Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyes reakció, ha a 20...

Mi a helyes reakció, ha a 20 hónapos kisfiam "megver" engem?

Figyelt kérdés

Dackorszak, hiszti van már jó néhány hónapja, hanyatt vágja magát, üvölt, de ez már finomodik.

Most újabban azt kezdte, ha valamire azt mondom neki, hogy nem szabad, akkor szó szerint pofon vág, az arcomra üt, és kiabál nem, nem, nem. Meglepődtem, mert soha senkitől nem láthatott ilyet, nem kapott tőlünk pofont soha. Mit tegyek, hogyan szokassam le róla? Gondolom nem kéne visszaütni, próbálom lefogni a kezét, és nyomatékosan mondom neki, hogy ezt nem szabad, de ez még jobban feldühíti, hisz az agész cirkusz onnan ered, hogy valamit éppen nem szabad neki. Nem tiltok sokat, de van amit muszáj, elég örökmozgó gyerek, a csilláron is lógna ha tehetné. Viszont beszélni nem beszél, csak néhány szót mond, így elég nehéz még kommunikálni vele.

Tudtok tanácsot adni, ti mit reagálnátok a gyereketekre ilyen helyzetben?



2015. márc. 18. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Térdelj/guggolj le hozzá, fogd meg határozottan a kezét (de ne okozz fájdalmat), nézz a szemébe és nyugodt, határozott hangon mondd neki, hogy ez neked fáj és ilyet nem szabad csinálni.

Ezt néhányszor ismételd meg, amíg nem fogja fel.

2015. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Férjem azt csinálta, hogy utánozta. Persze hogy ne fájjon neki.

Szóval ha pofon vágta apát, akkor visszakapta... Meg is lepődött.


Nem sokszor fordult elő ez, szerencsére jó kisfiú a fiam, és ezekről is leszokott hamar, mert saját magán tapasztalta, hogy ez nem jó érzés. És ha ő nem csinálja, akkor mi sem.


De ha nagyon belendült a hisztibe, akkor be lett küldve a szobájába, hogy ha megnyugodott, akkor jöhet ki. Ez is használt.

2015. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

egy gyereket soha nem azzal kell irányítani, hogy mit nem lehet, hogy nem szabad (ez teljesen rossz negatív gondolkodása rengeteg embernek is, akár az életben, hogy mit hogy nem lehet)hanem a lehetőségeket kell mutatni(elvégre egy gyerek nem tudhatja magától) hogy MIT szabad, mivel játszhat, merre induljon, hova üljön, mivel foglalkozzon.


a nem-el nem tud mit kezdeni.


(amúgy maga a tudalatti sem érti, ha valai azt gondolja, pl nem akarok cigizni, az az emberi agyban le is csapódik, úgy hogy igenis cigizek. agyermekek agya még "normálisan" működik mindig a lehetőségeket kell mutatni, a nyitott ajtókat - ha ez megmarad, az életben is azokat fogja keresni, nem a kifogásokat, hogy mit hogy nem lehet)

2015. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
visszaadni nem szabad!!! Mert az még jobban összezavarja, hogy akkor mégis lehet, hisz a szülő a minta, tőle tanul, olyat soha ne tegyünk, amit a gyereknek sem engedünk!
2015. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Pedig bevált (persze nem akkorát kap, mint amekkorát ő ad). Tapasztalatból tanul...

De mindig meg is mutatom, hogy anyát/apát simizni kell, nem bántani.

2015. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Ez a visszaadás olyan mint a bort iszok de vizet prédikálok. Ha cigizni fog később, te is rágyújtasz? Semmi értelmét nem látom és nincs is.
2015. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Kisfiam 20 hónapos, mindent megért. Azt is tudja, hogy ha megüt, visszakapja. Így nem szokott megütni.

Lehet, hogy valakinek ez a módszer nem tetszik, de nálunk igenis bevált. Amikor kisebb volt és a hajamat húzta, csak úgy tudtam megértetni vele hogy ez fáj nekem, hogy vissza húztam neki. Amikor pár hónapja ráütött a fejemre, én is ráütöttem neki és határozottan elmagyaráztam neki hogy nem ütjük egymást mert fáj. (persze nem nagyokat ütök, csak akkorát hogy érezze, nem kellemes)

2015. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Ez teljesen fölösleges. Szóból ért az ember, még akkor sem kellene visszaadni ha nem értené meg amit mondunk. A későbbi életében sem lehet majd visszabeszélni meg visszaadni mindent amit a főnökétől kap. De lehet hogy ő majd igen.
2015. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem is tudom mit mondjak. egymásnak ellentmondó válaszok, ugyanez a szitu most itthon. A férjem szerint vissza kell adni neki a pofont, abból tanul, szerintem meg semmiképp nem. Ez nem szemet szemért fogat fogért kategória.

Sajnálom, akit lepontoztak, én mindenkinek zöld kezet adtam, mert mindenki válasza hasznos, azoké is, akikkel esetleg nem értek egyet. A 3-as válaszoló írásán meg érdemes elgondolkodni...

Hát próbálom majd kevesebbet használni a nem szabad tiltást, de visszaütni nem fogok az biztos, inkább megsimogattatom vele az arcom, tegnap ezt próbáltam ki, és bevált, lefogtam a kezét amikor ütött, és mutattam hogy simizze meg anya arcát meg én is az övét, és rögtön elszállt a haragja.

2015. márc. 19. 08:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez a jelenség nálunk is előfordult a lányunk másfél éves korában. Ha nem tetszett neki valami, akkor ütött, de nemcsak minket, hanem mérgében a falat és a bútorokat is csapkodta. Csodálkoztunk, honnan szedi, mert tőlünk nem látott ilyet. Mindig erélyesen rászóltunk hogy nem szabad. De egyszer rá is ütöttem a kezére, amikor az idős nagymamáját vágta arcon teljes lendülettel.

Aztán valahogy "kinőtte", és már egyáltalán nem csinálja, ahogy leszokott a hanyattvágódásról és a földön fetrengős hisztiről is (két éves múlt).

2015. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!