Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kis gyermekpszichológia:...

Egy kis gyermekpszichológia: milyen hatással van a bölcsődei, óvodai beszoktatás a gyermek és az őt beszoktató szülő kapcsolatára?

Figyelt kérdés

Azaz:

- még jobban ragaszkodni fog a szülőhöz, és alig bírja kivárni, hogy újra együtt legyenek, vagy

- megharagszik a szülőre, amiért "lepasszolta" őt és otthagyta idegenek között, az együtt töltött évek után?

Tudom, hogy minden gyerek más. De vajon mi a jellemzőbb?


Még egy kérdésem lenne: ha van választási lehetőség, akkor kinek érdemesebb beszoktatnia a kisgyereket? Annak, akivel évek óta minden napot együtt tölt (anya), vagy annak, akivel ennél nyilván kevesebbet van (apa, nagyi)?


2010. márc. 3. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én most éppen gondolkozom, mert szokatom a kisfiamat a bölcsődébe. Egy hete kezdtük és múlt hét óta üt, agresszív de nem csak engem hanem az apját is, nem bújós mint azelőtt, pedig csak egy-egy órát van még ott. Nem tudom hogy ez ennek tudható-e be, de nagyon aggaszt. Azelőtt sosem csinált ilyet.
2010. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi hétfőn kezdtük a beszoktatás tegnap 11-kor nem akart hazajönni, orditva jöttünk haza. Ma szaladt befelé de amikor látta hogy elmegyek sirt de ott kellett hagynom. Fél 12-re megyek érte ott fog ebédelni. délutánonként sokat csüng a nyakamba, puszilgat ami ez előtt nem volt ennyire jellemző.

2 éves érett arra hogy közösségbe legyen de most még furcsa hogy idegen emberek vannak körülötte.

Nem könnyü dolog neki és nekem se.

2010. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én óvónőként és 4 gyerekes anyukaként azt mondom, hogy ha eddig jó volt az anya-gyerek kapcsolat, szeretetteljes volt, a gyerek feltétlen bizalommal volt veled szemben, akkor az óvodába/bölcsibe való járás sem fog törést okozni. Hiszen épp emiatt a bizalom miatt hiszi el neked azt, hogy ha megígéred, hogy játék, ebdéd, alvás ztán érte fogsz menni, akkor az úgy is lesz. De: arra mindenképpen ügyelj, hogy a gyerek ritmusában follyon a beszoktatás és a neki tett ígéretet mindig tartsd be. Akkor nem lesz semmi gond. Lehet, hogy téged jobban megvisel majd az elválás, mint őt :)) Hisz ott sok érdekes játék, kedves (jó esetben) óvónénik és sok kipajtás fogja őket várni. Lehet, hogy az első napokban még sírni fog, mikor otthagyod, ez természetes, hisz eddig veled volt, de hidd el, hamar megvigasztalódnak :)) Az is megeshet, hogy az első napokban örömmel megy, minden sírás nélkül, aztán néhány hét után "kijárja" az óvodát, akkor lesz sírós. Ez se baj! Sok türelemmel, megértéssel, szeretettel ezen is túl fog esni. Szerintem te kísérd az óvodába, ha teheted, hisz eddig is veled volt legtöbbet, benned bízik legjobban, hiába szereti apát és a nagyszülőket is, de mégis te vagy az anyukája :)))
2010. márc. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!