Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato-e, hogy a heti 40...

Elvarhato-e, hogy a heti 40 orat dolgozo ferj az otthon levö felesegnek egy idöre kisgyerekek nelküli programot tegyen lehetöve, pl bevasarlas vagy setalni, barmi? Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Es hogy oldjatok meg a szabadidöt, kikapcsolodast, ahol a ferjnek, felesegnek is van?


Hetfötöl pentekig 6-tol 14.30-ig dolgozik, fizikai munka. Nagyszülökre ilyen szempontbol nem szamithatunk. (Tartjuk velük a kapcsolatot, megyünk hozzajuk sztem tul gyakran is, de ök nem figyelnek ugy rajuk, h nelkülünk ott lehetnenek.) Eddig a következö volt: munka utan a ferjem mindig zuhanyozik, együtt ebedezünk (kb 3-ig), majd alt. lepihen (fel6 - 6-ig, de nem mindig, neha pl. mas program van), majd utana mindent közösen oldunk meg a gyerekekkel. (Bevasarlast, jatszoter, gyerekekkel program, orvos...stb.) Este vacsora utan együtt keszitjük a gyerekeket lefeküdni, alt. mind2-en meselünk (en mindig, ö is neha), es persze en pakolok el mindent a konyhan es neha elöre fözök...stb, majd tisztalkodas, neha tornaszom, este 10 utan neten vagyok, ha meg ebren vagyok. Ö meseles utan a teve elött ül, ejfel körül belealszik.


En imadom a gyerekeimet, de eleg kimeritö, h nincs semmi szabadidöm igy 7 eve... Meg fodraszhoz is együtt megyünk, gyerekestöl, kozmetikushoz csak szörteleniteni jarok, oda is. Tornaszni otthon szoktam, mashova pedig nem jarok. Mivel a garazsunkban egymas utan allnak az autoink, ertelemszerüen az öve van elöl, mivel azzal jar dolgozni, elvileg emiatt megyünk együtt bevasarolni. Ha csak par alapelemiszer kell, hazafele ö veszi meg az elelm



2015. júl. 13. 22:03
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
75%
7 éve?! Mekkorák a gyerekek? Pedig még autód is van...Bőven kimozdulhatnál.
2015. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
89%

Hát elég kényelmes ember, hogy minden nap lepihen 2.5-3 órát. Egy felnőtt embernek ez finoman szólva is túl sok.

Igen, elvárható lenne tőle, hogy néha elengedjen téged egyedül fodrászhoz, vagy egyedül a boltba.

Ne aludjon ennyit napközben, hanem feküdjön le este éjfél helyett inkább 10-kor.

2015. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

folyt:

Ha csak par alapelemiszer kell, hazafele ö veszi meg az elelmiszereket, ez tenyleg gyorsabb es egyszerübb. Az együtt bevasarlas helyett meg szoba jöhet nala, ha ö egyedül megy el ebed utan bevasarolni, de ugyanezt csak nekem nem akarja hagyni. (Pl. mert neki a masik boltbol a masik markaju kolbasz, sajt...stb kell..., amit en nem talalok, emiatt telefonalgatok, vagy miert nem vettem joghurtot is, vagy mert nem tudom, h nem erre az almara gondolt...stb.) Pedig mar az is egy kicsit kizökkentene a hetköznapokbol, ha egyedül mehetnek bevasarolni, de ö nem erti, h egesz nap faraszto a gyerekekkel, es ö is faradt es pihenni akar meg hasonlokat valaszol.

Szeretnem kicsit megvaltoztatni az egeszet ugy, h mind2nknek jo legyen, es eddigi probalkozasaimmal sajnos falakba ütköztem, ezert kerdezem, hogy masok ilyen helyzetben hogyan oldjak meg a hetköznapokat?

Sztem ugyanannyi szabadidö jarna meg mind2nknek, azaz neki a tevenezes, delutani szunyoka is beleszamit, nekem viszont csak az ejszakai netezes van, ez sztem nincs egalban - ö ugy latja, munka utan muszaj pihennie, mintha ez hozza tartozna a munkahoz.


