Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az élet két kisgyerekke...

Milyen az élet két kisgyerekkel? Tapasztalatokat várok

Figyelt kérdés
13 hónapos a lányom és úton vagy a kistesó 6 hetes terhes vagyok, kérlek írjátok le a tapasztalaitokat 2 gyermekes anyukák hogy mennyivel nehezebb vagy milyen is az élet így ? ! köszönöm : )

2014. jún. 9. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mozgalmas!!! :D 4 év 1 hónap van köztük, mindkettő fiú. Az első év a nagynak nem volt túl jó, testvérféltékenységet sem úsztuk meg minden igyekezetünk ellenére. Kezdettől fogva jellemző, hogy nem bírnak egymás mellett meglenni nyugton. Vagy édesen játszanak, vagy ölik egymást. A kicsi isteníti a nagyot, megy utána mint egy pulikutya, mindenben utánozza. Ugyanaz a játék kell neki, ugyanazt kell inni, enni, megnézni, megfogni, mondani. Persze ebből vannak viták. De ha a nagy leül mesét nézni, akkor a kicsi megy vele kötekedni, eléáll, csikolja, stb. Nagyon résen kell lenni, hogy ki kezdi. A nagy is nyávog, ha a kicsi nem azt csinálja amit ő akarna neki, vagy nem hagyja békén, de ha a kicsi foglalja le magát valamivel, akkor a nagy megy oda piszkálni... Imádom, amikor szeretgetik egymást, mikor aranyosan eljátszanak, de a hajam tépem, mikor veszekszenek, verekednek, nyafognak. Csend az sosincs nálunk! :) Kicsit mindig többet kell szervezni, ha együtt akarunk valamit csinálni, hosszabbak az elindulások, több mindenre kell figyelni (ki mikor alszik, milyen innivalót, játékot pakoljak, mikor kezdjük öltöztetni őket, stb.). Fárasztó, de mikor ketten bújnak oda hozzám, meg mikor szeretgetik egymást, az mindenért kárpótol!
2014. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2014. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 21 hónap van a két gyerek között, nálatok is kb ennyi lesz :) Hááát, nem egyszerű. De nekem a terhesség vége rosszabb volt. Problémás terhességem volt, minden volt ami csak előfordulhat, alig vonszoltam magam már 30 hetesen, közben a másfél évessel pörögni kellett volna egész nap. Amikor megszületett a picur, egész jó volt, sokat aludt, a nagyobbikkal pedig végre tudtam játszani normálisan, mert terhesen csak szenvedtem. Kíváncsi volt a nagyobbik, és kicsit féltékeny is. De inkább kíváncsi. Amikor csak lehetett, betettük a picikét a kiságyba, és a naggyal játszottunk, hogy ne legyen nagyon féltékeny, sok rénhírt hallottam már a féltékenységről. A picike most 2 hónapos, és már "jogai vannak", itt akar lenni egész nap közöttünk, nappal nincs el a kiságyban, de a nagyobbik nagyon szépen megszokta, nem piszkálja, nem rosszindulatú vele (még), remélem később sem lesz. Néha bejelenti hogy "cumit kér a ...", és odaviszi a cumit, és a picur ha akarja, ha nem, cumiznia kell. Arra figyelek, nehogy erősen nyomja bele a szájába, de a nagyobbik megértette azt hogy óvatosan kell csinálni, így óvatos is. Csak még ő is kicsi, szóval figyelni kell rá, hogy amikor melléhuppan az ágyra, nehogy ráugorjon stb. Segít pelenkázni, és lelkesen kéri hogy porszívózzuk ki a kicsi orrát. Általában ezt a kérését nem teljesítjük :) Túlélhető a dolog, de én pl nem főzök, csak hétvégén, egyébként rendelem a kaját. Mosogatni és főzni csak a gyerekekkel töltött idő kárára tudnék, és idegbeteg lennék hogy a főzés férjen be két szoptatás közé, a naggyal addig nem tudok játszani, elkezd hisztizni. A kicsi hasfájós, sokszor sír, szóval nem főzök. Pörgős így az élet. Eddig gondolom a te életed is egyre pörgösebb és pörgősebb lett a gyerekkel, amíg csak feküdt addig kényelmes volt neked is (legalábbis nekem igen), aztán egyre többet kellett vele foglalkozni. Ez ezután is így lesz, egy 2 éves már olyan mint egy duracell-nyuszi, de folyamatosan hozzászokik az ember. És pluszba ott lesz még a kisebbik, akire szintén időt kell szánni, ezek lesznek az éjszakák :) A nagyobbik folyamatosan azt akarja majd hogy vele foglalkozz, közben a kicsi sír, te meg magyarázkodsz, hogy rögtön jössz, csak még tisztába kell tenni, megetetni stb kell a tesót, a nagyobbik egyre türelmetlenebb... Megtanulsz majd szoptatás közben mesét olvasni, az én legújabb "készségem" a lábbal villanykapcsolás szoptatás közben - szépen odamegyek a gyerekkel, és lábbal felkapcsolom a villanyt. Csak szoptatás közben lesz időd telefonálni, ha a nagyobbik addig esetleg elfoglalja magát valamivel :) Én imádom, fárasztó, a hasam sem lesz már olyan feszes mint tinikoromban, és 2 éve nem alszok, de olyan gyönyörűek a gyerekeim, hogy mindez nem számít, kiteljesedett a család, jövőre már talán nyaralni is tudunk a két gyerekkel. Nehéz, de nagyon jó.
2014. jún. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) tudom hogy nehéz lesz , de várjuk már nagyon terevezett baba mindkettö! :)
2014. jún. 9. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

