Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztis nap. Hogyan lehet ezt...

Hisztis nap. Hogyan lehet ezt rövid- és hosszútávon kezelni?

Figyelt kérdés

15 hónapos, "akarom, de nem lehet" típusú hisztiket szokott eddig is produkálni, de normál mennyiségben.

Ma valamiért egész nap ez van. Direkt rámegy a világosan tiltott dolgokra, majd "megsértődik", hogy tiltva van.

De ma már olyanokon bukott ki, hogy

- zárt ajtó nem nyílt ki, mert megütögette

- nem éri fel a falilámpát (2 méter magasan van)

- hiába rázta, nem csörgött az a plüss, amiben nincs is csörgő

- nem tud felmászni a komódra

- belehallózott a távirányítóba és nem sikerült a hívás

- a járókán van három kivehető rúd, ott tud ki-be közlekedni, viszont a többi oldalán nem tud bejutni


Én már mélyeket lélegzek, nem tudom mit csináljak vele. Türelmesen elterelem a figyelmét, ha veszélyes dolgot csinál (pl. konnektor piszkálása, ami nagyon régóta tiltott), akkor határozott nemmel elhúzom onnan.

Nem éhes, nem szomjas, nem álmos, nincs melege, nem fázik, tiszta a pelenkája.

Kifogytam az ötletekből :(


2015. júl. 23. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem, érzi ezt az időt, és ráadásul ez a kor ilyen is. Nekem 20 hónaposom van és légkondink, mégis érzem rajta, hogy türelmetlen, sírós, feszült mostanában. Szerintem pontosan ugyanúgy fárasztja őket a nyár, mint minket. Ráadásul ők ugyanolyan emberek, mint mi, lehetnek rossz időszakaik, amikor valahogy "semmi nem sikerül", persze az ő életükben ez mást jelent, mint nekünk felnőtteknek. Csak a türelmet tudom javasolni, és hogy mosolyogj sokat, próbáld javítani a hangulatot. Ha kiakad, légy megértő, mondd el, még ha nem is érti a szavakat, hogy megérted, milyen nyomasztó, hogy nem tud akármit megtenni, nagyon nehéz feldolgozni, hogy nem lehet minden úgy, ahogy akarjuk. A hangsúlyt és együttérzést megértik a picik is.
2015. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ma nekem is nyűgik a lányaim. A nagy csak mesét nézne, a kicsi (2 éves) csak cicit akar folyamatosan. Ma eddig kb.10x vesztek össze, mindenkinek minden baja van.

Szerintem kimeríti őket a kánikula. (vagy már érzik a frontot)

Kitartás! :)

2015. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, ki kell bírni az ilyen napokat.


Ha őt esetleg nem is zavarná ez az idő (de azért megvisel mindenkit), ha Te nehezen bírod, azt is átveheti. Vagy egyszerűen csak bal lábbal kelt fel, ami bárkivel, a gyerekekkel is előfordulhat.


Én azt figyeltem meg, hogy a rosszul kezdődő napokat sokszor elvágja a déli alvás és mikor felkel a fiam, mintha kicserélték volna (és ez fordítva is elő szokott fordulni).


Ha van kifejezetten árnyékos játszótér, esetleg menjetek ki oda, vagy szerezz meglepetést egy kis pancsolással, akár a fürdőkádban, vagy találj ki valami hasonlót, ami kizökkenthetné.


Ja, és csodállak a türelmedért, én bizony sokszor inkább elméletben tudom, mi a helyes, az extra nyűgös napok jobban megviselnek a kelleténél:(

2015. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért vagyok türelmes, mert tudom, hogy nincs mögötte szándékosság (hiába idegesít engem a viselkedése). Ha ugyanezt 7-8 évesen csinálná, én is kevésbé lennék türelmes. Akkor már feltételeznék mögötte szándékosságot (borítsuk ki a szülőket, mert az poén).


Most aludni se akar. Letettem, de hol csend, hol nyüszög. Gondoltam adok egy kis gyümölcsöt, hátha éhes... pár kanál, aztán elkezdett sírni.


Itt már 36 fok van és csupa beton. 10 és 4-5 között semmiképp nem viszem ki ilyen időben, majd este lesz medencézés és séta is kint. (Amúgy én is fehérbőrű vagyok, tegnap 10 körül kimentem és xarrá égtem 15 perc alatt, úgyhogy már csak magam miatt se mennék most ki leégett bőrrel.)

A lakásban 25 fok van, melege nincs, alig van rajta ruha. Ha melege van, akkor le szoktam zuhanyozni, de most még kellemesen hűvös a bőre.

Azt sem értem, hogy miért nem alszik, amikor olyanok a szemei, mintha betépett volna és dörzsölte is őket.


Akkor marad a türelem, aztán csak kidől előbb-utóbb és elalszik. Remélem utána jobb hangulata lesz :)

2015. júl. 23. 10:19
 5/6 anonim ***** válasza:
18 hónaposom brutálisan nyűgös, hisztis mióta meleg van, de ma különösen. Semmi se jó neki. Nagyon meleg van bent is, rosszul alszik, hajnalban kel, fáradt is, melege is van. Várjuk az enyhülést.
2015. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is rosszul alszik, rosszakat álmodik és ijesztő módon felsír, nehéz megnyugtatni és persze nehéz pihenni is. ez a része jobb lesz, ha jön egy kis enyhülés az időjárásban.
2015. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!