Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 hónapos, anyatejes kislányo...

13 hónapos, anyatejes kislányomnak semmi sem ízlik, alig eszik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már mindent ehetne, változatosan főzök magunknak, együtt eszik az egész család, 3 éves bátyja nagyon jó evő, de a kislányom köszöni szépen, semmiből se kér. Sokszor megkóstolja az ételt, de csak eddig jutunk :( Éjjel 1X, nappal 2-3X szokott szopni, nyilván éhes. Minden étkezésre adok neki szilárd ételt. Van néhány kedvence (húsleves, üres kenyérbél), amiből jól eszik, egyébként képes egész nap eltengődni étlen :( Mi lehet a baj?
2015. aug. 28. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy szerintem ezt szokta meg, korábban kellett volna elkezdeni a hozzátáplálást. De ez persze csak feltételezés, abból gondolom, amit írtál, nem volt igazi konkrétum. Én elvenném a nappali szopit, és adnék neki ételt, előbb-utóbb enni fog. Persze, hogy nem eszik, ha megtelik tejjel, amit úgyis megkap, ha nem evett. Ez ördögi kör.
2015. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendesen, 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, szoptatás előtt adtam neki enni. Igen, ördögi kör lehet, de kizárt, hogy az a kevés tej, ami még van, így eltelítené, hogy semmit se eszik egész nap! :| Hiszen nem lóg cicin, igaz, kap 2-3X anyatejet, de egy ekkora kislánynak 2-3 étkezés még szilárd ételből is kevés lenne, nemhogy tejből!
2015. aug. 28. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Jó, ezért írtam, hogy csak feltételezem, mert nem írtál konkrétumot. :)

De igenis eltelítheti, pl. ha túl sok gyümölcslevet, vagy joghurtot, egyéb folyadékot is kap egy gyerek, már rosszabb az étvágya, az anyatej pedig kiadós cucc. Ráadásul itt a megszokás a baj, nem a mennyiség. Valószínűleg attól nyugszik meg. Egyébként a súlya milyen?

2015. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A súlya jó, 9,5 kiló (2850-nel született), bár a nagyját az első 4 hónapban szedte magára (4 hónaposan volt 7 kiló).

És az miért van, hogy pl. kenyérbélből bármikor képes enni? Ha eltelítené az anyatej, akkor az miért kell neki?

Amúgy nincs jobb ötletem, mint a nappali szoptatásokat elhagyni :( Azért fogadtam kétkedve az "anyatej eltelíti" ötletet, mert a kisfiam is kb. így szopott, ő mégis szépen evett mellette.

2015. aug. 28. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
De neki az a baja, hogy nem szívesen eszik többfélét. Mások a gyerekek. A kenyérbél hamar felszívódik, rágni sem nagyon kell (fogakkal mi a helyzet egyébként?), tehát elmajszolja, jól lakik vele. Leves ugyanez. Amit rágni kell, azzal melózni is kell, vannak lustább gyerekek, neki a szopás és majszolás az könnyebbe, ne ad energiát a valódi evésbe. Szerintem. De te ismered.
2015. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*az könnyebben megy, nem ad energiát..
2015. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4,5 foga van, rágni csak az ínyével tud. Hát, lehet ez az oka, hogy lustább.
2015. aug. 28. 16:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg a fog. Talán pépesíts neki mindent.
2015. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Tényleg tanácstalan vagyok, szeretném, ha enne...
2015. aug. 28. 16:06
 10/12 A kérdező kommentje:
A vacsi pépes finomfőzelék lesz párolt husival. Villával törve nem volt nyerő. Anyatejet nem kap vacsiig. Megírom, mi lett az eredmény. Köszi!
2015. aug. 28. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!