígy amikor látod, hogy megy el a pumpája és emelkedik a hangerő, közeledik a hiszti, lehet neki mondani, hogy oké, nem vagyok süket, halkabban mondd el, úgy is értem. 9, adj a kezébe feszültséglevezető módszereket. teríts le nagy csomagolópapírt, nagy-lendületes mozgással firkáljon/fessen rá. nevezzetek ki egy díszpárnát boxzsáknak, dolgokat méregből eldobálni/megrúgni stb tilos, de a párnához bármikor odamehet megpüfölni. csináljatok egy kis ajtókártyát, amikor azt kiakasztja a szobájára, ajtó becsuk és ő azt ordítozhat benn amit csak akar, mondjuk amíg le nem jár a tojásfőző óra/vekkerórán beállított x perc stb. 10, nagymozgásos intenzív játékok nagyon fontosak. legyen lehetősége kiugrálni-szaladgálni-hintázni magát, ha kell az időjárás miatt, akkor bentre is kell neki valami amivel a többletimpulzusokat kisütheti. csikizős-hentergős-dögönyözés stb. szituációs és szerepjátékokban legyen lehetősége elmélyedni, kijátszani a feszültségeit, a napi kis történéseit stb. pici kis irányítással terelgetni is lehet a problémás helyzetek megoldása felé. +1, nem, nem vagy őrmester, csak felelős szülő, aki nem kis Néró császárt, hanem Embert akar nevelni. úgyhogy kitartás, és nyugi. :)

2015. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Fú de jókat írtok!

Az utsót ki is nyomtatom magamnak, mert klassz útmutató:)

2015. jún. 26. 07:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Itt már mindent leírtak :-) Dackorszak. Én nem bírom a fegyelmezést, úgyhogy folyamatosan irányítok, megbeszélek vele mindent, hogy uralkodjon magán akkor is, ha én nem vagyok vele, megtanulja, meddig mehet el, mikor kell magát visszafognia és engednie a körülményeknek. A gyakorlatban ez teljesen profán módon történik, csak akkor húzom rövidre a gyeplőt, ha nagyon muszáj, ha kategorikusan nem tehet meg valamit vagy nem lehet úgy, ahogy ő akarja. Csak akkor mondok neki nemet, ha nagyon muszáj, mert neki is lehet önálló akarata, hogy mit hogyan szeretne, azért nem mondok neki nemet, mert én máshogy látom. A tapasztalatom is az, hogy mennél inkább hagyom, hogy érvényesítse az akaratát a legtöbb dologban az ő életét érintően, annál inkább elfogadja, ha valamire nemet mondok és annál nagyobb súllyal és jelentőséggel bír a tiltás, jobban megérti, hogy valami miért nem helyes vagy miért nem szabad.
2015. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de az én lányom márciusban múlt 4 éves, és még mindig ilyen. Akkor kezdődött kb., mikor betöltötte a hármat, addig simán meg lehetett beszélni vele mindent.

Makacs, öntörvényű, szintén rettenetesen "nyávogós" tud lenni. Ha pedig fáradt, esetleg kialvatlan (pl. a nagy melegben az volt), akkor sokszor a hajamat tudnám tépni. Emellett kis szószátyár, egész nap be nem áll a szája. Az egyik ismerősünk azt mondta, hogy olyan, mint a rádió. Csak mondja, mondja, mondja... A fantáziája fantasztikus, ahogy a memóriája is, de néha bizony fárasztó, és jó lenne egy kis csend.

Rengeteg türelem kell hozzá, én is abban bízom, hogy idővel változni fog, bár barátnőm egyik lánya szintén ilyen temperamentumú. Ő 5 éves és semmit sem változott a dackorszak óta.

Bár ha innentől kezdve leülne egy sarokba játszani, csöndben maradna, és soha nem ellenkezne, az már nem is ő lenne. ;)

Kitartást neked! És sok türelmet! :)

2015. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!