Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám rávenni, hogy...

Hogyan tudnám rávenni, hogy egyen gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

4 éves a kislányom, körülbelül másfél évesen "hagyta abba" a gyümölcsevést. Semmilyen gyümölcs, semmilyen formában nem ment le a torkán. Nagy ritkán banánt evett, de szerintem 1 éve már azt sem. Zöldségeket szereti, de csak főve, és azokat is csak ritkán. Eddig szerette a karfiolt, karalábét, de már azt se eszi meg. :-( A kiscsoportot kijártuk, ott sem jött meg a kedve a gyümölcsevéshez, pedig minden gyerek szívesen ette a csoportban, egyedül az én lányom nem.

Van egy 21 hónapos kislányom is, ő mindenevő. Abban bíztam, hogy mikor nála elkezdjük a hozzátáplálást, akkor majd a nagy is kedvet kap. Nem kapott. :-(

Nincs valakinek valami ötlete, hogy mivel tudnám rávenni, hogy egyen legalább egy pár falatot almából, vagy dinnyéből vagy akármiből?

Erőltetni persze nem szeretném, eddig se erőltettük, csak mindig megkérdezzük, hogy kér-e ezt vagy azt, mert dinnyét például még sohasem evett, de azt mondja nem szereti. Mi a férjemmel nagyon gyümölcsösek vagyunk, a kicsi is szereti, csak a nagy nem. A kakilással egyébként nincs gondunk, van, hogy 1 nap kimarad, de rendszeres a széklete, azért ezt figyelem, nehogy elmaradjon napokig, de ettől függetlenül kellenének a vitaminok meg a rostok.


2015. júl. 21. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A múltkor úgy tudtam 2 barackot lenyomni a 3 évesem torkán, hogy apróra összekockáztam és leöntöttem egy kis pudinggal.

Nálunk meg a nagy eszik meg szinte minden gyümölcsöt, a kicsi meg semmit.

2015. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég nehéz lehet ez nektek!

Amit kipróbálnék, az az, hogy dinnyét adsz neki, hogy "játszon" vele, kis műanyag késsel vágjon ki belőle formákat, stb. akár neten mutatsz neki pár képet hogy miket lehet művészkedni a dinnyével...

én nem azt tartanám most szem előtt, hogy feltétlenül egyen a gyümölcsből, hanem hogy egyáltalán megbarátkozzon a gyümölcsökkel, akár ilyen játékos formában

ha szőlőből pl, hurkapálca segítségével bábokat, állatokat készít..stb. úgyis kifolyik a gyümölcs leve amit valószínű le fog nyalni! és akkor már is közelebb kerültetek az evéshez...

A fiam utált enni - úgy mindent, - nálunk az vált be hogy színes szakácskönyvből ő választotta ki mit főzzünk együtt és azt tényleg együtt csináltuk meg! A saját étel persze hogy le is ment neki könnyen ... :) kitartást és lény kreatív! eröltetni totál felesleges..

2015. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyéim imádják a krémtúrót, 1/3 túró, 1-2 banán és 2 alma, ez jó nagy adag, 2 gyerek nagyon jól lakik belőle. LEhet 1 banán+1 alma is. Nagyon krémesre kell turmixolni, én az enyémeknek 8 hónapos koruk óta adom, hetente többször is, a nagyobbik 3 éves és még mindig imádja :) Gyakran sütünk almás palacsintát, reszelt alma, 2-3 kanál liszt, csak hogy valami összetapassza, 1 tojás, és tej, de jó sűrű legyen, és mivel szinte csak almából van, nehéz megfordítani, fel kell dobni a levegőbe, vagy tányér segítségével lehet megfordítani. Ja és a lekvár helyett mehet egy 100%-os bébiétel :)
2015. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nagyon rossz megoldás,de én a napi fél órás mesenézés közben szoktam felkockázni,és akkor ropogtatja el a kisfiam az almát.mást nem engedek a tv elé,szobába. a többit általában itthon,asztalnál eszi.sokszor viszem kis dobozban magunkkal.padon ülve észre sem veszi,ha " becsempészem" a szájába.ez sem jó megoldás,mert nem akarom etetni-csak a kislányom például az első falatnál tiltakozik,utána rájön,hogy finom,és kéri még.

pedig nálatok a dackorszak már elmúlt...-ugye?

és esetleg ebben a melegben leves?ma például őszibarack krémlevest csináltam,-és nagyon ment(tejszinnel-pudingporral sűritve)

2015. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Tavaly kaptunk szakácskönyvet amibe jópofa ótletek vannak szendvicsekre gyümölcsókre. Együtt megcsináltunk jópárat de enni egyikből se volt hajlandó. Már annyi mindent kipróbáltunk és olyan szomorú vagyok hogy nem eszik semmi gyümit.

Most joghurttortát csináltam, segített ribizlivrl, szederrel feldíszíteni, a kicsi jàrkált lopkodni a ribizlit de a nagy az csak díszített. Pedig én is kapkodtam be párat, hogy milyen fincsi, hümmögtem de neki nem kellett. Most nem tűnik amúgy dacosnak, amúgy szófogadó, jó kislány aki nem szereti a gyümölcsöt :(

2015. júl. 25. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az számít hogy látsszon hogy gyümölcs? MErt az enyémek pl tegnap és ma is kaptak "krémtúrót", most nem volt benne banán hanem alma és barack, plusz tettem bele zabpelyhet (ezt is összeturmixoltam) hogy legyen benne egy kis kalória, meg nem mondaná senki hogy szinte csak gyümölcsből van. Legjobb a banán-alma.
2015. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak elkeseríteni, de az én kisfiam 5 éves és ugyanez a helyzet! Az alma az egyetlen gyümölcs amit hajlandó megenni. Sőt ő zöldségeket se eszik, csak ami levesben van. Viszont paradicsom, uborka...stb. a szájába nem venné. Az olyan joghurt ami gyümölcsös azt kizárt hogy megegye. A húga viszont mindent és minden mennyiségben. Én is bíztam benne, hogy na, majd az oviban, vagy na majd ha látja hogy a tesója hogy eszi, azonban egyik sem jött be. Szóval kitartást neked is, egyszer hátha kedvet kapnak hozzá!
2015. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!