Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka annak, hogy 5...

Mi lehet az oka annak, hogy 5 éves lányom egyáltalán, semmihez nem hajlandó kenyeret enni? Már kipróbáltunk rengeteg féle kenyeret, zsömlét, kiflit, egyik sem tetszik neki. Hogy tudnám rávenni valamelyik pékárura?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:

fiam se mindig kér mindenhez.

amit te sütsz azokat se eszi meg?

Igazábol én nem is erőltetem,feleslegs agyonfinomitott szénhidrát.

Tésztát megeszi?mert akkor nincs gond,akkor is valamivel visz be ch-t a szervezetébe.

2015. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem szereti. Próbálj neki Abonettet, puffasztott rizst vagy Wasa-t adni, hátha az izlik
2015. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Enyém is képes pl tükörtojást, szalámit, virslit anélkül megenni. Nekem fura, mert én meg mindenhez kenyeret eszem, még a sült krumplihoz és a pörkölthöz is. :)

Oda szoktam neki adni, néha tunkolja vele a levest vagy a pörköltet, de erőltetni nem akarom.

2015. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbàltuk mi màr a puffasztott rizstől kezdve hàzilag sütött kenyeret,ami Magyarorszàgon kapható,nem kis túlzàssal mondhatom,vettünk màr mindent.A tésztàt megeszi,de abból is csak ha olyat készítek amuben hús van.De így megnyugodtam hogy írtàtok,ti gyermeketek sem kenyérpàrti.Köszönöm mindenkinek.
2015. aug. 17. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Barátnőm járt így az egyik gyerekével. Nagyon sokáig erőltették, végül nagy nehezen elkezdett kenyeret enni.

Pár hét múlva eszméletlenül vitte el a mentő, akkor derült ki, hogy lisztérzékeny és ösztönösen kerülte az ilyen ételeket.

Ráadásul a sima tesztek korábban nem mutatták ki, valamilyen invazív vizsgálatra volt szükség a kórházban, hogy kiderüljön, hogy pontosan mi okozta az eszméletvesztést.

2015. aug. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én 5 éves kisfiam sem szereti különösebben az ilyesmit.

Akkor tudom "trükkösen" rávenni minőségibb, teljeskiőrlésű kenyérre rávenni, ha:

- kedvenc levesébe "tunkolhat"

- együtt csinálunk szendvics katonákat és "kell az alaplap"

- együtt sütünk házilag valamit pl.pogácsa és ő is formázhat valamit belőle, azt megeszi

- kirándulunk hátizsákkal, szendviccsel, menő szendvicstartóba kisebb falatkákat varázsolok- a szabad levegőn elfáradunk, jóízűt eszik belőle- és látja, hogy mi is


Egyébként nem nagyon menő nálunk sem.

Ők ilyen fajták, szerintem ez nem akkora gond.

2015. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze,nekem sem gond,csak oviban éhen marad ha azt az egy szelet szalàmit esz csak,bàr itthon igyekszem mindig megetetni ovi előtt.
2015. aug. 17. 13:19
 8/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyereknek eleve nehézséget okoz, hogy egy adott ételhez valami mást egyen. Mármint hogy eszik valamit, és MELLÉ eszik még valamit. Rengeteg gyereknél megfigyeltem már, sajátnál is, ismerősnél is, még anno a saját öcsémnél is. Az enyém nyolc éves, még most is állandóan emlékeztetni kell, hogy "a kenyeret is egyed", ő is maximum akkor eszi magától, amikor mártogatni lehet. Jó, ha szólunk neki, akkor eszi, de utána elfelejti. Vagy elkezdi csak a kenyeret enni, és akkor meg nem eszi mellé a főzeléket (vagy ami éppen van).
2015. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem sem szereti a kenyeret. Hat éves, és fiú. A virslit is kenyér nélkül eszi, és a rántott szeletet is. Ha párizsi van, azt feltekerteti és úgy eszi magában.

Eszik szénhidrátot is, de azt is magába. Tehát bármilyen sütit szívesen megeszik.

De szereti a főzelékeket és a gyümölcsöket is. Például a spenótot is feltét nélkül szereti megenni. Szóval nem keveri az ételeket :-)

2015. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!