Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis/ovis elváláskor...

Bölcsis/ovis elváláskor hogyan éltétek meg, hogy véget ért egy időszak?

Figyelt kérdés

Az, amikor a család jelenti a világot a gyermek számára. Tudom, hogy ez az élet rendje, nem is akarom megakadályozni, sőt, tudom, hogy élményekkel teli nagyon szép időszaknak nézünk elébe, mégis gombóc van a torkomban, ha arra gondolok, hogy a kisfiam már a társaival és az óvónénijével fogja gyűjteni az új élményeket, én nem fogom ezeket Vele átélni. Pedig milyen jó is az, amikor mindent együtt fedezünk fel!

Itthon vagyok a kistesóval, szval én sem fogom unatkozni, legalább rá is több figyelem jut, de mégis...

A ti gyermekeitek hogyam reagáltak az elválásra, Hasonlóan jó/meghitt/bensőséges maradt a kapcsolatotok úgyis, hogy már csak a nap töredékében voltatok együtt?

Köszönöm, ha leírjátok a gondolataitokat, tapasztalataitokat!


2015. jún. 28. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Fa beszoktatast időben el kell kezdeni. A jó óvoda olyan, hogy a szülő is bármikor bemehet ha szeretne. A gyermek életében meg mindig te vagy ablegfontosabb, és ezt el kell fogadni az óvodák is.
2015. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elhatároztam, hogy pozitívan állok hozzá és megleően jól sikerült. Nem akartam a saját, titkolt rinyálásommal megnehezíteni a gyerek dolgát. Nagyon sok pozitvum van ebben az egészben, ha az ember belegondol. Borzasztó büszke voltam rá, hogy ilyen jól helytáll a gyerek az oviban 2 év 8 hónapos létére, nem sír álló nap, aktívan játszik, gyorsan tanul, eszik-alszik rendesen, nem pisil be satöbbi. És magamra is büszke voltam, hogy a pozitív hozzáállással sikerült megkönnyíteni az ő dolgát, és arra is, hogy család mellett is hely állok a munkahelyemen. Jó érzés volt az otthoni kis burokból kiszabadulva újra felnőttesdit játszani, "fontoskodni", eredményeket elérni, bizonyítani. És jó érzés volt mindennap érte menni az oviba és tartalmasan tölteni a szabad időnket. Ügyesen megszervezni, hogy mindenre jusson idő, még főzésre is, amit sokan elhanyagolnak. Hét végén mindig rengeteg programot csinálunk, tartalmasabban kihasználjuk az együtt töltött időt, mint annak előtte.


Persze eleinte a munkahelyemen egész nap az órát lestem, hogy na most reggeliznek, most mennek udvarra, most ebédelnek, most alszanak, jaj vajon elalszik-e, de ahogy láttam, hogy semmi gond, egész felszabadultam. Jó érzés volt, hogy még többre vagyok képes, mint azelőtt. Aztán azt látni, hogy milyen önálló lett, mennyit fejlődött például a szókincse... Jó érzés abszolút. Ha tudod, hogy a gyereknek jót teszel azzal, hogy nem telepszel rá, akkor nem lesz gond. Hidd el, nem csak rád van szüksége.


A kapcsolatunk természetesen ugyanolyan bensőséges, ez nem múlik senki máson, sem az óvodán, csak rajtunk.

2015. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!