Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külön nemű, közel egykorú...

Külön nemű, közel egykorú ovis gyerekek hogy jönnek ki?

Figyelt kérdés
Másfél év különbség van a lányom és a fiam között, 5 illetve 3.5 évesek, és borzalmasan ölik egymást reggeltől estig. Szünet van az oviban, kitaláltam egy csomó nagyon jó programot, de eddig nagyjából mindent tönkretettek a veszekedéssel, fölösleges hisztériával. Itthon meg kb egyfolytában veszekednek és verekednek. Ha nem figyelek oda, hagynám őket egymás közt elintézni, kárt tesznek egymásban, ha igazságot próbálok tenni, annak is üvöltés a vége. Milyen megoldás lehet erre a helyzetre?
2015. jún. 26. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

külön kell őket rakni. Más szobába.

Majd később már talán megváltoznak.

2015. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Külön szoba, ha veszekednek, mindegyik mehet a szobájába, tilos kijönni.
2015. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig jó, de azt hogy tartatjátok be? Legutóbbi ilyennél a drága fiam szétszedte a radiátort, lekaparta a festéket a falról, a lányom meg visítva dörömbölt az ajtón. Már attól tartok vmelyik szomszéd ránk hívja a rendőröket vagy feljelent a gyerekjólétinél, hogy én ölöm őket nonstop...
2015. jún. 26. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:
gyerekek még, rosszak.
2015. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hónap van a fiam, meg a lányom között. Ha együtt vannak sokat veszekednek, de ha külön akkor hiányoznak egymásnak. Nagyon ritkán tudnak tényleg szépen eljátszani egymással. Nálunk is állandó civakodás van, veszekedés, "ölik egymást".. Rongálni szerencsére nem szoktak :)
2015. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amin összevesznek, azt elveszem, vagy befejezem a programot, ha olyan. Meg kell tanulni elviselni egymást, ha nem megy, akkor legyen következménye. Én pont fordítva, nem választanám szét őket, pont ezért, hanem egyszerre adnék büntetést mindkettőnek, mégpedig személyre szólóan. Aztán megbeszélném velük, ki mit rontott el, hogyan kellett volna csinálni, hogy ne így végződjön. Nálunk ez bevált. Bár egy darabig eltartott.
2015. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 20 hónap van a 2 gyerek között. Általában elég szépen eljátszanak, vagy ha nem, akkor elvonulnak.

Pedig a fiamat már mindenhova viszem vizsgálatra, mert az óvónők nem bírnak vele, szerintük autista.

Néha veszekednek persze, de a legjobb, ha ilyenkor rájuk bízod, hogy oldják meg a konfliktust egymás közt. Ha mindig te vagy a döntőbíró, akkor felnőttkorában is elvárja majd, hogy valaki mindig közbelépjen pl. a főnöke.

Ez persze ebben a korban nem azt jelenti, hogyha hallod, hogy veszekednek kimész a szobából. Én meg szoktam kérdezni, hogy mi a vita tárgya, és utána megkérem őket, hogy találjanak egy olyan megoldást, ami mind a kettőnek megfelel. Persze előfordul, hogy az a megoldás, hogy duzzogva elvonulnak.

2015. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"szétszedte a radiátort, lekaparta a festéket a falról,"

Itt nem a gyerekekkel van gond,hanem nevelési hiba. Egy ovisnak már meg kellet volna tanulnia,h nem szabad szétszedni a lakást/bútorokat. Ez a viselkedés max. 3 éves korig elnézhető.

Nevelési tanácsadót javaslok, esetleg pszichológus?

Úgy tűnik neked semmi tekintélyed nincs felettük, azt csinálnak amit akarnak. Ez nem állapot.

2015. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!