Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az hogy ha a lányunk...

Miért van az hogy ha a lányunk a szüleimtől kap valamit, a férjem rögtön leszólja?

Figyelt kérdés
Szüleim nagyon sokat segítenek nekünk, annak ellenére hogy nem élnek olyan jó módban. 3 éves a kislányunk és eddig bármit kapott az én szüleimtől azt a férjem mindjárt leszólja. Bármilyen ruha vagy cipő vagy akármi rögtön a címkét nézi rajt, ha enni való akkor az összetevőit. Pedig sose vennének olyat a kicsinek ami nem neki való akár ételről legyen szó, vagy ruhaneműnél se vennének rossz minőséget, ugyanígy a játékokból sem. Minap anyukám hozott egy színező könyvet neki.. Direkt olyat hozott amiben nagy formák vannak, nem aprólékos hogy könnyebben tanulja a színezést. Párom persze rögtön megjegyezte hogy ebben se fog könnyebben színezni mint a másikakban. Bármit kap mindig talál benne valami kifogást. Én sosem szólom le amit az ő szüleitől kap a lányunk. Pedig volt már hogy jöttek meglátogatni a kicsit, és egy nyamvadt fej karalábét hoztak neki :/ Pedig nagyon jó módban élnek, nem tudják hova tegyék a pénzüket. Amit az ő szüleitől kap az mindig minden hiper-szuper. Sosem tettem megjegyzést semmire eddig amit kapott a lányunk tőlük, pedig megtehettem volna már. Szóba hoztam ezt a páromnak már, azt mondta ő nem szólja le és semmi baja a szüleimmel. Miért csinálja akkor mégis?
2015. júl. 31. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert igenis van baja a szüleiddel. Gondolom, lenézi őket vagy a szegénységük vagy más miatt.

Elég visszataszító viselkedés. Főleg, hogy be se vallja.

2015. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lányunk születése előtt sosem vettem észre hogy baja lenne a szüleimmel. Egyébként nem azt írtam hogy szegények a szüleim, mert nem azok. Egyszerűen nem élnek annyira jó módban mint az ő szülei.
2015. júl. 31. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert rosszul esik neki, hogy a szülei megengedhetnék maguknak, hogy mindenféle jó minőségű dolgokat vegyenek, közben meg nem teszik. Tulajdonképpen a te szüleiden éli ki a saját szülei iránt érzett csalódását.
2015. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami frusztráció lehet. Leginkább én is arra gondolnék, hogy a saját szüleihez fűződő érzéseit vetíti ki a te szüleidre.
2015. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én meg inkább visza adnám ezt a viselkedést ha nem érti meg hogy ez neked rosszul esik,
2015. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elnézést de a parasztság szó az első, ami eszembe jutott erről.

Aztán arra gondoltam, nem lehet, hogy esetleg te is túlzottan ajnározod a szüleid ajándékait és megjegyzést teszek az anyódodéktól kapott dolgokra? Vagy észrevétlenül is mondjuk arcokat vágsz?


Vagy az is lehet, hogy ő is érzi, hogy az ő szülei nem igazán gondolnak rátok, és ezzel a viselkedéssel próbálja a te szüleid által adott segítséget kisebbíteni.


Vagy mondjuk előfordulhat, hogy a te szüleid picit lenézik őt vagy valami miatt nem tartják megfelelő partnernek, apának, és ezért van benne egy tüske.


Amikor épp beszól, akkor mondd neki, hogy na erre gondoltam, az ilyen megjegyzések bántanak.

2015. aug. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!