Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Székrekedés a Béres csepp...

Székrekedés a Béres csepp miatt? Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Most 3,5 éves a lányom. Születésétől fogva székrekedéses, de valahogy mindig megoldjuk, hogy rendszeresen kakiljon. Sokat szenvedtünk, míg megoldást találtunk, megjártuk a magunk útját e téren, de végre kialakult egy rendszer az életében, minden nap kakil. (kakilt eddig). Fellélegeztünk, hogy ezzel végre már semmi gond.


Ugyanakkor nagyon rossz evő, alig lehet belediktálni némi ételt, itthon és a óvodában is csak nehézkesen eszik, alig pár falatot.

Most ősztől gyakran kapott el felső légúti nyavalyákat, alighogy kigyógyult, már újra elkapta. Persze ezzel nincs egyedül, sokan vannak (vagyunk így), ezen a télen különösen kedvezett a betegségeknek az időjárás.


Eléggé sápadt is szegénykém, ha nem is kórosan, de hófehér bőrű, így néha nincs valami egészséges színe, főleg, ha kreolos bőrű gyerek mellett van, ő feltűnően fehér. :)

A gyerekorvos szerint minden rendben van nála (vérképet nem nézett neki), de immunerősítésnek javasolt neki 2*5 csepp Béres cseppet emelt adagú C vitaminnal, valamint meghagyta neki az eddig kapott napi egy kanál Vitacolan szirupot is.

Ez az étvágyát kedvezően befolyásolta is, és tényleg, Karácsony óta jár úgy oviba, hogy egy köhintés nem volt.


DE! Visszatért a székrekedés. Nagyon!!! Amióta a Béres cseppet kapja, azóta megint nem tud kakilni, csak hashajtóval, hetente egyszer.


Múlt héten megelégeltem a dolgot, és elhagytuk a Bérest, és pár nap múlva megint rendszeressé vált a kaki. Felhívtam a dokinkat, elmondtam neki, hogy mi van, szerinte valamit valamiért, szerinte adjam nyugodtan a Bérest tovább, mert remek immunerősítő, és ebben az influenzás időben könnyen beteg lesz a gyerek, ha nem kapja.

Őszintén szólva, én nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez a kakilásos hercehurca nekem kell.

Te adnád tovább?


2015. febr. 14. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem adnám. Kérnék egy vérképet a vasa miatt és ha jók lesznek a leletek, csupán D vitamint adnék neki, de elég nagy adagokat, főleg így télen.
2015. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem adnám...a végén még egy végbélrepedést is "összeszedtek" :( D- vitamin,C-vitamin,én esetleg probiotikumot tudnék elképzelni (az is immunerősítő is),és hátha a székletproblémákat is rendezné...egyébként én pont ezért nem adok Béres-cseppet,mert a fiamnál is rengeteget szenvedtünk a kakálással :(
2015. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

600 féle immunerősítő, és vitamin van. Nem a Béres csepp a legjobb.

Vérkép, és utána újragondolni. A patikusoktól szoktam amúgy tanácsot kérni, és a legtöbb szívesen segít.

Sajna, ha kevés a vasa, akkor a vaskészítmény szintén székrekedést okozhat.

2015. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem adnám tovább, szerintem sem a legjobb szer egyébként immunerősítésre. Nekünk a béta glukán tartalmú szerek váltak be erre legjobban, van szirup belőle és olyan multivitamin tbl amiben van. Virgonc szirup pl.
2015. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!