Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehetne rávenni egy 4...

Mivel lehetne rávenni egy 4 éves gyereket hogy egyen zöldséget gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Ugyanis a barátnőm kisfia semmi ilyet nem hajlandó megenni csak a csipsz,csoki,kekszek,hamburger pizza.Hiába kinálják egészséges kajával az nem kell neki,meg se hajlandó kóstolni inkább nem eszik,az étvágya is nagyon rossz,ja és a vizet se issza magába.
2008. szept. 16. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez a 4 éves gyerek nem magától döntött úgy,hogy ilyen szemeten nevelkedjen.Tehát először azt kellene meggyőzni az egészségesebb táplálkozásról,aki ezt megveszi és odaadja neki.Ha nem kap ilyen ételeket megeszi az egészségesebbet is hiszen nincs saját jövedelme,amiből vásárolhatna magának.Csak normális ételeket vegyenek és főzzenek neki,esetleg(lehet kicsit durva) meg kell neki mondani,ha nem eszi meg a norm. kaját nincs számítógép,TV vagy nem mehet ki játszani....Egy ennyi idős gyerek ezt már megérti.
2008. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha igazán éhes lesz,akkor megeszi a zöldséget,gyümölcsöt is.Az én barátnőm is azt mondta,hogy a gyerekének rossz az étvágya.Persze,mert ő is ilyenekkel tömte a gyereket.Aztán egy hétig én vigyáztam rá és érdekes,hogy evett szépen reggelit,ebédet,és még ő kért almát.Szóval,ne azt csinálják,hogy fiam,nem kéred a spenótot?Akkor egyél egy kis csokit,hogy legyen mégis valami a pocakban.Majd ha éhes lesz,enni fog.Esetleg ebéd után egy pici nasi.
2008. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"éhen még nem halt gyerek aki elé ételt tettek"

le kell állni az egészségtelen ételekről, és rá kell állni az egészséges táplálkozásra. amikor elég éhes lesz meg fogja enni! Nincs azzal semmi gond, ha nem eszi az első nap, maj eszi másnap,v agy harmadnap...

Még jó, hogy ha csokit kap, nem kívánja a csokinál jóval kevésbé édes gyümölcsöket, és a jó sok szénhidráttól eltelítődik a gyomra, nem is fogja kívánni a zöldségeket....

a "konyhafőnököt" kell jobb szokásokra bírni :)

2008. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen ételekről az átszoktatás nem könnyű.

De ami a legfontosabb, a szülőnek is akarnia kell, sőt neki kell jópéldával előljárni. Ha ő nem eszi meg a zöldséget és a gyümölcsöket, akkor a fia sem fogja.

Átmenetként tudom javasolni a pizzát rengeteg zöldséggel. Innen el lehet indulni. Illetve étkezések alkalmával már meg lehet beszélni a 4 éves gyerekkel, hogy ha megette a zöldséget / gyümölcsöt, amit az étkezéshez kapott, akkor utána kaphat egy kicsi (egy max. két kocka) csokit. Ha nem ette meg a zöldséget / gyümölcsöt, akkor nem szabad odaadni neki a csokit.


Ha kéri étkezés után egy kis idővel (és fogja kérni) a csokit, akkor fel kell kínálni neki újra a zöldséget / gyümölcsöt: Ha ezeket megette, akkor megeheti a csokit is.


Idővel és türelemmel megszokja a zöldségek és gyümölcsök ízét, és el lehet hagyni a hamburgert, chipset, pizzát stb-t

2008. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod a baratnod megerdemelne hogy a gyereke eleteben ne is egyen mast csak a chipseket meg a hasonlo mergeket. De Ur Isten szegeny gyerek!!! Most 4 evesen kulonben eleg idoben aggodik a kedves baratnod,nem gondolod?Eddig mit csinalt? Talan nem kellene venni neki a sok marhasagot, azokat egye a baratnod. Adjon a gyereknek fozeleket, es gyumolcsoket. Es ne menjen a gyerekkel bevasarolni. Csak gyumolcsot es zoldseget vegyen otthonra, hat en nem tudom mit irjak, mert most nagyon felhuztam magamat.
2008. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Én azt gondolom, hogy elsősorban nem a gyerek dönti el, hogy mit is eszik, hanem a szülő, hogy mit ad neki.


Kulcsszavak a józan ész és a következetesség.


Addig amíg van alternatíva, addig a gyerek biztosan azt fogja választani, amit szeret és amihez hozzászokott...


A családon belül mindenkinek következetesen kell a témához hozzáállnia, mert hiába szigorú anya, ha apa meg megenged mindent és fordítva.


A normál felnőtt ételeket a gyerekek egy része nem szereti és azok -abban a formában ahogy mi esszük őket- talán nem is túl egészségesek/megfelelőek neki, de azért sokat lehet javítani rajtuk.


Zöldséget bele lehet csempészni úgy is az ételükbe, hogy az nem látható (turmix), de mégis hozzászokik az ízéhez. Később, ha már megszokta már kisebb darabokban jelen is lehet és utána már a nagyobb darabkák sem fognak gondot okozni. Ugyan így lehet például különféle húsokat is az étrendjükbe illeszteni.


Gyümölcsöt meg aztán igazán sokféleképpen lehet belecsempészni az étrendjükbe. Pürék, gyümisalik, turmixok (csak hogy néhányat említsek).


érdemes leállni arról a rossz szokásról, amit sokan követnek, hogy a gyereknek nincsenek megszokott (azonos időpontban történő) főétkezései, hanem gyakorlatilag egész nap van valami a kezében miközben rohangál, jön-megy és folyamatosan eszik (nassol) és emiatt szinte soha nem is éhes, amikor leül a család enni...


És ha már család....


Nagyon fontosak a közös étkezések, amikor mindenki egyszerre leül és rendesen eszik. Minta....


Hiszti...


Csak azért, mert "vinnyant" a gyerek, még nem kell engedni neki.... nem baj, ha a szülő irányít és nem a gyerek dönti el, hogy mit is akar és mit nem.


Vannak dolgok, amiknek akkor is meg kell történniük, ha az a kicsi hercegnőnek és a kis királyfinak nincs ínyére...


Következetességből alakulnak ki a jó szokások és következetlenségből az összes hülye rossz beidegződés.


Néha nehéz velük, de működik...


Ja és három gyerekem van.


remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!