Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betonba fejelés, pár csepp...

Betonba fejelés, pár csepp vér az orrból. Lehet baja?

Figyelt kérdés

Sajnos nem voltam jelen, a férjemék elvitték rokonlátogatóba. Hazaérve mesélték, hogy egy betonpadkán (kerítés alja) támaszkodott, aztán elbambult, lecsúszott a keze és belefejelt a padkába. Nagyon sírt, az orrából az orrváladékkal 1-2 csepp vér is jött.

Pár órája történhetett, pontos időpontot nem tudtak mondani.

Az étvágya, hangulata jó, vigyorgott, rohangált. Lehet komolyabb baja, vagy annak már lenne tünete?


Külsérelmi nyomot nem látok rajta, 15 hónapos.


2015. aug. 21. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Én elvinném az ügyeletre! Nekem azt mondta az ügyeletes, ha van vér - bárhonnan - vigyük. Inkább, minthogy baj legyen!
2015. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, mível fejelte meg a padkát, a homlokával, akkor a legkisebb a baj, vagy az arcával, amitől sérülhetettcaz orra, vagy inkább félolsalt, mert akkor tényleg baj lehet a vér.
2015. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az arcával.

A kerítés túloldaláról beszéltek hozzá külföldiek és annyira elálmélkodott az idegen nyelven, hogy elfelejtett támaszkodni és ahogy lecsúszott a keze, arccal fejelt bele. Tehát nagyjából a karja hossza volt a távolság, ahonnan indult a feje. Valószínű, hogy orral érkezett.

2015. aug. 21. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is (míg felnőttem) és a gyerekeim is estek buktak már és volt vér is. Ha jól van én nem csinálnék ügyet belőle. Egy örökmozgó gyereknél ilyen alapon évekig hetente rohangálhat anyuka ügyeletre.. pár éve bevásárlókocsi "rázta" meg a gyereket mert fel volt töltődve. Hirtelen elkapta a kezét volt fél perc sírás mert megijedt de ennyi. Az egyik vásárló nem hagyott békén, mert hogy mindenképp vigyem orvoshoz.. persze mondom..
2015. aug. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elemlámpával bevilágítottam az orrába és találtam egy kis hámsérülést, úgyhogy szerencsére megvan a vér forrása :)

Nem tudom, hogyan csinálta, de az orrlyuka belseje horzsolódott meg, nem kívül.

(Lehet, hogy tőlem örökölte a "hogyan essünk el úgy, hogy a fizika szabályai ne érvényesüljenek" gént, mert pár hónapja én egy fatörmelék miatt lefékezett kerekű görkorival estem el előrefelé és mégis hátsómat nyúztam le az aszfalton.)

2015. aug. 22. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!