Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire kardinális...

Tényleg ennyire kardinális kérdés az alvás az oviban?

Figyelt kérdés
Kissé el vagyok keseredve. Kislányom az oviban hol tud aludni, hol nem (most középsős), és a konfliktusok, meg a panaszok nagy része abból van, h ilyenkor vagy tud nyugodtan (csendben) feküdni, vagy nem. Én megértem az óvónőket is, és persze a gyerekeket is, h aki szeretne aludni, azt ne ébressze fel a csacsogásával. Beszéltünk is vele erről, h próbáljon tekintettel lenni a többiekre, és ne beszélgessen alvás helyett. De nemrég már állítólag az is probléma volt, h csendben volt, de forgolódott, és ez zavarta a többieket. Azt nem értem, ha egy gyerek nem tud elaludni, akkor miért kényszerítik rá, h feküdjön, mint egy darab fa, amikor láthatólag nem megy neki? Előfordult (ritkán!), h ilyenkor kapott egy könyvet, és azzal csendben elvolt akár egy órát is, h nézegette. Állítólag még nagycsoportban is kötelező a délutáni alvás... Igazából az egészben csak azt nem értem, ha egyszer látják, h van módszer, amivel nyugton, csendben tud lenni azokon a napokon, amikor nem alszik (könyv, halk színezés), akkor miért kell azzal nyomasztani, h feküdjön csendben, mozdulatlanul, mint egy fadarab? Még nekem sem menne, pedig felnőtt, és nem egy izgős-mozgós típus vagyok. (Pláne, ha árgus szemekkel figyelik, h mikor alszok el...) Beszéltem erről az óvónőkkel, de általában ragaszkodnak a délutáni (mozdulatlan) fekvéshez. Az a baj, h kislányomat meg ez a helyzet úgy tűnik jobban felspannolja, minél inkább próbál nyugton lenni. Sajnálom szegényt, mert Ő tényleg próbálkozik, csak nem megy neki. Mi lehetne erre a megoldás? Hogy tudnék neki segíteni?
2015. jún. 3. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam már 5,5 éves, de 1 éve nem alszik az oviban. Még jövőre is fog járni, de nálunk is "kényszerítik" az alvást. Aztán meg persze jön a panasz rá is, hogy nem bír nyugton feküdni...

A múltkor 1 hétig semmi panasz nem volt, engedték gyöngyöt fűzni, színezni, rajzolni, könyvet nézegetni. De tegnap már megint panasszal fogadtak, hogy zavarta a csendes pihenőt. Én sem értem igazán, hogy ami egyszer bevált, azt miért kell megbolygatni, hiszen nekik is könnyebb lenne, ha nem állandóan fegyelmezni kellene (maradj csendben, feküdj vissza, ne mocorogj....), hanem elfoglalná magát, így az óvónő is tudná végezni a papírmunkáját. Ők sem igazán tudnak rá magyarázatot adni, csak egyszer megengedik, egyszer nem.... Pedig voltunk nevelési tanácsadóban is, és ott is azt mondták, hogy javaslatot tesznek, hogy ne erőltessék nála az alvást.

2015. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a baj különben, h minél jobban erőltetik, h feküdjön nyugodtan, ne mozgassa kezét-lábát, annál jobban stresszeli magát a gyerek, és aztán ez a feszkó vhol kijön belőle. Én ezt nem értem, mint ami nálatok is van, meg nálunk is, ha látják, h van megoldás, akkor miért frusztrálják a gyerekeket ezzel (nemcsak kislányomat érinti ez a dolog a csoportban.) Ami vicc: tíz felnőttből kilenc, akivel beszélgettem, h mire emlékszik az oviból, azt mondta, h aludnia kellett, amikor nem tudott, és ezt nagyon utálta. :D
2015. jún. 3. 10:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

ahol pedagógusok vannak, ott ez nem gond. nem minden gyerek alvós.


ahol kényelmes az ovónéni, és szerinte a gyerek alvósideje az ő szabadideje, vagy a papírmunka ideje ott gond.


a gyereket ne kényszerítsd. ha tudod, vidd haza délben, ha nem tarts ki, ha kell vigyél orvosi szakvéleményt az alvásigényéről, vagy kérj a védőnőtől segítséget.


