Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ekkora baklövés...

Tényleg ekkora baklövés gyümölcslevet adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Ma voltam a gyerekorvosnál, amikor véletlenül kiderült, hogy gyümölcslevet adok a gyerekeimnek vízzel erősen hígítva. Erre szinte nekem esett, hogy hogy csinálhatok ilyet, és ő feltételezte rólam, hogy én vagyok annyira intelligens, magamtól is tudtam, hogy ez nem oké, és hogy csak vizet adok a gyerekeimnek.

Nagyon szeretem ezt a doktornőt, sok éve tartozunk hozzá, de ez most eléggé szíven ütött.

Mentegetőztem, pedig nem érzem úgy, hogy akkora hibát követtünk volna el.

A gyerekeink fogai amúgy rendben vannak, a nagynál most kezdődött a fogváltás.



2013. nov. 27. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd ennyire magadra. Sok szülő tömény cukros műanyagízű szörpöt, ilyen hígítós italport vagy szénsavas üdítőt ad a gyerekének, csak arról max. nem tud az orvos, vagy nem is érdekli. Nem írtad, hogy hány évesek a gyerekeid, de ha a nagynál itt a fogváltás, akkor nyilván nem csecsemőkről van szó. :) Nincs a gyümölcslével semmi probléma, bár itt is sok anyuka kardot ránt, ha valaki nem csak vízzel itatja a babáját. Nyugi. :)

Te vagy az anyja, úgy csináld, ahogy szerinted jó. ;)

2013. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kérdés mire mondta?

Nagysúlyuak a gyerekek?

Van a közvetlen családban cukorbeteg?

2013. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A fogak miatt. Hogy pang a szájában a cukros cucc egész nap. Mert hogy olyan gyakran nem mosunk fogat. Alacsony súlyúak inkább, a nagy kifejezetten vékonyka.

Mondjuk van cukorbeteg a családban, de szerintem ezt ő pont nem tudja.

2013. nov. 27. 13:28
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Nap közben, ha szomjas a gyerek, akkor tényleg a síma víz a legjobb, több okból is.


1. A gyümölcslében elég sok kalória van (1 dl-ben 40-50 kcal, ami annyi, mint a sörben!!!), és elég káros, ha egész nap sok fölösleges kalóriát fogyaszt csak úgy "mellékesen".


2. Az édes gyümölcslé elveszi a gyerek étvágyát, és nem eszik abból, amire tényleg szüksége lenne, ezért a feljödése nem lesz optimális.


3. Ha megszokja, hogy az italoknak édes ízünek "kell" lenni, akkor késöbb sem fog tudni olyan italt inni, ami nem édes - és EZ káros.


4. A szomjoltásra a legjöbb a víz, nem az édes italok, és teljesen mindegy, hogy gyümölcslé, vagy üdítö - egyik sem jobb a másiknál.


Természetesen étkezés után ihat a gyerek minden gond nélkül EGY pohár gyümölcslét, de állandóan azt adni neki nem egészséges.

2013. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Vizet is isznak. Viszont allergia miatt nem ittak soha tejet, és én úgy gondoltam, hogy valamivel ezt helyettesíteni kell.

Ezen felül én sem csak vizet iszom, a férjem sem, így elég nehéz lenne őket csak arra szoktatni.

2013. nov. 27. 13:33
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem annyira értek egyet utolsóval...pl én is olyan vagyok,hogy télen,mikor hűvösebb van nem birok sima vizet inni,teát iszok leginkább, viszont ahogy itt a jó idő csak a víz jöhet szóba.

Szerintem nincs baj a gyümilevekkel,mondjuk én általában 100%-osat veszek,azt hígítom,de minden nap van tea is.

A fogak szempontjából az a lényeg,pohárból kapják,ne cumisüvegből,mert ha cukros cucc van a cumisüvegben és az lóg folyton a szájban,az tud fogszuvasodást okozni.

2013. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát magamból kiindulva én mindig kaptam kiskoromban gyümölcslevet, higítatlanul és most 22 évesen még sosem volt lyukas fogam!
2013. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A nagyok nem is láttak cumisüveget életükben.

A kicsi sajnos igen, de ennek más oka van, most nem részletezem.

100%-os gyümölcslevet hígítok fele vízzel, vagy még ennél is nagyobb arányú a víz, a kicsinél olyan 1/6-od lé, 5/6-od víz.

2013. nov. 27. 13:40
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy emiatt szégyelld magad! - hígítva adod, s nem egész nap isszák gondolom... - ugyan már, mi is ittunk házi szörpöket, limonádét, mégis van fogunk! - 2,5 éves kislányomnak én nem is hígítom már, természetesen nem adom neki éjjel-nappal, de ha szeretne ihat gyümölcslevet, ugyan már!
2013. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Próbálj meg akkor kevesebbszer adni nekik gyümölcslevet. A fogak állapota főként genetika kérdése, nálunk a testvéremnek jók a fogai, nekem óvodás kortól kezdve rosszak, hiába a rengeteg idő, amit a fogorvosoknál töltök. Ez van. Szerencsére a gyerekeim a jó fogakat örökölték (apjuktól), viszont saját példámból kiindulva, én nagyon vigyázok, hogy rendben legyenek a fogaik. Sokkal könnyebb úgy az élet. :-)
2013. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!