Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek ha a nagymama...

Mit tennétek ha a nagymama így beszélne a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Tegnap anyós vigyázott nálunk a 3 éves lányunkra. Mikor mentem haza már az udvaron hallottam hogy kiabál a kicsivel. Azt üvöltözte neki hogy nem igaz hogy ennyire nem érted meg hogy mit mondok, miért nem csinálod amit én mondok. Hihetetlen hogy milyen buta vagy, kis nyavalygós hisztérika. Annyira kiabált vele hogy arra mentem be hogy sír a lányom. Rákérdeztem mi történt, erre anyós el kezdte ecsetelni hogy nem azt csinálta amit ő mondott neki. Ezerszer elmondta hogy ne fusson mert elesik, ne ugràljon mert megüti magát, csak sorolta hogy ezt ne csináld azt ne csináld... Azt mondta teljesen kikészítette. Pedig alapvetően nem egy rossz gyerek a lányom. Egyszerűen ő nem az hogy leültetik és órákig ott marad egy helyen. Anyós meg azt szeretné, hogy leüljön és nézze a tv-t vagy olvasson neki órákig, vagy álljon be az ablakba és nézelődjön onnan. Még azt sem engedte neki hogy a kockákkal építsen mert ő nem tud leülni mellé a földre. Borzasztó dühös lettem rá és mondtam neki hogy köszi de többet nem kell vigyázni a gyerekre ha ennyire kikészültél. Persze ezen megsértődött.
2015. aug. 14. 07:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
4%
Tulreagalod
2015. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
33%
Ezek szerint túl hosszú volt neki az együtt töltött idő, legközelebb nem kell ilyen sokáig ott hagyni a gyereket. Különösebben nem csinálnék nagy ügyet belőle, a gyereknek mondanám, hogy a mama gyorsan elfarad, neki kevesebb a türelme, de semmi baj, nem haragszik rá.Csak a szuperanyakkal nem történik meg, hogy kiboruljanak, mindenki mást simán ki tud készíteni egy kisgyerek, csak kinél hosszabb, kinél rövidebb idő kell hozzá.
2015. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Másfél órát volt vele.. Ez túl hosszú idő?

De most őszintén nem kockázhat a gyerek mert ő nem tud mellé leülni, vagy nem játszhat azt amit ő szeretne csak üljön egy helyben egész idő alatt még a nagymama vigyáz rá?

Nem hiszem hogy tulreagàlom. Meg az hogy így üvöltözzön a gyerekkel és butának nevezze az nálam kiverte a biztosítékot.

2015. aug. 14. 08:06
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

sokan nem mennek át gyerek érdekű felügyeleti módba, nem fogadják el, hogy a gyerek gyerek és nem felnőtt. én láttam anyukát(punk sítlus..) gyereknapon(!) egyfolytában ordibálni a gyerekeivel, voltak gyerekzenés koncertek, gyerekeknek verseny, ingyen szörp, azt is, hogy melyiket kérik, ordítva adta elő nekik, hogy válasszanak, aztán nem gondolhatják meg magukat, nem válogatni kell, komolyan nekem, mint idegen járókelőnek fájt ahogy a gyerekekkel bánik, erre megszólalt rokonom, hogy ő ismeri, 4 gyereke van, és mindig ilyen, a gyerekein élheti ki a kisebbségi komplexusát, egyfolytában ordít velük, oltogatja őket.


az ilyenek nem tudják elfogadni egy gyerek "szabadságát", játékosságát, elevenségét.

én nem fogadnám el, hogy így bánjon a gyerekemmel!

2015. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%
*nem tűrném
2015. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
22%
Semmi gond nincs ezzel, a mama kiborult, nehogy azt mondd, hogy veled nem fordul elő. Másrészt ha a gyerek leesik, összetöri magát, akkor azzal jössz ide, hogy a mama nem képes rászólni a gyerekre.....
2015. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki, hogy nálunk ez nem szokás és legyen szíves többet ne ordítson a gyerekre apró-cseprő dolgok miatt.
2015. aug. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Honnan esik le? A földön ugrálást sem engedte neki.

Igen volt hogy kiborultam de nem azért mert a gyerek játszani akart és nem ült le mellém tv-t nézni vagy azért mert nem állt be az ablakba leselkedni.

2015. aug. 14. 08:18
 9/36 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, az én gyerekem nem volt egy egyszerű eset kicsinek, bizony vele másnak fel óra is irgalmatlanul hosszú idő volt.
2015. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Szóval semmi gond ha butának nyavalygós hisztérikának nevezi a gyereket.. És úgy üvölt vele hogy a szomszédok is hallják.
2015. aug. 14. 08:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!