Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik szerencsejátékra tanítják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Lottózóban dolgozom, és ugye az van, hogy kiskorút nem szolgálhatunk ki, viszont ha a szülő megveszi a sorsjegyet vagy a puttót, és odaadja a gyereknek, abba már nem szólhatok bele. Kiakaszt, hogy nem elég hogy a szülő elszórja a pénzét, még a gyereket is erre tanítja. Ott kaparja le a gyerek a sorsjegyet az asztalon, és szomorkodnak, hogy nem nyert. Azt se tudja a gyerek, hogy mi ez, hogy mire jó, mennyibe kerül, de kell neki, a szülő meg megveszi, és persze 10-ből 8 nem nyer.

Mit gondoltok, milyen gyereknevelés már ez? Mi lesz aztán az ilyen gyerekekből?



2014. júl. 24. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Potenciális vevőd lesz a következő években is.

Mit kell ezen fennakadni?

2014. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan mi a problema azzal, hogy alkalomadtán kap a gyerek egy sorsjegyet? Mi pl minden születésnapra ajandekozunk egyet a családban es karácsonykor is kap mindenki. A gyerek meg boldog, hogy kaparhat es meg boldogabb, ha nyer. Ha meg nem nyer, akkor sincs semmi problema. Tudja, higy mi az a az szerencsejáték, tudja, hogy mennyibe kerül.
2014. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Jesszus, gondolom nem mindennap mennek be és kaparnak. Az, hogy most egyszer-egyszer kapar a gyerek, nagy dolog. Mi is betérünk a lottózóba félévente, a gyerek húzza ki a sorsjegyet és ő kaparja le. Nagy cucc. Másnap nem hisztériázik, hogy újra kaparni akar. Szerintem sokkal rosszabb, amikor agyerek nap, mint nap a számítógép elé ültetik a gyereket.
2014. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Szia, kisgyerekes anyuka vagyok.

Lottózóba sosem megyünk be, de olyan előfordult már, hogy a postán vettem egy 200 Ft-os kaparós sorsjegyet (egy évben max 2-3 alkalommal). Legutóbb kb. 2 hete voltunk, akkor a kisfiam választott valami balatonos vagy hajós sorsjegyet, de ugye nem a szerencsejáték miatt, hanem mert szép vitorlások voltak a képen (ovis).

Nem hiszem, hogy ezzel szerencsejátékfüggővé nevelném- én lekapartam (ő segített persze:) éa képet pedig eltette a kis kincses dobozába, mert szereti a hajókat.


Szerintem ez a szint és mérték teljesen normális, ebben nem találok kivetnivalót és olyan körülményt, ami a gyermekem fejlődésének kárára lenne.


Aki egyébként is a fizetése egy jelentős részét a lottózóba hordja, hetente több ezreket költ ilyen sorsjegyekre, fogadásokra- az már nekem is sok, butaságnak tartom.

Ez nemcsak vagy nem elsősorban anyagi kérdés (bár azt szokták mondani, hogy a szerencsejáték a h..lyék adója :), hanem szemléleté.


Mi soha nem nyertünk még semmit (jó, ilyen játékszámmal csoda is lenne:), max. 1-2szer a sorsjegy árát, de ugye ez is kb. 2 év alatt.


Ez az érem egyik oldala.

A másik az (és ez szerintem sokkal inkább van hatással a gyerekek, fiatal felnőttek pénzügyi kultúrájára vagy annak hiányára)- hogy beszélgetnek-e otthon a gyerekkel az ő szintjén a háztartási dolgokról, a pénzügyekről, a takarékoskodás, öngondoskodás fontosságáról?


Az én kisfiam még ovis, de rendszeresen beszélgetünk arról, hogy miből lesz a pénz, anyának ezért mit kell tenni, mennyibe kerülnek a dolgok, adott dologért mennyit kell dolgozni vagy ugyanennyi pénzért hány fagyit lehetne venni vagy hány napig menne az autó, amivel oviba viszem, hány vacsorát lehetne enni stb.


