Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek gyereke folyamatos mozgásban van?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiam egy percre sem áll meg. Ha ülve játszik, akkor is keze-lába mindene jár (ingerlékeny típusú is egyébként). Akkor áll le, ha alszik :) Ez normális, hogy ennyire jár mindene szinte születésétől?
2015. márc. 3. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor kene aggodni ha nem ezt csinalna.
2015. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez az egeszseges!kerdezd meg anyukadtol o mit mond te is ilyen voltal-e?!? De akkor lenne baj ha csak egy helybe ulne! Neki az a dolga hogy felfedezze a vilagot, es kivancsi orokmozgo legyen
2015. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, hogy ez az egészséges, de mégis azt látom, hogy sok ekkora gyerek hiába mozgékony, de "nyugodtabb". Konkrétan: például ha ülve játszik folyamatosan járnak a lábujjai, van, hogy meg-megfeszíti magát, ha izgalomba jön. Ezek amik furcsák nekem. Ilyen van valakinél?
2015. márc. 3. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Jelen. Az én kisfiam detto ezt csinálja. Egyébként neki az apja is ilyen, ha nyugalmi helyzetben van akkor is jár vagy a lába vagy az ujjai. Egy időben engem is idegesített, hogy más gyerek például az esti mesét szájtátva bámulja egy helyben ülve az én gyerekem meg egy pillanatra sem áll le olyankor sem. Nemhogy a lába a feneke nincs nyugalomban egy pillanatra sem. Evés közben is állandóan feláll, leül, megkerüli a széket, vagy ha ül akkor lóbálja a lábát, jár a szabad keze. Ő is elég ingerlékeny, türelmetlen, ha valami ne sikerül gyorsan akkor földhöz vágja az adott tárgyat. Játszótéren is kb. percenként váltogatja a játékokat, én meg loholok utána.Most két éves, megszoktam, hogy ő ilyen, egyébként teljesen egészséges. Szerintem ők csak ilyen tipusú gyerekek de jobb mintha csak leülne a sarokba.
2015. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm! Az én fiam tisztára ilyen, mint a Tiéd! Megnyugtattál! Igazából talán az a gond, hogy nekünk nagyom nyugis gyerkőcismerőseink vannak, főképp nyugodt leányzók és olyan éles a különbség. De igazad van, a legfontosabb az elfogadás, hogy ő ilyen. Sok energia kell hozzájuk.. :)
2015. márc. 3. 19:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ilyen
2015. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 éve fiam ugyan ilyen már születése óta. Az ismerősök gyerekei nyugodtak, elücsörgősek, a fiam nagyon kilóg a sorból de nem bánom. Nem szeretem a fejükből csak kibambuló gyerekeket.

Igaz, nehéz is vele, de szokás kérdése. Mindenki csak annyit mondogat nekem, hogy le a kalappal hogy bírom. (főleg hogy már van egy 5 hós húga is) :)

Egyik rokon azzal kezdett el piszkálni 1 éve hogy hiperaktív a gyerek, utána olvasgattam és megnyugodtam hogy biztos nem az. (tud koncentrálni adott helyzetekben, megtud ülni rajz közben, eltudja magát foglalni szépen, ez akkor tutti nem hiperaktivitá).

2015. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Na engem is pont ilyen idegesítettek fel, hogy hiperaktív. De nálunk is úgy bele tud merülni új játékokba, hogy kizárt, hogy az legyen. Úgy tűnik, nekünk ilyen gyerekek jutottak. Nagyon nehéz sokszor, kitartást, tényleg ügyes vagy! Én tesóra még gondolni sem merek, majd egyszer.

2015. márc. 4. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, mi most dolgozunk a kistesón :-P Tegnap este negyed tízkor úgy kellett torlaszt rakni a gyerek elé, hogy megálljon mert olyan volt mint aki megivott egy raklap energiaitalt. Párom még fogösszeszorítva meg is kérdezte, hogy mit fogok csinálni velük ha a következő is ilyen lesz. Egész nap dolgozik , egyedül vagyok itthon, család és barátok messzi-messzi távolban :-D
2015. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!