Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes szülők miért szeretik a...

Egyes szülők miért szeretik a gyerekeiket úgy öltöztetni, hogy a szadnál alá zoknit húznak?

Figyelt kérdés

Először is.. miért kell a szandál alá zokni? (föleg fehér) A szandált nem azért találták ki, hogy szellőzön a láb? Én csak azért sajnálom ezért a gyereket mert ha suliba mennek,

akkor elképzelhető, hogy csúfolódás lesz ebből. Mert nem hiszem, hogy a gyerek magától öltözik így. Javítson ki valaki ha tévedek.



2015. aug. 5. 19:35
1 2 3
 1/28 Bella169 ***** válasza:
32%

Valószinüleg azért, amiért én is húzok minimum harisnyazoknit. (fiú esetében ugye ez kilőve)

izzad a lábfejem a melegben és ha izzad mezítláb csúszkál a láb a szandálban/papucsban így hamar kisebesedik, felhólyagosodik. Viszont ha vékony zokni van rajta a probléma megoldva, mert az felszívja a nedvességet, és plusz tapadást biztosít. Még mindig jobb, mint ha emitt kondiban lenne egész nyáron a gyerek mert abba tényleg belefülled a lába, így meg szellőzik, mégha van rajta egy vékony zokni akkor is.

2015. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

egy évesemnek feltörte boka felett mezítláb

plusz a műanyag(vagy szilikon)szandijába meg beizzad, így gombásodhat


jobb a zokni

2015. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Az én két éves kisfiamnak azért adok, mert izzad a lába, és a vizes lábát feltöri a cipő. Úgy gondolom, hogy első az egészség, utána jön a divat. Így szellőzik a lába, de nem lesz sebes.
2015. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Egy-két éves gyerekre még simán rá lehet adni, szokták is sokan. Az enyémen is volt így szandál, amíg pici volt. Nem kell sajnálni, iskolás, és nem hord szandált zoknival. Már oviban sem hordott. Bölcsiben viszont ez még simán elmegy így is. Ha kényelmesebb neki, akkor miért baj? Főleg, ha pici gyerekről van szó.
2015. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

nem a picikre gondoltam, hanem a 6-8 évesekre.

de ha nem fehéret vagy tarkát adnak rájuk, hanem ami a szandál színéhez megyek, akkor szerintem úgy nem néz ki rosszul.

2015. aug. 5. 20:02
 6/28 anonim ***** válasza:
2 éves fiam nem hajlandó felvenni a szandált zokni nélkül. Hiába vaj puha az anyaga gondolom nyomja neki vagy nem tudom. Amúgy szeret mezítláb lenni, de egy évesen se akart megmozdulni zokni nélkül a szandáljában. Szerintem ő igy szereti, de ismerek egy 5 évest aki szinten nem hajlandó zokni nélkül felvenni a cipőjét, pedig már mindennel próbálkoztak a szülei.
2015. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

Piciken teljesen normális, nálunk pl. volt, amelyik szandálhoz kellett a kisfiamnak, volt, amelyikhez nem. Attól függ, kitöri-e vagy nem. Most 7 éves, már nem adok rá. Próbálunk olyan megfelelő minőségű szandit venni neki, ami a kevés nedvességet elszívja. Ilyen kánikulában pedig ott a hintőpor vagy a lábdezodor.

Off: első! Te a szandálhoz harisnyazoknit veszel? :D

2015. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
A 7 éves lányom magától vesz alá kis zoknit, mert megizzad a lába, és csúszkál a szandálban, az meg zavarja. Amúgy megsúgom, hogy a suliba kellett tavaly is váltócipő, és a fiúk/lányok 3/4-e zokni + szandálban volt, még a nagyobbak is, és senkinek eszébe sem jutott csúfolni senkit. Te felnőtt létedre mégis azt teszed...
2015. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Talán töri a lábát a szandál. De ez a kisgyerekek kategória, azok meg ritkán mennek iskolába.
2015. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Piciken praktikus, normális. Mondjuk én csak bőrszandált vettem nekik mindig, ahhoz meg nem volt fontos, de ha nem bőr a szandál, praktikus lehet a zokni.

Nálunk a fiúk kb. 8 éves koruktól már nem vették fel a szandált. Megvettem nekik, de nem hordták, cipőben jártak, járnak.

2015. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!