Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 év körüli gyereketek...

5-6 év körüli gyereketek mennyit beszél, csacsog úgy általában és beszél e hülyeségeket?

Figyelt kérdés

A lányom 5,5 éves, miota megszólelt be nem áll a szája, flyamaosan mondja mondja mondja, sokszor megszólalni sincs kedve az embernek mellette mert ő egymagában annyit beszl, annyira televan az ember feje vele, hogy egyszerüen mindenki csak néz ki a fejáből szinte már és nem szólal me annyira lezsibbaszt. Hiába mondjuk neki, hogy hagyja abba, ne beszéljen annyit, tart kb 1 percig és ujra mondja monjda.


A sok beszédből kifolyólag nem is hallja látja sokszor mi történik körülötte, ki mit mond , kérdez tőle mert csak mondja a magáét és nem hallja körülötte mi történik.


Nagyon bosszantó és fárasztó már eleve a sok beszéd. Mindemellé rengetegszer beszél hazugságnak nem nevezném de olyamiket. Vaqgíy mert adott szót nem jó szövegkörnyezeben használ(pl indig és soha egy azon mondatban felcserélve piszokul más jelentést kölcsönöz az adott mondandónak) vagy csak kitalál dolgokat hogy legyen mit mondjon.


Mit csináljak vele????



2014. jan. 11. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 5,5 éves,dettó ugyanez van nálunk is.Csak akkor van csend,ha vmi mesét néz.
2014. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 és 2,5 éves lányaim vannak. Nehéz elérni, hogy egyszerre csak egy beszéljen hozzám. A nagy, ha nem vagyok ott, akkor is beszél a babáival, elővesz egy könyvet és abból "olvas". Persze sok benne a fantázia is. Nem hiszem, hogy egy év alatt leszokna erről.
2014. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

és titeket nem bosszant?

nem okoz bosszuságot?

nem szokott a csacsogás miatt lemaradni arról ami körülötte történik?

nem beszél hazugságszerűséget a sdok fecsegés miatt?

2014. jan. 11. 10:03
 4/20 anonim ***** válasza:

Nekem 3 és 5 évesek, egész nap be nem áll a szájuk és sokszor nem is tudom követni.

De ahogy visszaemlékszem gyerekkoromból, nekem is állandóan járt a szám és a szüleim sokszor rám szóltak, hogy hagyjam már abba csak egy percre.

Ha ez téged megnyugtat, már nem beszélek annyit, mint kiskoromban.

2014. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Maga a beszéd engem nem bosszant. Már sokszor meg se hallom. Az inkább, hogy sokszor elvan a maga kis világában, és nem igazán tud arra figyelni, hogy most éppen mit kéne csinálni (pl. enni vagy öltözni).
2014. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

És az miért van vagy miért lehet, hogy 99%ait mondok neki olyan mintha falra hánynám a borsót.


Minden nap elmondom neki 100szor, ogy vegye fel a benti mamuszát. Unom már mondani neki, de olyan mintha még nem is tudná, hogy azt fel kell venni,pedig az ovodában is abban van.

Elmondom felveszi, aztán lekerül róla majd elindul nem veszi vissza ujra elmondom...stb stb

Elegem van hogy tépem a szám és semmi.

Ha kiabálok akkor meg azonnal rohan és tudja hogy mit kell csináljon.

Gyakorlatilag csak akkor tudja de akkor nagyon mit kell csinálni ha orditok vele.


Tegnap pl hazahozott az ovodából egy szoknyát amit valakitől kapott, mikor megláttam kivert a viz, mindene megvan, nem kell más cucca, ver a viz tőle, hogy más ruhájában jött hazaq. Elmondtam neki, hogy soha többet nem akarok ilyet meglátni, haza ne hozzon nekem más ruháját, nincs rá szüksége van sajátja stb.


Erre közli hogy az oviban ő mindig rövidnaciban van harival és szoknyát akar ő is. Mindig abban volt bölcsis kora őta hari+szoknya csinibe, mignem most nagycsoportban átkerültek más terembe és a szék minden nap az adott harisnya fenekét kiszakitotta, ezért meguntam a napi egy harisnya kukába dobását, rövidnarág lett a szoknyából.

Itthor megy a hiszti hogy nem akar lyukas harisnyát felvenni ott meg nyavajog hogy nem engedem neki a szoknyát.

