Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermek kereszteléskor mind...

Gyermek kereszteléskor mind két szülő beleegyezése szükséges?

Figyelt kérdés
Külön élő szülők esetén?

2015. júl. 28. 19:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Amikor házasságot kötöttek a templomban, arra is esküt tettek, hogy gyereküket katolikus hitben nevelik.
2015. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Apósom úgy halt meg, hogy soha nem tudta meg, hogy a párom meg van keresztelve. De szerintem szemét dolog.
2015. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

1-es:

Elárulok egy titkot: nem mindenki katolikus ám aki templomban házasodik, sőt van aki nem is házasodik templomban és úgy vállal gyereket!

2015. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Na erre szokták mondani, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. Nem csoda, hogy nem válaszoltál a kérdésre, mert még felfogni is képtelen voltál.
2015. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
ad 1: Mertem feltételezni, hogy a kérdező mivel felekezetet nem írt, ezért a magyarországi legnagyobb egyházhoz tartozik. ad 2: mertem feltételezni, hogy a kérdező HÍVŐ katolikus, ha már a gyerekét meg akarja kereszteltetni és hívő katolikuséknál úgy szokás, hogy templomban esküdnek, nem csak a pucc kedvéért. Inkább konkretizálok egy kérdést én magam, minthogy ne válaszoljak semmit hasznosat, mint te. Akkor viszont ajánlom neked, hogy az összes felekezetnél, ahol keresztelnek (szektákat belevéve) tájékozódj és adj választ a kérdésre minden szempontot figyelembe véve, pl. hogy a szülők is hogy esküdtek, stb. Majd ha ezt megteszed, akkor kioktathatsz másokat.
2015. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És ahhoz hogy meg tudd keresztelni a gyereked ahhoz házasságban kell élniük a szülőknek?
2015. júl. 28. 21:22
 7/16 piroska és a farkas ***** válasza:
30%
Együtt élő szülők esetén is elég az egyik szülő, így gondolom, külön élő szülők esetén is. legalábbis nálunk, katolikusoknál.
2015. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

"ad 1: Mertem feltételezni, hogy a kérdező mivel felekezetet nem írt, ezért a magyarországi legnagyobb egyházhoz tartozik. ad 2: mertem feltételezni, hogy a kérdező HÍVŐ katolikus"


És ezt mi alapján feltételezted? Hahó, nem csak katolikusok szokták keresztelni a gyerekeiket, van még egy jó néhány felekezet az országban. Mi lenne, ha akadékoskodás helyett egyszerűen csak elismernéd, hogy hülyén fogalmaztál? Hm?


Kérdező: Amikor a fiam meg lett keresztelve, olyannyira különélő szülők voltunk az apjával, hogy azt sem tudtam, hol van, olyan szuper jól eltűnt. Senki nem kérte a beleegyezését. Természetesen kérdezték, hogy az apukával mi van, én meg elmondtam, hogy ismeretlen helyen tartózkodik, ezzel le is volt tudva a dolog.

2015. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

Ismerőseim különváltak,uj férfival összeállt a nő,akivel nem volt még házas,született közös gyerekük.

Az első gyereket és a közöset is megkeresztelték,ugy hogyz első gyerek apja nem is tudott róla.

2015. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
8-as, hát nem csodálom, hogy eltűnt... Kötekedni pontosan te kötekedtél, ahelyett, hogy a válaszra válaszoltál volna. S ha már sértegetsz is a kötözködés mellé, akkor nem én vagyok a primitív... A pontozásból csak annyit látom, hogy sikerült egyes fanatikus hívők, szektások hamis önérzetét megsértenem, mert a legnagyobb magyarországi egyházra vonatkoztattam a kérdést.
2015. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!