18 hónap van a kettő között, hát az eleje nem volt egyszerű. Valaki mindig bőgött, ha nem a gyerekek, akkor én. A nagyobb gyilkolászta a kicsit. Minden nap sikeresnek számított amikor nem kaptam idegösszeomlást és a két gyerek élve maradt.


Amint a kicsi partner lett a játékban, egyre jobb lett a helyzet. Nagyon jó testvérek lettek, vita ritkán van, akkor is kulturáltan meg lehet oldani. Nem nyúznak állandóan, mint sok egyke aki az anyján lóg és képtelenség egy kávét nyugodtan meginni. Elszórakoztatják egymást, nincs az, hogy menne a nyivákolás, hogy unatkozóóóóóóm.

A kis korkülönbség miatt könnyű programot szervezni, mert a két gyerek érdeklődése és teherbírása egyforma (pl. kell-e déli alvás). Társasban egy szinten vannak, így ebből sincs vita.

Már nagyobbak, egyedül jönnek haza a suliból, nekem megnyugtató, hogy ketten vannak és vigyáznak egymásra. Azért egyedül egy kislányt könnyebben molesztálhatnak.

Iskolában is segítik egymást, ha bármi van a nagyobb intézkedik.

2014. jún. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 év 9 hónap a fiaim között a korkülönbség!

Az eleje tényleg egy kicsit zúzós volt de nekem a kissebbik egy tipikus "többemberes baba".Éjszakáztunk sokáig,hasfájós,szorulásos volt!nappal meg a nagyobbal kellett foglalkoznom!Eleinte rendeltem a kaját de így is mindíg úszott a lakás de nem érdekelt a gyerekeim a legfontossabbak!

Bátran kijelenthetem hogy nem volt testvérféltékenység!nagyon jól felkészítettük a nagytesót(könyvekkel,videókkal)illetve mikor megszületett a pici utánna is figyeltünk mindíg rá hogy legyen külön kettesben,hármasban(apával)töltött idő!Szerencsére mindkét mama szívesen segít!

A múltkor a nagytesó az oviban kaptak az egész csoprt egy kocka csokit!Az én fiam félretette és azt mondta az ovónéninek ő majd délután ha jön anya meg a kistesója akkor eszi meg de elfelezi a kistesóval!

Az ovónő azt mondta 30 éves páyafutása alatt ilyet nem látott,mekkora akaraterő kell ahhoz hogy ő ne egye meg míg a 24 másik majszolja jóízűen befeleé!

No egy kicsit eltértem a tárgytól csak ezzel is érzékeltteni akartam hogy ennyire szereti a nagy a kistesóját!

Persze nem azt mondom,hogy nincs civakodás,vinnyoás közöttük hogy "azzal most én akarok játszani" de ez természetes!

most 4 és 1,5 évesek egyébként!

Szerintem a legnagyobb ajándék a nagytesónak egy kistesó!

Ezt sját tapasztalatból írom és nem csak azért mert ez közhely!

A nagynak rengeteg játéka volt már a kistesó előtt is(hatalmas csúszdás játszótér,kisházikó,quad stb) de semmivel nem tud úgy elmolyolni mint a tesójával!

Semmi nem tanítja őket meg annyira mint egymás alkalmazkodása,türelme,toleranciája stb!

A másik kérdésben egy kicsit bántó az a kifejezés hogy "nem akartam egymásra szülni a gyerekeket"


Én meg erre azt mondom:eszembe nem jutott volna a saját kényelmem érdekében(nagyobb 5-6-7 éves korkülönbségre gondolok)lemondani a kistesórol kissebb korkülönbséggel!

Mert igen,lehet ott ahol 6-7 év a korkülönbség anyukának könnyebb de én a környezetemből sok családnál látom,hogy hatalmas az a korkülönbség és egyálatlán nem is játszanak együtt a tesók!Egyszerűen teljesen más már az érdeklődési körük!Gyakorlatilag két külön egyke nevelkedik!

2014. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!