Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan ugye nincs a gyerekeknél...

Olyan ugye nincs a gyerekeknél, hogy azért alszik, mert nincs kedve ébren lenni?

Figyelt kérdés

furdal a lelkiismeret.

nem először fordul elő, hogy nem tudok vele foglalkozni(legutóbb önéletrajz küldés , szerkesztés miatt, amit nem tudtam éjszaka csinálni, csak mert kép is kell, a gép is bedöglött, a net is hol volt, hol nem, és sürgős lenne leadni)

szóval sírt, direkt kivettem a kiságyból, menjen játszon, de megint sír, adok rágcslni valót, megint sír, csupán hogy foglalkozzam vele, nem bírtam idegileg, inkább az erkélyre kimentem levegőt szívni, hogy legalább ne változzak át sárkánnyá.

bejöttem és alszik azóta(kb 9-fél 10 óta), néha megmozdul szétnéz, de inkább alszik tovább :(


sokszor úgy érzem azért alszik, mert szomorú és nem akar inkább ébren sem lenni


ez lehetséges?


2015. máj. 20. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
13 hónapos
2015. máj. 20. 12:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azért alszik... Nem lehet, hogy fáradt volt és azért sírt mert ágyba kellett volna dugni? Kisfiam ennyi idősen még délelőtt és délután is aludt. Barátnőm kislánya a reggeli ébredés és tápszer után még ennyi idősen is fél órán belül visszaaludt, igényelte.

Sajnos én is sokszor rázom le a gyerekem ha fontos dolgok vannak itthon de azért arra figyelj, hogy észre vedd a jelzéseit. Ha álmos, le legyen rakva aludni, ha szomjas kapjon inni stb...

Lehet, hogy csak véletlen alakult így a mai nap, nem tudom...

Ne furdaljon a lelkiismeret, próbálj túl lépni rajta és ha most elvégezted a dolgaidat szánj a picire is egy kis időt.

Minden jót.

2015. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem is volt olyan (mind a két gyerekemnél), hogy nem volt időm arra, hogy őket boldogítsam. Van ilyen, előfordul. Nyilván, ha mindennap erről van szó, akkor el kell gondolkodni 1-2 dolgon, de itt nem erről van szó.

A gyerekeim 1 évesen már eljátszottak magukban. Kb. fél órát simán bírtak nélkülem. Én ilyenkorra időzítettem, ha halaszthatatlan dolgom volt.

Ha tovább tartott a dolog, akkor bekapcsoltam nekik egy mesét. Pl. Bogyó és Babóca, Magyar Népmesék, stb.

Nem megy/ment egész nap a tv, mese, de bizony a "modern kori dajka" van, hogy besegít.

Ettől függetlenül a gyerekeim nem hiányolnak, nem érzik hiányomat, kiegyensúlyozottak.


Az alvás meg olyan, hogy akár egy benne bujkáló betegség is "ledöntheti" a lábáról. Arról ne beszélve, hogy sok gyerkőc ilyenkor még napi 2× alszik napközben. Igaz, az én gyerekeim ilyenkor már csak napi 1× aludtak (déltől - 3-ig), de néha előfordult, hogy úgy elfáradtak a játékban (főleg, ha élettanilag nőttek, fejlődtek), hogy kidőltek és ott, ahol érte az álom, elaludtak.

2015. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat, pont akkor ébredt, mire kiírtam a kérdést, a nap további részében agyon szeretgettem.


nem értem amúgy hogy dőlhetett ki reggel, általában nemigen alszik vissza a reggeli tápszer után, de ha meg is esik kb fél órában kimerül a pihenés.


én babám nem jó alvós, mióta egyre fejlettebb ugye az idegrendszere mindent látni akar, babakocsiban sem alszik már, délutánra olyan vörösek szoktak lenni a szemei hogy alig birom nézni, ragadnának le, akárhogy tenném a kiságyba, vagy ringatnám annyira ellenkezik, fél 8-kor alszik el végül.

szóval valszeg akkor holnap is számíthatok reggeli nyűgösségre, fáradtságra.

mindig változik a napi rutin, alig győzök alkalmazkodni.



örülnék én is, ha nappali 2 szer aludna, még nőnie kell és fejlődni az agynak

2015. máj. 20. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell lelki furdalást csinálni, csak mert kivételesen nem vele foglalkoztál. Egyszeri eset volt, kényszerhelyzet volt, nincsen semmi baj.
2015. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, unalmában van olyan, hogy ha amúgy is álmos, akkor hamarabb mély álomba szenderül. Én gyakran tapasztalom, hogy Debrecenből Józsára menet (összesen 7 kilóméter) az egyik pillanatban még beszélgetek a gyerekülésbe kötött kisfiammal, aztán egy figyelmet igénylő forgalmi helyzet miatt elhallgatok öt-tíz másodpercre, és amikor a visszapillantó tükörben ránézek, már félrebiccent fejjel alszik.

Ugye egy autóban nincs ingergazdag környezet egy kisgyerek számára, és amúgy is be van kötve, nem tud kedvére mozogni, és elpőcsikél.


Arra majd vigyázz azért, hogy ha sürgős teendők miatt feszült vagy, a hangulatod átragadhat rá. A gyerekek érzelmi lények, és azonos hullámhosszon rezegnek az Édesanyjukkal. Ha a mami nyugodt és békés, ők is azok, De ha anya feszült és ideges, a gyerekekre is önkéntelenül átragad.


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

>Müller Péter<

2015. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!