Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereketek mennyit beszél?

2 éves gyereketek mennyit beszél?

Figyelt kérdés
23 hónaposan alig pár szót használ, ez nagyon kevés? Járni csak 1,5 évesen kezdett el.
2015. aug. 17. 07:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez gyerekfüggő. Úgy tudom, ha megérti amit mondasz és ő is megérteti magát egyéb módon, akkor nem gond. És járni is másfél éves korig "kell" elkezdeni. De ha úgy érzed valami gond van a gyermekeddel, akkor jobb megmutatni szakembernek, legalább magad megnyugtatása miatt. Vagy járjatok nagymozgásos tornára, az ártani biztos nem árt, és fejleszti a mozgást is, beszédet is.
2015. aug. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fiú? Lány? Az sem mindegy. A fiamat én vittem korai fejlesztőbe 2, 5 évesen,,mert két évesen csak annyit mondott, hogy papa, mama, baba ilyesmik. Neki megkésett beszédfejlődést állapítottak meg. Most 3,5 éves és ennek következményeképpen beszédhibás sajnos. Fejlesztés kell neki mindenképpen.

a lányom most 21 hónapos és már beszél. Rövid mondatokat és mindent kezd utánam mondani. Más nagyon minden gyerek beszédfejlődése, de a lányok azért általában mindent hamarabb kezdenek, mint a fiúk. Szóval azért kérdeztem rá a nemére.

2015. aug. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fiú, ő i csak annyit mond, hogy autó, cica, apa, anya, mama. De pl. mindenki anya vagy apa, az idegen is, így szólít meg mindenkit.

Érteni ért mindent, ha valamit el akar magyarázni, azt általában mutogatással teszi.

2015. aug. 17. 07:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Lányom 1,5 évesen már mondott szavakat. Most 22 hónapos és 2 szavas mondatokat mond. Utánam szinte minden szót mond.
2015. aug. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Állathangokat gyakoroljátok! Az az alapja mindennek! Várnék pár hónapot még és ha nem indul be neki a beszéd, legalábbis állathangok, szavak formájában tennék lépéseket a fejlesztése érdekében. Kettes voltam.
2015. aug. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Senki nem fog fejleszteni egy 2 éves kisgyereket!

Fejlesztés óvodától van esetleg.

Nyugi kérdező, ez teljesen normális 2 évesen. Sok ekkora gyermek már mondatokban beszél, de nagyon sokan csak pár szónál tartanak. Ez nem baj. 3 éves korig normális.

2015. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Két éves kislányom szintedent el tud mondani, amit szeretne velünk közölni. Persze nem irodalmi nyelven körmondatokban, de érthetően kommunikál. Van gyerek a környezetünkben, aki kicsit idősebb a kicsimnél és csak szavakat mondd! Neki sincs semmi baja. Az én kicsim is egyik héten csak szavakat mondott, a köveztkezőn pedig beszélt! Majd beindul! Beszélj hozzá sokat, mondd el neki mikor mi történik körülötte! :) Bár nem gondolom, hogy nem tennéd ezt! ;)
2015. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mondatokban beszélt, (fiú) mondjuj ismerek olyan kisfiút, aki mindjàrt 2 éves, de egy szót sem mond.


Majd megered a nyelve, ne aggódj.

2015. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kislányom 20 hónaposan mondta ki az első hosszú mondatot.most 2éves -rengeteget beszél,folyamatosan,ragozva,választékosan.énekel egész nap,több versszakosakat.de szerintem nála ez hamar jött el.a kisfiam például sokáig dadogott,magas hangon beszélt-és nem is ilyen hamar kezdte
2015. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2 évesen 2 szavas mondatokat mondott

Most 2év 4 hós, már 4-5 szót rak elég szépen ragozva össze mondattá.

Korai fejlesztők segítenek 3 éves kor előtt is, nem kell "csak várni" a beszéd beindulására.

2015. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!