Pénzügyes vagyok, így valahol egyetértek veled, hogy a rendszeresen szerencsejátékon (és itt a rendszerességen és a mértéken van a hangsúly) szocializálódott gyerekek számára ez egyfajta hamis illúziót kelt, hogy valóban esélye lehet egy jobb életre, nyereményre, boldogulásra kemény munka nélkül.

(a valószínűségszámítás alapjait talán csak középiskola vége felé kezdik tanítani, a bevétel-költség vagyon-kötelezettség fogalmakat meg sajnos talán ott sem...)

2014. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jó gyereknevelés.

Nem vagyok már mai csirke, de gyerekkoromban, amikor a Moszkva téren mentünk hazafelé anyukámmal, mindig vettünk a fémkarikára fűzött, keménylapú sorsjegyekből.

Nomális felnőtt lettem, még csak nem is lottózom.

Amikor a férjem lottózik szombatonként, néha (kb. havi 1x) viszi a kisfiunkat is, és együtt kaparnak.

Egyébként az a tapasztalatom, hogy anyagilag ált. 0-ra jövünk ki, ami a kaparósokat illeti.

2014. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is az a fémkarikára fűzött sorsjegy jutott eszembe, mi is kaptunk néha, jó játék volt. Nem hiszem, hogy egy gyereknél ebben a mértékben többet jelentene. Olyan ez, mintha mi felnőttek megbotránkoznánk azon, hogyan lehet olyan véres, horror mesét olvasni a gyereknek, mint a Piroska és a farkas. A gyerekek még szerencsére másképp működnek, ők még mást látnak ezekben a dolgokban.

Gondolom a normális szülő sem úgy tálalja: most bemegyünk a lottózóba, és megalapozzuk a jövőnket egy sorsjeggyel, mert könnyebb, mint dolgozni, és úgy boldogulni.

2014. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is veszek a gyerekeknek, mert jó móka nekik. Nem értem, miből gondolod, hogy nem értik. Az enyémek értik. Hogy mi lesz belőlük: nem hiszem, hogy emiatt bármi baj érné őket, a személyiségfejlődésük szempontjából, nekem speciel nem játékfüggők, és kitűnő a nagyobbik.:). Egy értelmes gyerek felfogja, hogy ez játék. Nem kell vagyonokat költeni rá nyilván.

"Kiakaszt, hogy nem elég hogy a szülő elszórja a pénzét, még a gyereket is erre tanítja."

Nézd, ez nagyon vicces, tekintve hogy ebből élsz, ezért kapod a fizetésed. Van aki szerencsejátékra költi a pénzt, ez van. Meg cigire, meg piára, meg drága játékokra, meg édességre, meg nyaralásra...nem érthetünk mindenkivel egyet, de nem mondhatjuk meg, hogy a saját pénzét mire költse valaki. :)

2014. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok, ja és Szegeden, ahol felnőttem, volt a vidám parkban szerencse kerék is, úgy szerettem műanyag kiskatonát vagy karórát nyerni. Ennek ellenére nem vagyok szerencsejáték függő, és hiszem, hogy tanulással, munkával kell boldogulni az életben, ennek ellenére szoktam néha sorsjegyet venni, alkalmanként még mindig jó móka.
2014. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Bocsi ebben igazatok van hogy ebből élek, de csak mert nincs más, majd ha lesz jobb lehetőség, nyilván fogok változtatni.

Én itt azokra a szülőkre gondolok, akik maguk is függők, és napi, heti rendszerességgel szórnak el rengeteg pénzt a semmire, és még a gyereknek is azt tanítják, hogy itt van, kapard le és gazdag leszel. Ennyi erővel szívjanak együtt füvescigit és rúgjanak be együtt. A szülő miért neveli a gyerekét a saját nyomorúságára?

2014. júl. 24. 12:42
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ok, egyáltalán nem ez volt a kérdésben. Aki függő, az beteg, és ha azt közvetíti, hogy hopp, itt a gazdagság, az nem jó. Ha ez rendszeres, az pont olyan, mintha kocsmába vinné magával, de el nem tudom képzelni, hogy ebből sok van.
2014. júl. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!