Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi zsebpénzt adnátok egy...

Mennyi zsebpénzt adnátok egy 6 évesnek?

Figyelt kérdés

nagyon szeretne egy lego szettet, ezért kitalálta, hogy sokat segít és azért kapjon pénzt, amiből majd megveheti magának a legot :) szerintem jó ötlet, de nem tudom mennyit adjak neki egy héten ha tényleg jól viselkedik és segít, szerintetek?

egyébként 10.000.- a vágyálma :)



2015. aug. 16. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semennyit. 6 éves a fiam, ő is legóra gyűjt, de nem pénzt kap. Pecsételek neki egy lapra, 20 pecsét után kap egy Star Wars legót:)


Mit tesz érte? Rajzol, színez, puzzle-t rak, fut, stb. Egyszerű dolgokat:)

2015. aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

én biztos, hogy pénzt adok neki, mert kapott egy perselyt, nagyjából tisztában van a számokkal is, érti miért nem kaphatja meg "csak úgy" a dolgokat, szóval most alakul ki nála, hogy megbecsülje a pénz értékét, szerintem legalábbis.


nálunk ilyenek kerültek most a listára: minden nap rendbeteszi a szobáját, vasárnap kitakarítja. a fürdőkádat is ő takarítja, nagyon szereti nyakig szappanosan súrolni :D eljön velem a boltba reggelente, segít cipekedni, alaposan fogat mos, megmosakszik, nincs hiszti... :D


de maga a kérdés az, hogy mégis mennyit? mert túl sokat se szeretnék adni, de csak belátható időn belül össze kéne gyűlnie a pénznek, hogy ne vesszen el ez a nagy vágyakozás :)

2015. aug. 16. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam is 6. Zsebpenzt nem kap,de van hogy rokonnoktol par eurot kap. Azt elteszi.Szulinapra,karacsony stb mindig utalvanyt is kap. Ezeket gyujtoget. Nem szorja el. De azert en nem adok mert segit,vagy jol viselkedik. Latom,hogy szivesen segit es magatol ajanlja fel. De heti 1000 szerintem eleg.
2015. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%

+500 Ft/jó cselekedet

-1000 Ft/rossz cselekedet

2015. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azért félreértés ne essék, nem szeretnénk innentől pénzt adni a gyereknek hetente, csak míg összejön neki ez a csoda lego autó :)
2015. aug. 16. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, ... hetente egy ezres? :) Azért még is nagyon dolog ez egy 6 évestől :P
2015. aug. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Én nem adnék ,inkább ha jol tanul ,és negyed éves,vagy féléves bizonyitványa jó akkor ha még mindig szeretné megkapná jutalomként .

Nálunk szoba rendrakásért,vagy kiviszi a szemetet,nem jár jutalom mert azt kötelezö megcsinálni ,igaz az én fiaim 11,13 évesek.

2015. aug. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, azért mert normálisan viselkedik és megcsinaljak egy minimális házimunkát, szerintem hiba pénzt adni. Ha nem adsz, akkor lehet hisztizni és nem csinálni semmit? Extra dologért szabadna csak pénzt adni, ha még akár dolgozni érte, vagy simán csak x összeget adni havonta zsebpénz címén.

Ekkora gyereknek szerintem havi 3000, max 5000 elég.

2015. aug. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem 7éves a fiam,kb egy fél éve kezdte "izgatni" a pénz.annyira,hogy kitűnően adja össze 1000es számkörben is.erre legalább jó volt.még nehezen van tisztában az értékével,de össze szoktuk hasonlitani valamivel.pl ez most olyan drága volt,hogy 50 túrórudit is tudnánk belőle venni.szokott kapni zsebpénzt,van perselye,meg pénztárcája,de nem fix összeget.néha a visszajáró 10-20 ft-ot kapja meg,de most,hogy elutaztunk,a nagypapa adott neki egy "nagyobb összeget"-és vett belőle vizi játékot.szerintem nincs ebben semmi rossz-értékelni tudja majd,számol,gyűjtöget-aztán teljesül az álma.én alkalmakra nem adnék,de néha igen. a férjem most már házimunkához kötné-nem tudom,hogy ez jó ötlet-?
2015. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan zsebpénzt nem kap, csak szülinapra, karácsonyra egy kisebb összeget (1000 ft).
2015. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!