Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most ilyenkor mi van? Mi...

Most ilyenkor mi van? Mi történik vele alvás során?

Figyelt kérdés

Adott a 3,5 éves kisfiam. Féléve oviba jár, előtte egy évig bölcsis volt.

Az utóbbi egy hétben katasztrófa az éjjeli alvása. Gyakorlatilag egész éjjel vergődik, dobálja magát, rángatózik az egész teste. Gyakran nyöszörög, ritkán érthetetlenül beszél. Nem igazán tudom mire vélni a dolgot. Itthon nem volt semmi változás, ismereteim szerint oviban sem.

A délutáni alvás-ha itthon van-zökkenőmentes, oviban sem mondták, h gond lenne. Együtt alszunk, tehát az sem lehet, h fél, vagy egyedül érzi magát.Néha magasba emeli a kezét, és lendületből dobálja hol balra, hol jobbra, rugdoskódik.

Ma éjjel már rendesen felébresztettem, és kérdezgettem fáj-e valamije, de azt mondta nem; aztán kérdeztem rosszat álmodott e, arra is nemet mondott. Nem feltétlenül az a bajom, h mi is alig alszunk, hanem inkább az, h látom rajta reggel, hogy kialvatlan, gyakran nyűgös is.

Most ez mi, vagy mi okozza ezt nála? Úgy sajnálom szegényt, mert egy rendkívül aktív gyerek, szüksége lenne a rendes pihenésre?

Gondoltam rémálomra is, vagy, h lejátszódik benne újra a nap eseménye. Na, de egész éjjel???

Akinek van valami építő, hasznos ötlete,azt megköszönném.



2015. júl. 1. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem változik és nincs jobb, akkor kérj beutalót a dokitól egy alváslabor vizsgálatra.
2015. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

EEG-re kérnék beutalót.

Vagy valamit nem tudsz, ami az oviban van. Most nyáron jár még? Összevonás van, nem? Talán van valami, ami zavarja, egy gyerek, vagy bármi.

2015. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ő csoportját a közvetlen mellette lévő csoporttal a héten vonták össze, de ez az agyrém a múlt hét vége felé kezdődött. Azt tudom, hogy az ő közvetlen 2 óvónénije, és dadusa a héten már nincs, de a mellette lévő csoport óvónénijeit is napi szinten ismeri, így ezt a variációt is kilőttem.
2015. júl. 1. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy ismeri, még nem ugyanaz, mint a megszokott. Kérdezgesd, talán kiderül valami.
2015. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben, értem én. És természetesen már beszéltünk is erről sokat.
2015. júl. 1. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Probald meg a babozast, a kismacko valamitol tart, vagy rosszul erzi magat, nem akar oviban lenni, ilyesmi, a babozas kozben a gyerek babja "el fogja meselni".
2015. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszi. Kipróbáljuk. Bár, esténként, amikor már az ágyban vagyunk, akkor ki szokott belőle bukni, ha valami bántja. Mostanában is próbálkoztam vele, és nem mondott semmi olyat, amiből arra következtetnék, h gond van.
2015. júl. 2. 07:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát remélhetőleg nincs is, csak a változást éli meg így.
2015. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!