Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy-másfél év körüli gyerek...

Egy-másfél év körüli gyerek másnál is próbál elmenekülni pelenkázás közben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben alakította ki ezt a "kedves" szokását, hogy nutellás fenékkel próbál elmenekülni. Ha lefogom a lábát, akkor persze ordítás van, mintha minimum élveboncolnám.

Kap játékot, érdekes dolgot a kezébe, beszélek hozzá (más családtagok is, ha ők nyerték éppen a csomagot), de ő hasra akar fordulni és eliszkolni.

Jelenleg egyetlen módszer, hogy én vagyok az erősebb, összefogom a bokáját és az ordítás ellenére a művelet végéig háton marad (mind a másfél percig...). Amint elengedtem, persze az ordítást is mintha elvágták volna.


Meddig tart ez?


2015. júl. 30. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, az enyém is ilyen volt, aztán két éves kora körül megint. NÁlunk szégyenszemre volt, hogy csak a mese vált be arra az egy percre, amíg kicseréltem a pelust, és a mai napig sem mindig könnyű eleve a kanapéra imádkozni sem.
2015. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Most 17 hónapos, 1 év körül próbálkozott de sose engedtem elfordulni a pelenkázón persze sìrt de 1 hét után már nem is próbálgatta. Most is szép türelmesen megvárja, van h kap 1 popsitörlőt és addig kifujja az orrát, törölgeti a kezét.
2015. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
biztos nem fog megnyugtatni a válaszom, a kisfiam április végén múlt két éves, szintén az élveboncolós-ordítós pelenkázással kínlódunk, próbálkoznék lassan a szobatisztasággal, de abszolúte nem érdekli a dolog, úgyhogy gyanítom, amíg ez nem lesz meg, addig küzdeni fogunk, érdekes módon csak nálam csinálja, mamáknál nem!!!, én már arra is vetemedtem, hogy odaadtam a pénztárcámat, inkább hagyom, hogy kipakolja csak essünk túl rajta, mondjuk kódolhatták volna genetikailag a gyerkőcökbe a pelenkázás alatti off-gombot arra a tényleg max. másfél percre :-D
2015. júl. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Még nálam a legnyugodtabb. A férjemet már láttam a nappaliban körbekergetni a gyereket, hogy rá tudja adni a pelenkát.

Nagyszülőknél általában ketten vannak vele egyszerre, ott az egyikük pelenkázik, a másik elvonja a figyelmét. Volt, hogy a kistestű kutyával báboztak neki jobb híján :)

2015. júl. 30. 11:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Vagy a kezébe adok valamit / szintén pénztárca, távirányító/, vagy addig amíg tart a művelet iszik a csőrös poharából. Általában az ivás bejön.
2015. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt, de csak az anyjánál. Én pelenkázás közben összefogtam a bal kezemmel a lábait és ténykedés közben az öklöm mögé bújtam, és kukucsoltam a fiammal. Mindig más állatot utánoztam, amikor előbújtam. Nagyokat kacagtunk közben...
2015. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Amikor kakás a pelus az meg maga a tragédia, mert első dolga, ahogy leveszem a pelenkát, hogy belenyúl a kakiba.
2015. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokáig így volt, de megpróbáltam állva pelenkázni, amíg valamivel matatott és ez működött, nem őrjöngött. Azóta csak így cserélünk gatyát. Valamivel körülményesebb, de bele lehet jönni :-)
2015. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt el nem tudom képzelni, hogy amikor darabokban lóg a cucc a fenekéről, azt állva hogyan lehet anélkül megoldani, hogy ne kenjem össze az egész kanapét.
2015. júl. 30. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Odaállítom az ágy/szék/kanapé mellé - persze háttal nekem, adok valami matatnivalót a kezébe. Ha kakis, akkor kicsatolom a pelenkát, a bal kezemmel tartom a fenekén, hogy ne essen le mindenestől. Fogok popsitörlőt jobb kézzel és belehúzom a popójáról a cuccot a pelenkába. Ezután leveszem teljesen a pelust és jön az alaposabb törölgetés. Ennyi :-) Tiszta gatya fel, és mehet a dolgára.

Utolsó voltam.

2015. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!