Erre vitt neki egy lány szoknyát, haza is hozta. Megmondtam neki, hogy azért van nadrágban mert kilukad a harisnyája azt meg ugy nem veszi fel szóval tujda,ezt fujom nekinszeptember óta.


Mondom neki hogy most itthon van vegyen fel szoknyát itthon miért nem vesz fel? harisnyába meg pulcsiba van tök pacuha. Erre kijön a szobából abbana szoknyában amit hazahozott tegnap.


Azt hittem szoknyával együtt kivágom.

2014. jan. 11. 11:06
 7/20 anonim ***** válasza:
Az a probléma,amit leírtál, nem hiszem, hogy összefüggésben van a sok beszéddel. Csak elméletben tudok tanácsot adni, az én gyerekeim is sokszor csak akkor csinálják amit kell, ha már kiabálok. Úgy tűnik, nem nagyon van súlya a szavadnak, ha nem csinálja, amit kérsz, nem történik semmi. Próbálj meg nem kiabálni, és legyen következménye a szófogadatlanságnak. Például nálunk bevált, amikor mondtam, hogy ha nem öltözik fel,nem tudunk elmenni valahova. Egyszer tényleg meg kellett csinálni, hogy itthon maradunk, aztán már jobban meghallották. Vagy lemaradt az esti meséről a tévében,mert nem fejezte be addigra a vacsorát. Vagy az is jó,ha nem veszi fel a mamuszát, egyszerűen kézenfogod, és odakíséred a mamuszához. Ha türelmetlen leszel vele, az általában csak olaj a tűzre. Persze,mindenki előbb-utóbb elveszti a türelmét, velem is előfordul mindennap, de nekem segít,hogy tudom, hogy ha így teszek, az általában nem hoz megoldást.
2014. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az ilyen "el fog kopni a nyelved" típusú gyerekeknek az iskolában úgyis muszáj lesz "megkomolyodniuk", csak addig legyél türelmes.
2014. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez mind megvolt már.

Karácsonykor pl rajzolt a jézuskának, kitettük a hűtőre amit kért. Elmondtam neki, hogy amikor nem veszi fel és észreveszem, lehuzok egy dolgot a képről mert a jézuska tuti nem hoz olyan gyereknek ajándékot aki arra nem képes amit ami anyukája kér.

Többször volt hogy odahivtam, nem mondtam semmit csak fogtam egy cerkát és lehuztam egy dolgot,olyankor rohant a cipőért. Egész jól mnet karácsonyig, de most nincs rajz már, vége a dolognak.


Minden nap reggel mikor megy oviba szólunk neku, ogy öltözzön. Ha nem mondom el egyesével hogy mit vegyen fel ,akkor akár egy óra is lehet a dolog, holott elmondtam neki, hogy az öltözz fel 5 évesen tudva levő kéne legyen, hogy nadrág kabát csizma sapka,minden ami kell, tudnia kéne főleg hogy minden rohadt nap el van mondva.

Semmi foganatja. Mondjuk neki hohy öltözz, talán eljut a nadrágig aztán elkalandozik jön mgy szólni kell hogy kabát cipő..minden reggel ugyan ez megy. Egyszer mikor 20 perc eltelt mondta hogy jó akor te ma cipő és kabát nélkül mész , nagyon sirt, de nem hagytam nyitotam az ajtót és fogtam a kezét, huztam, sirt. Mondtam neki, hogy ezentul igy lesz ha nem öltözik fel. Másnap reggel még tudta utána nap már ujra rinyálni kellett.


Ilyenek vannak. Kiborit.

DE HA rákiabálok, azonal tudja mit kell csinálni, azonnal befogja nem dumál szépen mgy öltözik, vagy épp ami az adott probléma volt.


Egyszerüen kivagyok, nem tudom mitévő legyek.

2014. jan. 11. 11:35
 10/20 A kérdező kommentje:

Szépen kérjük mindig, sokszor, én amjd az apja, vagay forditva, semmi. Mint aki nem hallja. Aztán megunjuk rákikabálunk, azonnal csinálja de sir. Olyankor majd megszakad a szivem. sir de csinálja vagy nem csinálja de jókedvű.


Mi a fenét csináljak vele?

2014. jan. 11. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!