Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tízóraira elég egy másfél-két...

Tízóraira elég egy másfél-két éves gyereknek gyümölcslé, tea vagy limonádé?!

Figyelt kérdés

Januártól készülünk bölcsibe, akkor lesz másfél éves a fiam( elég nagyétkű, jóevő baba).

Nézegettem a bölcsis étlapot és hát reggelire kapnak tejbedarát, kenyeret valami feltéttel, kiflit és tejet stb.

De tízóraira nincs gyümölcs, csak valami lötty aztán meg az ebéd.

Reggel előtte természetesen megissza előtte majd a 2,5 dl tápszert, de én keveslem a tízórait. Miért nem gyümölcs, miért kell cukros löttyel itatni őket, főleg hogy a fiam a cukortól felpörög és nem alszik rendesen (itthon délután nincs nasi, inni szigorúan vizet kap).



2015. jún. 30. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén így volt a bölcsiben. Otthon kapott tápszert indulás előtt (fél 7-7). 9kor volt reggeli, hasonló kajákkal, amit leírtál. Majd délben ebéd. Tízórai néven kaptam fél 11kor 2dl teát vagy kakaót. Ha belegondolsz, hogy rendesen reggelizik otthon, majd a böliben is, és nem sokára lesz ebéd is, szerintem nem kevés.
2015. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a bölcsis napirendet, de lehet, hogy nem telik el sok idő a reggeli, tízórai és az ebéd között, azért nem akarják tömni tízóraira is, mert nem fogyna el az ebéd. Elvileg dietetikus állítja össze az étrendet, úgyhogy meg kell feleljen egy ilyen idős kicsi szükségletének.
2015. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van hogy itthon is kihagyja a tízórait ha éppen akkor alszik.

Mondjuk most még a 2,5 dl tápszer a reggeli neki, azzal elvan 3-4 órát, nem igényel utána rendes reggelit.

Addigra nő még egy fél évet, akkor meg majd megeszi legalább a reggelit a bölcsiben. Nézzük a dolgok jó oldalát.

Mondjuk itthon csak vizet kap inni.

2015. jún. 30. 11:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon rosszul hangzik... Az én lányom a bölcsit kihagyja, de ijesztő,ha oviban is ez lesz. Nem is iszik mást a gyerek, mint vizet és nem örülnék ,ha ezt pont az ovi változtatná meg rossz irányba. Arról nem beszélve, hogy igazad van abba,hogy kevés.
2015. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek és nálunk is így van a bölcsiben :( Ebédhez kapnak gyümölcsöt, ám desszertet is (kinder tejszele, pogácsa, Danonino,stb.). Mindent kitesznek az asztalra és ha a gyerekem látja, hogy a raguleves után Danonino következi, akkor az ebédet nem kéri. A gyümölcsre a gyerekek többége rá se néz :( Engem ez akasztott ki teljesen :(
2015. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én bölcsiben dolgozom. 9kor van reggeli (persze aki korán jön azok otthon is adnak a gyerkőcnek vagy iszik kakaót).

10óraira nem a felsoroltak vannak hanem mindig gyümölcslé! azért, mert kicsik és 12kor már ebéd van, 9kor meg jól teleeszik magukat, nem ebédelnének, akkor meg korán felébrednének arra, hogy éhesek... egy pohár gyümölcslé van, ebédhez víz, reggelihez van tea vagy tej/kakaó/kávé.

semmi baj ezzel, gyerekek ezreit láttam már ezen a koszton és nem éheztek :D

2015. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Nálunk tuti nem csak gyümôlcslé van hanem amiket ìrtam mert néztem az étlapot.

Mondjuk nem hiszem hogy ezek helyett egy negyed alma eltelítené és nem ebédelne.

Tudom tartsam itthon és akkor azt adok neki ami egészséges. Csak dühít hogy cukros lötty a tízórai, mert gondolom nem frissen csavart 100 %-os gyümölcslét kapnak.

2015. júl. 1. 13:27
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Nem tudom milyen bölcsibe járnak a gyerkőceitek, de engem mint bölcsődeigondozónőt, felháborít. Nincs gyümölcs?? Hogy hogy nincs? Nálunk reggel, tejbegríz, kenyér, feltéttel, gabonapehely van bő folyadékkal, tízóraira gyümölcs ÉS folyadék!!! Ekkora baklövést elkövetni. Törvényileg 2 alkalommal kellene gyümölcsöt kapniuk, ezért nálunk uzsonnánál is van.
2015. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!