Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyjából mennyi idő alatt...

Nagyjából mennyi idő alatt alakul ki a tipegésből a "rendes" járás?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem csak, nem azért, mert aggódnék.


3 hete tette meg az első lépéseket. Most már 4-5 métert lesétál, lassan szűkül a terpesz szélessége is.

Mennyi idő, amíg a gyerekek a "normális" séta mozdulatsorával tudnak haladni? Tehát nincs oldalra emelve a kar és zárul a terpesz.


2015. júl. 18. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem amíg telitalppal lépnek, addig nem lez normális járás.

olvastam olyat, hogy ez lenne a természetes járás, csak a civilizációban megjelentek a cipők, így az deformálta a járást. az MBT cipők pont ezen a régi ősi alapelvek szerint gyártják a cipőket, amik állítólag a gerinctartás végett a legegészségesebb lenne.

napjainkban is van egy törzs, aki még telitalppal lép.


nos, ebből következtetve, a cipőhöz való hozzászokás fogja kialakítani a "rendes" járást, ahogyan mi megyünk, először sarokkal lépve, utána a talp többi része.

2015. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaj én ugy szerettem azt a zombi járást:). Egy evesen kezte el es 14 hónaposan mar rendesen járt de meg terpeszben. Most masfel eves es mar rendesen jar illetve fut.
2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem anyukám, és azt mondta, hogy 11-12 hónaposan már sétáltam, futottam. :)
2015. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert a tied mennyi idős?
2015. júl. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

14 hónapos. Most már szétdobált lábakkal futásszerű mozgást is végez. A vállai hátrafeszítve, a karjai enyhén oldalra kiemelve (gondolom így egyensúlyoz). Küszöböt át tud lépni, egy hete ez még nem ment neki.


Rólam azt mesélte anyám, hogy a későn kezdő, gyorsan tökéletesítő típus voltam. Másfél évesen indultam el, egy hét múlva már stabilan jártam. Unokára ezért nem tudott mit mondani, ő picit korábban kezd mindent (hozzám képest) de lassabban "tökéletesíti".

2015. júl. 19. 00:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Lépcsővel is próbálkozik kapaszkodás nélkül fellépni, de onnan egyelőre leszedjük, félek, hogy nem sikerülne a művelet és nagy zakó lenne.
2015. júl. 19. 00:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom két éves, szépen sétál, lépcsőzik, de mikor szalad, olyan, mint Jack Sparrow, keze-lába össze-vissza jár. :D
2015. júl. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!