Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni egy rosszul...

Mit lehet csinálni egy rosszul alvó 14 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Minden nap hajnali 4-5 között kel, ha szerencsénk van akkor kicsit még vissza lehet altatni, de legkésőbb 5-kor teljesen felébred és ordít. Most is. Reggel 8 óra körül pedig már álmos és alszik. Este 8-kor alszik el, onnantól általában ébredés nélkül, vagy 1-2 ébredéssel alszik hajnalig. Nagyon idegesítő és fárasztó hogy még hétvégén is hajnalban kell kelni mert a kis terrorista kiüvölt mindenkit az ágyból, van egy 3 éves tesója, ő is ébren van már. Próbáltunk mindenfélét, magunk mellé vettük, melléfeküdtünk, inni kapott, ordítani hagytuk, semmi eredmény... Így a nappali 1 alvásra sosem fog átállni, mert reggel 8-kor már olyan álmos hogy kidől, és így délután is álmos lesz egyszer. Valakinek valami ötlet?
2015. júl. 11. 05:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt az az egy baj van, hogy ordít, ha felébred. Vajon miért ordít?


A napi egy alvásra senkinek sem kéne átállni, mert nem egészséges, de ha állami iskolába akarod járatni, akkor iskolakezdésig is van még 5-6 év, hogy átálljon. Bár ez is iskolafüggő, mi aludtunk az iskolában is elsőben-másodikban.

2015. júl. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ehes. A lanyom ilyenkor kap tapszert, tiszta pelenkat es meg masfel orat alszik utana.
2015. júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg az egész napját fokozatosan eltolni egy órával, hogy ne 8-tól 5-ig aludjon hanem 9-től 6-ig.

Legkisebb gyerekem nekem is fél 9-kor kezdte a délelőtti alvását, mikor átállt a napi egy alvásra, akkor is sokáig 9-től délig aludt, délután meg nem.

2015. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hajnalban tápszert kap inni, nem éhes utána, mégis felébred. A nagytesó (3 éves) is 8-kor alszik, nehezen oldanám meg hogy a nagyobbik 8-kor kerüljön ágyba, a kicsi 1 órával később, van egy kialakult rend, együtt vacsorázunk, fürdenek stb. És fürdés után sokszor a törölközőben elalszik, olyan álmos. További ötletek?
2015. júl. 11. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Már írtam: semmi bajt nem okoz nektek az alvási cikluséval, a bajt azzal okozza, hogy amikor felébred, ordít. Evvel kéne kezdeni valamit, a gyerekek nagy része soha az életben nem ordít. Vajon ő miért teszi?
2015. júl. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 éves koráig felébredt minden éjjel, és órákig ordított, egyszerűen nem jöttem rá mi baja, és nagyon nehéz volt megnyugtatni.

Persze most meleg van, és jöhet a foga is.

De szerintem vannak ilyen gyerekek, akik nem tudnak rendesen aludni, és olyankor követelik maguknak a figyelmet.

Nálunk újszülött kora óta a hajszárító bekapcsolása oldotta meg a dolgot (rózsahang, ezt hallja a baba az anyaméhben, és ez megnyugtatja őket). Mi felvettünk cd-re egy fél óra hajszárítást, ő csak ezzel tudott visszaaludni.

Ez így most nagyon rossz szokásnak tűnik, szóval én felhívtam egy alvásklinikát, és azt mondták, hogy nagyon jól kitaláltam ezt, mert ők is rózsahang terápiát használnak, szóval kb. ugyanezt tudták volna vele csinálni. Majd kinövi.

3 évesen ki is nőtte.

Hozzáteszem, hogy nekünk van problémánk a beszéddel, nehezen indult, és még most 5 évesen is úgy beszél, mint egy külföldi, aki töri a magyart, szóval szerintem nála lehetett valami idegrendszeri éretlenség.

2015. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért ordít, ha tudnám akkor már tettem volna ellene valamit. A nagyobbik is ilyen volt, kb 1,5 éves korában abbahagyta, de már nagyon elfáradtam, kialvatlan vagyok, reméltem hogy valaki jó ötletet ad. Köszi a válaszokat!
2015. júl. 13. 16:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Az oviban bármikor alhat? Eddig úgy tudtam hogy ebéd után alszanak... Napközben bármikor elalhatnak?
2015. júl. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!