Kifejezetten ilyen helyzetben elöknek szol a kerdesem, ezert kerem, h ahol a nagyszülök vagy mas rokonok vigyaznak vagy elhozzak akarhonnan a gyerekeket, ill. egyedülallo anyak, akik se nagyszülöre, se ferje nem szamithatnak, ne is irjanak! Köszönöm elöre is mindenkinek!

2015. júl. 13. 22:08
 4/50 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, apa hazaér fél3ra és még egyszer sem mondtad neki, hogy "szuper, akkor ma tiéd a napi teendő, én elmegyek kikapcsolódni pár órára" ????

Én hetente eljárok, mert igénylem, és így maradok ép elméjű. Nem sok idő, de heti néhány óra kell saját magamra is, hogy ne ragadjak le. Ráadásul az én férjem 5-re ér haza, mégis megoldjuk. Nem vagy elég határozott. Hogy oldjuk meg? Az apjuk teljes jogú szülő, ha én el tudom látni a családod heti 6 nap, akkor egyet ő is elbír. Nem?

2015. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire megerőltető a munkája, de pl. szombaton igazán átvállalhatná a gyerekeket pár órára. Akkor még vasárnap tud pihenni a munkahét kezdete előtt, te meg el tudod intézni amit akartál, szombat délelőtt a legtöbb hely nyitva van.
2015. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész akkor amikor ő dolgozik? Gondolom a gyerekek járnak iskolába vagy oviba, ha 7 éve otthon vagy. Ha nem akkor bocsi. Nálunk úgy van, hogy ha munka után itthon van akkor mi is inkább együtt vagyunk, de az én férjem rengeteget dolgozik, keveset van itthon. Így inkább akkor járok el ha nincs itthon (boltba pl, vagy esetleg barátnőzni, játszótérre esetleg a gyerekekkel...)

De ha van vmi egyéb program akkor rábízom a gyerekeket és elmegyek. Nemrég oszt.találkozóm volt, nem okozott gondot neki.

Még egy gondolat. Ha a te kocsid van mindig belül, akkor miért nem állsz ki mielőtt hazaér, és akkor tudsz menni, vagy az övével is elmehetsz akár, legalábbis nálunk ez nem gond, ki melyikkel megy.

2015. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Így olvasva ezt az egészet, lehet megsértelek, de eléggé frusztrált egy pali lehet, aki bezár téged, valószínű féltékeny, vagy kisebbségi komplexusa van, vagy ilyesmi.


De ezt sem értem, hogy mit lehet egy kolbászon vagy egy almán elrontani? Ha ilyen régóta együtt vagytok, akkor tudnod kéne, hogy ő melyiket szereti, akkor meg minek hivogatod.


Hát amúgy most vagy kerek perec megmondod, hogy szia elmentem fodrászhoz, két óra múlva jövök, kérlek vigyázz a gyerekekre vagy bezárva éled le a továbbiakat.


Dűlőre jutni egy ilyen típusú hapsival szinte lehetetlen. Hímsoviniszta.

2015. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

7 éve van ez..mekkorák a gyerekek? ovoda, suli...nincs? nem dolgozol?


nem értem a kérdést...miért nem mozdulsz ki? miért nem mondod meg a férdjednek, hogy most lelépsz egy két orára?

2015. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

6 es 2 evesek, a pici dackorszakban. Neha megyünk jatszoterre, bar ott meg a csuszdazast eleg nehez megoldani vele. (Ha felmegyek vele, nincs aki megfogja, de persze egyedül akar.) Biciklizni nem szeretek vele egyedül, mert otthagyja es futok utana, bicikli ott marad...stb, igy nehez.

Szoval 3-ig "komoylabb" programunk nincs.


2., en is igy latom. Sztem a delutani alvassal potolja az ejszakai alvas egy reszet, ezt nem kellene. De ö igy latta otthon es mint irtam, mintha a munkahoz tartozna, hiszen amiatt faradt.

Amugy nem minden delutan alszik, mert pl. neha munkaja utan van orvosi idöpont...stb. (Oda is azert megyünk 2-en, mert elöl van az autoja, es mig kijar, autosülest atpakolja, az annyi munka, h akkor mar mindegy, menjünk együtt az övevel - igy mondja.)

2015. júl. 13. 22:16
 10/50 anonim ***** válasza:
100%
Szexuális téren rendben vagytok? Úgy jön le,hogy kissé feszült ez a kapcsolat...
2015. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!