Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kössem le a figyelmét a...

Hogy kössem le a figyelmét a vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok!19 hónapos kislányom szívhibával született ezért bizonyos időközönként vinnem kell kardiológiára szívultrahangra.Utoljára márciusban voltunk de már akkor is annyira sírt h a doktornő nem tudta rendesen megvizsgálni.Ugyanígy az előtte való alkalomkor is.Szerintetek egy ilyen korú gyereket mivel tudnék lekötni annyira h kibírja azt a- percet? Cumizni nem cumizik játékokat eddig is vittem de nem érdekelték.
2015. júl. 27. 22:16
 1/5 A kérdező kommentje:
4-5 percet
2015. júl. 27. 22:22
 2/5 anonim ***** válasza:
telefon? tablet? fiamnak egy 30 perces vizsgálata volt... (fulét nézték, hogy mennyire hall) nem mozoghatott, beszélhetett, cumizhatott. igy maradt a tablet.
2015. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is járunk kardiológiára. Kiskorában hol sírt, hol nem - főleg akkor sírt, ha sokat kelett várnunk, és elfáradt, mire beértünk. Ezért próbálok mindig a legelejére kérni időpontot. Nálunk a rendelőben vannak játékok, szokott kapni vmit az EKG idejére, az ultrahangon meg vannak ilyen felhúzatós zenélős játékok, az is leköti arra a pár percre. A tablettel az a baj, hogy nem tudom, nem lenne-e útban az orvosnak, ill. hogy nem zavarná-e a gépet?

De gyakorlottként azt mondom, ha be van kajálva, nem fáradt és nem feszült (és te sem), általában nincs gond. Esetleg az UH-s trutyitól ijedhet meg, mert az hideg, nem szokták szeretni, mi eljátszottuk itthon a babákkal, azt is, hogy "juj, kicsit hideg", és akkor tudta, mire számítson. Esetleg ha egy kis jutalmat ígérsz neki, azt értené...? Ha nem vagy szégyelős, esetleg énekelhetsz neki valamit, amit szeret. A doki nem fogja bánni, örül, ha meg tudja vizsgálni.

2015. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Régebben énekeltem az akkor még lekötötte az utóbbi 2 alkalommal már nem.Játékok ott is vannak szoktam neki mutogatni de a vizsgálat alatt ezek sem érdeklik.Ahogy belépünk a vizsgálóba már üvölt pedig még le se teszem neki se állok vetkőztetni.1 hét múlva megyünk mindennap elmondom neki h mi lesz,van ilyen játék sztetoszkópja hallgatom vele a mellkasát és közben mondom neki h a doktornéni is ezt fogja csinálni nem fáj stb.Igazából mindenhol ezt csinálja védőben,orvosnál csak itt a legzavaróbb mert nem tudják rendesen megnézni.A telefont majd kipróbálom ha engedik.
2015. júl. 27. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is vagy a mozgókép segít, vagy semmi...
2015. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!