Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti és akaratosság. Hogyan...

Müttyentyű kérdése:

Hiszti és akaratosság. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Van két lányom. A nagyobbik 3,5 éves. Iszonyatosan hisztis és akaratos. Állandóan ellenkezik, nem fogad szót, csak azért sem figyel rám,nem segítőkész, ha valami nem úgy van ahogy ő gondolja,rögtön ordítás a válasz. Egy egyszerű kérés,pl. A "pakold össze a játékaidat" is képes ordítást kiváltani belőle. Tőlem nem fogadja el a "nem" szót.

Már mindent próbáltam: szép szóval, büntiszékkel,játék elkobzással, szobába parancsolással, hangosabban, pohár vízzel....semmi nem használ. Kivagyok idegileg. Van,hogy úgy érzem,elmennék itthonról,nagyon messze,csak ne lássam. Ne értsétek félre, szeretem a gyereke(i)met, de amit a nagy művel,túllépi a határokat. Mit ronthattam el? Vagy ennyire pocsék anya vagyok? Míg nem volt tesó, addig se volt minden megengedve,voktak határok,és jobban is boldogultunk. Nem mondhatni,hogy féltékeny lett volna a hugira. A kicsi kucsit más kezdi a mindenért ordítós korszakát,de még könnyebb vele.

Volt valaki hasonló helyzetben? Tippeket,tanácsokat szívesen fogadnék a helyzet kezelésére. Negatívumokat nem kérek,elég nehéz helyzet anélkül is. Köszönöm.


2015. aug. 17. 22:14
 1/2 anonim válasza:
Mindannyian tudjuk, hogy egy gyereket a trónfosztás nagyon megvisel érzelmileg. Lehet, hogy még mimóza is és mikor kiabálsz vele csak arra emlékszik. nem történt valami rossz? Pl rokon elhunyt, stb? Ha ennyire nem tudjátok kezelni kérjetek külső segítséget. És szólj a férjednek/párodnak, hogy ha neked a kisebb gyerekkel kell lenni, ő csináljon programot a kicsinek, vagy fordítva.
2015. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Leülök vele megbeszélni.Vagy sikerül,vagy nem.Figyelem elterelése jó módszer.Ha az sem vàlik be,ràhagyom,aztàn majd megnyugszik.Kitartàs,ezen mindenki àtesik:)Tudod,"semmi nem lehet olyan hosszú,hogy örökké tartson".
2015. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!