Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a 2 éves fiam végigalussza...

Ha a 2 éves fiam végigalussza az éjszakát születése óta, bele tud mélyedni akár 1 órára is a játékba és a mesenézésbe, de egyébként "le sem lehet lőni", akkor valószínű h csak eleven, vagy akár hiperaktív is lehet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz nincs tapasztalatom de szerintem csak eleven nagyon ügyes kisfiad van!Az én kislányom 23 hónapos de még nem játszik el 1 órát és egész nap "pörög" de nem gondolnám hogy hiperaktív!Ő a meséket most kezdi el nézegetni!ne aggódj nincs itt gond! :)
2011. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt csak egészen kirívó esetekben lehet hiperaktivitásról beszélni. Mivel ennyi idősen a gyerekek még tele vannak energiával, és mindent azonnal meg akarnak ismerni, így nem utal hiperaktivitásra, ha csak rövid ideig köti le őket valami.
2011. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sok mozgás által érik az idegrendszer,nagy baj is lenne,ha akadályozva lenne a mozgásban.


Az én kisfiam hiperaktív,ő sosem tudott rendesen aludni,sosem tudott elmélyülten játszani,mert valami mindig elterelte a figyelmét.


Nagyon nagy valószínűséggel életkori sajátosság a sok mozgás (nem kóros),segítsd ebben a kisfiadat jót tesz neki :-) !

2011. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hiperaktivitás egy elnevezés, lehet betegség, tünetegyüttes, de ez a neve. Semmi köze az aktivitáshoz és se a túl sok mozgáshoz és a le sem lehet lőni dologhoz.

A legújabb kutatások szerint az agyban a dopaminátvitellel van probléma és ezért a hiperaktív gyerekeknek nehéz lekötni a figyelmét illetve túlmozgásosak lehetnek illetve nem tudnak előre átgondolni dolgokat. És nagyon nagyon sok egyéb tünete van.

Sajnos az orvosok akik ezt a nevet adták nem gondoltak a pórnépre, akiknek sokszor el sem jut az agyáig, hogy nem minden arany, ami fénylik, gyakran összekeverik az aktív illetve neveletlen gyerekekkel a hiperaktívakat.

A másik, ami például engem érint a cukorbetegség, a fiam cukorbeteg és már meg tudnék halni mikor valaki előadást tart a túl sok cukros ételről meg a diétáról. Mert nem tudják ez egy autoimmunbetegség, amely során a saját immunrendszere megtámadta a hasnyálmirigyét és elpusztította. De cukorbetegségnek hívták, bár volt kísérlet a cukros húgyár elnevezésre is.


Szóval biztosan nem hiperaktív, ha a betegséget tekintjük.

2011. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Naná, hogy nem lehet lelőni. Egy ilyen, és mész a bíróságra... Az meg hogy hiperaktív-e, nem tudom, de ültesd le pár órára egy rádió elé, és akkor megtudhatod, hogy rádióaktív-e.
2011. dec. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!