Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hany eves kortol es mennyi...

Hany eves kortol es mennyi zsebpenzt adtok adnatok a gyerekenek?

Figyelt kérdés
11 eves a fiunk megengedhetjuk magunknak hogy zsebpeszt adjunk neki de mivel az en szuleim nem engedhettek meg maguknak ezert nem is tudom hanyeves kortol es mennyit szoktak adni.
2012. júl. 5. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
82%
Szia. Itt egy 8 és egy 10 éves fiú apukája beszél. Nehéz a kérdés. Az sem jó, ha ennyi idősen semmi pénze sincs a gyereknek és az sem ha sok van. Mi még egyiknek sem adunk állandóra zsebpénzt, tehát nincs így lefektetve, hogy mondjuk havi 3000/gyerek. Azt tapasztaltuk, hogy rohannak a boltba és ökörségekre elköltik az első napon. Szerintem olyan 13-14 évesen lehet állandóra zsebpénzt adni. Addigra már benő egy kicsit a fejük lágya. Ad hoc pedig szoktunk adni pénzt, osztálykirándulásra, edzőtáborban etc. Szóval terveim szerint 13-14 évesen havi 5000 forint lesz az állandó zsebpénzük. Üdv. Józsi
2012. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 20 éves a fiam. Sosem kapott zsebpénzt. Viszont ha bármire kellett neki,akkor csak szólt és adtam rögtön. Nem kellett megindokolnia sem. Elég volt annyit mondani,hogy "anyu,tudsz adni most 5000 forintot??" Igen..

De olyan hogy percre pontosan minden hónapban egy fix összeget adjak..nem volt rá szükség

2012. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
szerintem elég neki még ha kér és adsz neki, de ha elküldöd boltba bevásárolni, marad meg neki mittomén 500 ft add neki. Így segíteni is szivesebben fog, apró dolgokra öszeszedhet valamennyit, ha olyasmi ami drágább ebből is lassan láthatod hogy spórol e, lesz e kitartása türelme hozzá. Ha igen majd segíted egy kicsivel mindig. Később megtanulja becsülni a keveset is. Ha kapna csak úgy az semmire nem jó. Könnyen jön, könnyen megy, s ha megy majd adnak újra. De ha vidéki vagy pl, és 14évesen kerül más helyre suliba, jó ha mindig van nálla pénz.
2012. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

csak saját példát tudok írni, szerintem ez így teljesen jó volt, én is így fogom csinálni a leendő gyerekemmel :)

én egész kiskorom óta kaptam néha aprót, pl ha bementem a pékségbe és maradt 20 ft, azt (nem mindig, de sokszor) megtarthattam, a bevásárlókocsi százasát is volt, hogy megkaptam, és így szépen lassan gyűjtögettem a kis pénzem. azt hiszem 10 éves voltam, mikor először elköltöttem, akkoriban voltak divatban ezek az állatfigurás színes mindenféle forgószékek és én is szerettem volna egyet, de szülői behatással végül egy normális szürke forgószék lett belőle, amit azóta is használok. de az a vásárlás valahogy nagyon megmaradt, iszonyatosan büszke voltam rá, hogy magamnak vettem egy forgószéket :D

aztán fölsőben is kapogattam pénzt így külön, de pl. suli előtt mindig adott anyu 300 ft-ot, hogy vehessek belőle szendvicset vagy teát a suliban, meg akkoriban voltunk nagy cukrászdábajárók, suli után mindig ott csődült össze a fél osztály. de ha ebből a pénzből megmaradt, azt sose tettem el, hanem mondjuk akkor másnap kevesebbet kaptam. aztán rendszer akkor lett belőle, mikor másik városba mentem gimibe és szükség volt rá. heti 4000-et kaptam, ebbe tartozott a buszjegy, a plusz kaja, az esetleges bulizások, stb. ami ebből megmaradt, azt elrakhattam, ebből lett a laptopom meg a nyári fesztiválok. szerintem ez így teljesen korrekt, megtanultam kezelni a pénzt, tudtam, hogy van határ.


szerintem egy 11 éves fiú pont abban a korban van, hogy ha adsz neki pár száz forintot, annak már örül, és ha megtanítod neki hogy nem kell elverni csipszre az első boltban, akkor semmi gáz nem lesz :)

2012. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
71%
Én gyerek vagyok, de remélem tudok segíteni egy kicsit! Én 13 éves korom óta kapok havonta 2000 forintot, de ez inkább pl. ha gyűjtök valami komolyabbra, vagy ilyesmi. Minden másra kapok pénzt anyumtól (pl.újság, fagyi, barátokkal program). Szóval az ún. zsebpénzem amolyan vésztartalék, főleg arra költöm, amit anya nem hajlandó megvenni (pl.nekem tetszik egy ruha, neki nem).Remélem tudtam segíteni! :) 14/L
2012. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%

Itt ti vagytok nagyon elkényeztetve, vagy velem nagyon kemények? 1500 -at kapok havonta, és ez nem "vésztartalék", hanem ebből kell mindent megoldanom, ami nem az alapszükséglet (reggeli-ebéd-vacsora, áram, víz, alapvető ruha stb.)...

16F

2012. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Hát én néha kapok, néha nem. Mikor jut anyuméknak eszébe. Elég feledékenyek, én pedig nem szeretek szólni nekik, hogy adjátok oda, az olyan bunkóságnak tűnik. De ha kapok, akkor egy kétezrest szoktam kapni. Általában elrakom, a pénzzel együtt, amit tízóraira kéne költenem. (napi 200Ft) Ebből szoktam venni ruhákat, illetve elrakni és gyűjtögetni. De ebből veszek pl barátnőimnek ajándékot a szülinapjukon/névnapjukon. Meg persze karácsonyra, szülinapra is szoktam kapni pénzt, azt is ilyenekre gyűjtöm. Most összejött már 30 000 Ft, még nem tudom mire gyűjtöm, de egyszer biztos jól jön. :)

15/L

2012. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt zsebpénzem. Nekem anyáék nyitottak olyan számlát amiről csak 18. szülinapom után lehetett ki venni a pénzt. Erre a számlára havonta 10.000 Ft-ot raktak. De ha valamire kellett pénz rögtön adtak koncertekre,buliba, vásárlásra, kozmetikumokra.
2012. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
8, 11 évesek a gyerekeim. Hetente 600 Ft-ot kapnak. Arra költik amire akarják. Nálunk név-, szülinapra is szokás pénzt adni. A 8 éves fiam biciklit vett magának, a lányom könyvekre, barkácsolásra költi. Néha vesznek belőle édességet. Én azért adom nekik hogy még most tanulják meg a pénz értékét, hogy hogyan kell beosztani, gyűjtögetni ha valamit szeretne. Ha most megtanulja felnőttként már felelősséggel fogja kezeli a pénzét.
2012. júl. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát én sosem kaptam,és nem is fogok.(: Szülinapra,ilyesmire kapok pénzt,azt elteszem,ha kell valamire.
2012. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!