Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Átlagosan kinek mennyi ideig...

Átlagosan kinek mennyi ideig tartott a dackorszak? Volt több ilyen hullám is, vagy csak egy? Hogyan kezelted?

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 10:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Mennyi idős volt a gyerkőc, mikor először rákezdett?
2015. aug. 7. 10:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyévesen már hisztizett, nem engedi magat pelenkazni, öltözni, semmit sem akar. Pedig mindent játékosan kedvesen türelemmel teszek, egesz nap csak vele foglalkozom...mégis mar 2 múlt es továbbra is tart. Ő ilyen típus, már csecsemőnek is. A tesóm gyereke peldaul tök nyugodt en meg csak nézek jé ilyen is van. Erdekes mert ahogy kitesszük a lábunkat a hazbol angyal lesz.
2015. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert álom gyerekből egy elég dacos, rombolós, rugdosós kisbéka lett kb 14 hónapos korától. Mindenkivel bájos tündér zabálnivalóan együttműködő, én meg a dühöngője vagyok és kikészít :/
2015. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, sajnálom! Én is azért írtam ki a kérdést, mert ettől félek, hogy egyik napról a másikra megváltozik. 22 hónapos a fiam, és nemigen vannak hisztirohamai. Néha elkeseredésében dühöng, ha valamit meg akar tenni, de nem sikerül neki, de olyan igazán durva, földhöz verem magam és üvöltök hisztije eddig csak 1-2x volt, és elmúlt. Az sem most, valamikor hónapokkal ezelőtt. Azóta semmi. És azért engem az is aggaszt, hogy nincs, nem-e jelent ez valami rosszat lelkileg, hogy nem esik át ezen a szakaszon, vagy nem olyan drámaian, mint más gyerekek. Kíváncsi vagyok, mi várható, hogy esetleg nem most 2 éves kora körül, hanem 2.5-3 fog kijönni rajta, van ilyen? Már egy éve ijesztgetnek azzal barátok, hogy nah, majd meglátom, mert most már beléptünk abba a bizonyos korba, de semmi komoly, kezelhetetlen dolog nem történt eddig. Mázlink van, tudom, és persze, örüljek neki, de azért lássuk be, ha kimarad a hiszti korszak, ha nincs később lázadó kamaszkorszak, akkor valami lelki fejlődési szakasz talán nem úgy alakul. Ezért érdekelne, mások hogyan és mikor élték ezt meg.
2015. aug. 7. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Most már majdnem 7 évvel idősebb a gyereked. Végül tényleg teljesen kimaradt a dackorszak? 😊
2022. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!