Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez csak nekem furcsa? Egy 8...

Ez csak nekem furcsa? Egy 8 éves kisfiút tényleg az édesanyja öltöztet-vetkőztet, fürdet? (bár mivel zuhanyról van szó, itt aláírom kellhet a segítség) Tényleg folyamatos felügyeletre szorul?

Figyelt kérdés
Adva van egy család, papamamagyerekek, egy 11 éves nagyon önálló kisnagylány, és egy 8 éves kisfiú. Látogatóban vannak nálunk. Az anyuka szinte már mániákusan őrzi a gyereket, ha két percen túl nincs látótávon belül már keresi égen-földön. Mivel a kislegény egy emberbőrbe bújt Duracell-nyuszi, ez elég gyakori. Hozzáteszem megértem mindkettőjüket. Az anyát azért, mert ha lenne gyerekem, valószínű én is szeretném tudni hol van, a gyereket meg, mert 8 évesen mi a francot csináljak egy rakat felnőtt között, inkább elhúzok játszani.
2015. júl. 20. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem fura nekem, idegen helyen pláne.
2015. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oltoznie mar egyedul kellene... nekem 3 eves a fiam es nem keresem egre foldre ha nem latom ket percre.

az iskklaban is egyedul kell oltoznie...

2015. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%
Lehetséges, hogy tényleg kell a segítség, ha a kisfiú olyan, de az is lehetséges, hogy egyfajta erotikus kötődés miatt az anyuka is igényli a vetkőztetést, fürdetést.
2015. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az anyuka maximum kicsit túl aggódós... van ilyen. Ezt arra értem, hogy keresi ha nem látja. Vagy csak tudja, hogy mire képes felügyelet nélkül a Duracell nyuszija :D.

Zuhanyzásnál szerintem kell még a segítség egy 8 évesnek. Ez normális.

Öltözés-vetkőzést már egyedül kellene tudnia ,de attól függ, hogy az anyuka mennyire vesz részt benne, csak segít kicsit, megigazgatja, ilyesmi, vagy teljesen ő húzza fel/le a ruhát mint egy kisgyereknél..

3-as: erotikus kötődés??? mi van????!!!

2015. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Vagy csak van a kisfiúnak valami olyan problémája/betegsége, ami miatt fokozottabb felügyeletre, gondoskodásra szorul, de mondjuk a szülők nem kötik ezt a problémát/betegséget mindenki orrára.
2015. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Attól, hogy nem tudsz róla, létezik ilyen. Még gyereknevelési szakkönyvek is megemlítik.


(3-as)

2015. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Teljesen egészséges kisfiú, biztosan tudom, mert elég közeli ismerősök, csak messziről jöttek (É-Magyarországról Ny-Mo-ra).

Teljesen felügyelet nélkül sosem volt, mert vagy a nővére vigyázott rá, vagy látta valamelyikünk a konyhaajtóból, h merre van.

Az erotikus kötődésre én is néztem egyet.

2015. júl. 20. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:

8 éves a fiam. egyedül öltözik, de van hogy nem bírja felhúzni a zokniját, vagy levenni a trikóját...csak ha kéri akkor segítek. A nagyszülők persze szivesen öltöztetik, ő meg eljátssza hogy nem képes egyedül :)

Egyedül tusol, és már szégyenlős előttem! :)

Ezeket azért írtam le, mert igazából sosem volt önállóságból kiemelkedő gyerek....de már erre a korra Ő is igényli egyedül végezni a dolgait. Ezt a részét furcsállom.

Azt inkább megértem, hogy nem hagyják együl, látótávolságban kell lennie.

2015. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!