Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves fiam fél a kutyáktól....

6 éves fiam fél a kutyáktól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb testű kutyát szeretnénk örökbefogadni kb. 1-2-3 éves korában, de ő fél tőlük. Hogyan tudnám neki megmutatni, hogy a kutya nem harap és nem kell félni tőle?
2015. aug. 22. 22:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ha eleve fél a kutyáktól, akkor nem a legjobb ötlet egy nagyobb testű kutyát fogadni a házhoz, de ha kölyök korában kerülne oda az új "kedvenc" akkor biztosan könnyebben megbarátkozna vele. Együtt nőhetnének fel :)
2015. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. Mennyire fél? Óvatosan, vagy pánikolósan?

2. Milyen a kutya? Nyugodt, barátságos, bizalmatlan, pörgős, lassú?

3. Van valami konkrét oka a félelmének? Pl. korábbi rossz tapasztalat?

4. Mennyi tapasztalatod van kutyákkal? És a kisfiadnak?

2015. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy nem pont a kérdésre válaszolok.

Kisgyerek mellé, pláne, ha ő fél is tőlük, semmiképp se javasolnék menhelyes felnőtt kutyát, csakis kölyköt, akit már a kezdetektől úgy szocializáltok, hogy eltűrje a gyerekeket.


Egy felnőtt kutya már kialakult rendszerrel/szokásokkal rendelkezik és ha nincs gyerekekhez szoktatva potenciális veszélyforrás lehet rá nézve, főleg, ha a gyerek fél tőle, akkor ott gyakori lehet az ideges, gyors mozdulat, kapkodhat, elszaladhat előle stb. amire a kutya nem kívánt módon is ragálhat.

Ráadásul egy kölyökkutya gyerek szemszögből nézve is aranyos, könnyebben megbarátkozik vele, szívéhez nő, ha pici korától vele van és dédelgetheti, játszhat vele, taníthatja, gondoskodhat róla.

Elhiszem, hogy nektek kényelmi szempontból jobb lenne a felnőtt kutya, de higgyétek el, nektek is könnyebb, ha ilyen esetben kölyköt fogadtok örökbe akit úgy alakítotok, neveltek ahogyan szeretnétek.

A kezdeti pár hónap plusz "macera" bőven meghozza a gyümölcsét.

2015. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. aug. 22. 22:44
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
"6 éves fiam fél a kutyáktól. Mit tegyek?" TARTSD TISZTELETBEN FÉLELMÉT!!! B+!!!!! Mi a fontosabb neked? Ne akard megmagyarázni, hogy egy olyan böhöm nagy állat, amelyik képes egy másik 30.....50kg-os élölénnyel végezni az jajjdecuki, ártalmatlan.
2015. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 00:51, képzeld, én is 30-50 kilós böhöm vadállatok között nőttem fel, egyszer se öltek meg se engem, se egymást, viszont megtanultam bánni velük, megtanultam értelmezni a jelzéseiket, a kommunikációjukat, ami sok kínos helyzetből mentett ki később. Ellentétben az unokatesómmal, akire ráhagyták, hogy jajj, hát fél a kutyáktól, ő ilyen... egész addig, míg le nem ugrott a járdáról az úttestre a forgalomba egy másfélkilós törpetacskó puszta látványától.


Kérdező: bizonyos fokig a félelme normális, de ha az átlagos "nem merek közel menni, mert olyan nagy" szorongásnál súlyosabb, akkor lehet, hogy jó lenne szakemberhez fordulni, mert megkeserítheti a kisfiad életét.

Szerintem is át kellene gondolnotok a felnőtt, ráadásul nagytestű kutya beszerzését. Ha te és a párod is tapasztalt kutyások vagytok és nagyon jó a kapcsolatotok a fiatokkal, akkor némi szoktatás után lehet róla szó, de csak így hazaállítani,hogy "Nézd, Peti, ez itt Hektor és mostantól velünk fog lakni" nem feltétlen jó ötlet.

A javaslatom: vigyétek ki a kisfiút egy jobb kutyamenhelyre, és kérjétek meg a gondozókat, hogy egy békés, kistestű, nagyon nyugodt kutyát hadd sétáltassatok meg. Vagy ha az ismeretségi körötökben van ilyen kutya normális gazdával, akkor az is jó. Lássa a fiad, hogy a kutya nem egy vérengző vadállat, kedvesek és szeretetreméltóak tudnak lenni. Tanulja meg,hogy hogy lehet velük szépen játszani, hogy kell megérinteni stb. Ha már megbarátkozik a kutyákkal mint létformával, akkor lehet gondolkozni a továbbiakon.


De jó lenne, ha írnál pár sort a kutyáról is, akit örökbe akartok fogadni. Milyen típusú, milyen karakterű?

2015. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 6 éves és ő is fél, szinte retteg a kutyáktól. Nem csak a nagyoktól, a kicsiktől is. Én is szeretnék kutyát, de addig nem lesz, amíg ő fél. Tiszteletben tartom a félelmét, hiszen nekem is van, csak nem a kutyáktól félek, hanem a pókoktól.
2015. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Végül megbeszéltük vele és mivel a kölyköktől nem fél, így egy kölyökkutyust fogunk örökbefogadni, akit természetesen vele fogunk kiválasztani!
2015. aug. 23. 10:12
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként angol agár lenne a fajtája és van az ismerettségi körünkben ilyen kölyök és őt szereti, szóval a kölyköktől nem fél csak a nagyobb kutyáknál van tartózkodása.

Az örökbefogadásnál mindenképpen ott lesz ő is.

2015. aug. 23. 10:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó nektek, hogy legalább a kicsiktől nem fél, így ha együtt nőnek fel, segíteni fog a nagyoktól való félelmén is. Sajnos nekünk erre esélyünk sincs, mert a szomszéd törpe kutyájától is retteg. :)
2015. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!