Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 éves kislányom mindig úgy...

A 2 éves kislányom mindig úgy kipiszkálja a hüvelyk ujján a körmágyat, kicsit bevan neki dagadva, meg piros és szálkás a bőre. Mit csináljak vele? Olyan csúnya, biztos fáj neki. Ha látom rászólok, de nem látom mindig.

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 21:43
 1/4 anonim válasza:

Esetleg beragasztani figurás gyermeksebtapasszal, és szépen elmagyarázni, hogy ha beragasztjuk, nem fog fájni, és a bibi eltűnik. Vagy leszedi?


Nem vagyok szülő, csak egy lehetséges tanács volt.


Remélem hamarosan megszűnik a probléma :)

2010. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 és fél éves, és ő is addig kapargatja, piszkálja a hüvelykujján a körömágynál, hogy csupa seb neki, néha vérzik is neki. Hiába magyarázom el, hogy nem szabad, csak azért is csinálja. Megoldást még nem találtam, de ha lesz megírom.
2010. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem engedi beragasztani a bibiket, puszit adunk rá, még ő magának is, de mindig piszkálja, tudattalanul, mert mikor mondom, hogy ne csinálja, bólogat, hogy nem csinálja, demégis ilyen.

Tehát akkor nem csak én vagyok így. Próbááltam már popsikrémmel, gyógyszertáras kutyult, nagyon szuper mindenre. Nem segít. Ma gyógynövényes krémmel kentem neki. Neki is vérzik néha, de most csak piros és duzzadt.

Remélem még lesz, aki tud tanácsot adni :)

2010. márc. 2. 22:11
 4/4 anonim válasza:
Minden kislány hiú. Miért nem mondod meg neki, hogyha figyel rá és nem rágja, olyan szép lesz mint anyu? Én is így hagytam abba a körömrágást... mondd, hogy igazi nagylány lesz, ha abbahagyja! =) Minden kislány nagylány akar lenni... majdcsak menni fog =)
2010. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!