Én annó nem aludtam sokszor az oviban, a gyerekeim se alvósak. Éjjel alszanak, köszönik kipihentek, rengeteg energiájuk van, egészségesek, jól nőnek, sőt... Hát igen, a magyar ovodai átlagba nem illeszkedtek, mert nem volt nappali alvás igyényük... az ovónők, hogy nem alszanak, a gyerekek meg, hogy mozdulatlanul kell két órát ébren feküdniük.. kétfelől hallgattam a panaszt.. kb kéthetente beszélgettem az ovónőkkel, ez tartott másfél hétig, utána megint nem bírták megoldani, habár ébren mindig csendben eljátszottak... Így akkor újra beszéltünk, hogy nem továbbra se alvós a gyerek, és nem tényleg másfél éves koruk óta nem alszanak nappal.. mindig rácsodálkoztak akkor megoldják.. aztán mégse és újra az egész... Végül vége lett az ovinak :) suliban kifejezetten előny lett mindkettőnek,h ogy eleve nem volt nappali alvásigényük

2015. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
tudom,hogy nem mindig megoldható-de esetleg hazavinni ebéd után??
2015. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de dolgozom, és a munkaidőm elvben fél ötig van. Így sajnos ezt nem tudom kivitelezni. Mondjuk ma azzal fogadott, h aludt délután. :) Azt hiszem, lesz még pár beszélgetésem az óvónőkkel.
2015. jún. 3. 22:49
 6/17 anonim ***** válasza:
igen,nehéz megoldani egy dolgozó szülőnek,hogy hazavigye.próbáld mondogatni,hogy nem kell aludnia.sokszor ettöl görcsölnek be,és csak annyit tegyen,hogy pihenteti a kezét,lábát...aztán szép lassan úgyis elalszik.egyébként sok helyen van,hogy kicsit elöbb felkelnek,akik nem alszanak.nálatok nincs ilyen?sokszor,ha beigérik nekik ezt-el is alszanak, a nagy igyekezetben.
2015. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

6 os.. de miért mondogassa ezt neki?? nem lehetne, hogy az ovónők mondogassák maguknak, hogy ez a munkám, hogy törődjek a gyerekek életritmusával, és vannak nem alvósok???


leesne a gyűrű az ujjukról, ha a munkájukat végeznék?

2015. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kell azért ennyire herótozni az óvónőket. Nálunk hétvégén volt egy kis slambucozás, és tíz 4-6 éves korú gyereket éppen elég volt gardírozni.

Namost ebből a korú gyerekből van 25-30 egy csoportban. Nem lehet leányálom fegyelmezni őket. Aki kitalálta, hogy 10-15 főnél nagyobbak legyenek az óvodai csoportok, azokat kellene beállítani, hogy vigyázzanak a gyerekekre...

2015. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

a munkájukat végzik,és igaza van az elöttem szólónak.

én is óvónő vagyok,-és átlátom a helyzetet.itt nincs arról szó,hogy nem látják el rendesen a gyereket,csak a pihenés időban esetleg tudnak kiszaladni mosdóba,netán egy kávét inni,elvégezni a rengeteg papir munkát.ha ott ül egy kislány,esetleg felbátoritja a többieket,akkor felbolydul a csoport.ezért kérik,hogy pihenjen,feküdjön nyugodtan.nem azt hogy aludjon,de a nevében is benne van-csendes pihenő-ami nagyon fontos egy 5 éves gyerkőcnek.egyébként a hamarabb felkelés szóba jöhet ilyenkor is

2015. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lányom sem alszik ,volt hogy az ovonéni mellet ült csendben ,volt hogy lefeküdt aztán elnyomta az álom .
2015. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!