Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egyneműek a testvérek,...

Ha egyneműek a testvérek, tehát két fiú vagy két lány, akkor jobban kijönnek egymással mint ha egy fiú-egy lány lenne?

Figyelt kérdés

2015. szept. 1. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

MI lányok vagyunk, 2,5 év a korkülönbség.

Én 32 éves vagyok, a húgom 30.

Mostanra már jól elvagyunk, de rengeteget verekedtünk, martuk egymást.

Szerintem jobb az eltérő nem, jobban tudnak függetlenedni egymástól a testvérek..

2015. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha azonos neműek, sokkal jobban meg tudják érteni a másik gondjait.
2015. szept. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az azonos neműek szorosabb kapcsolatot tudnak kialakítani egymással.

Vegyes leosztás esetén, viszont, ha a lány idősebb, akkor pótanyává válhat, nagyobb eséllyel anyáskodhat. Ha a fiú az idősebb ugyanebben az esetben, akkor pedig legkésőbb tinikorban eltávolodhatnak egymástól, hiszen a fiú a sok fiú barátjával együtt lóg és nem a ciki kishúgával.

Természetesen nem csak a nem, hanem a korkülönbség is számíthat ebben a kérdésben.

2015. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nem egyeznek a vélemények :). Én tapasztalatból írtam, amit írtam :)
2015. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok 15 éves az öcsém most lett 6 (kb 1 hónapja) nagyon jól elvagyunk mivel a szüleimnek zűrős munka idejük van.. Anyum este 6 tól reggel 6 ig dolgozik az apum meg csak péntek szombat vasárnap van otthon. Ezért én vagyok az öcsémmel nagyon sokat játszunk focizunk mivel egyszerűen imád rajtam lógni :) de ez nekem nem baj szerintem ha csaj lenne tuti nem lennénk el így ketten. Szerintem ha külön neműek több a gond velük mivel egy lánynak meg egy fiúnak más az izlése pl. Két külön szoba és nem vacilálni hogy milyen szinűk legyenek a szobák ha mind kettő fiu akor nem kell dondolkodnk egyszerűen kékre festitek ez egy elég egyszerű példa volt :D Ha külön neműk az főleg nektek szülőknek jó mert egy kisfiú elvan az apjával el fociznak autóznak egy kislány meg elvan az anyukájával pl. Babáznak befonod a kislány haját pl. :D remélem tudtam segiteni :D jah meg persze ha külön neműek akkor lehet kicsiként szeretik egymást (lehet) de mikor kamaszok lesznek szerintem utálni fogják egymást de ha felnőnek megint megszeretik egymást. Ha a csaj mind a kettő akkor szerintem ha kicsik lesznek akkor is tépni fogják egymást :D bár nem biztos.
2015. szept. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem ez nagy mértékben a gyerekek személyiségétől függ, előre nehéz megjósolni. Én lány vagyok és bátyám van, 2,5 év korkülönbséggel. Kicsiként martuk egymást, verekedtünk sokat, főként mert én nagyon akaratos voltam, de kb iskolás korunktól tök jól kijövünk egymással. Láttam már példát arra is hogy fiú-fiú, lány-lány testvérpárok nagyon jól kijönnek egymással, de olyat is, hogy egyfolytában piszkálják egymást, főként a fiúk sokat verekednek, de lányok között is láttam olyat, hogy 5 percenként összevesztek :)
2015. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A korkülönbségen múlik.

Nekem van egy öcsém, aki 1,5 évvel fiatalabb nálam. Imádom ezt a felállást! Mindenről tudunk beszélni kikérdezhetem a véleményét a fiúk szemszögéből legyen az ruha, haj, vagy szituáció. Erre kezd ő is rájonni egyre gyakrabban kéri, hogy mondjam meg hogy áll jobban a haja. Szívügyeimben is segítjük egymást. Nem bírnám ki ha lány lenne...és ha lenyúlja a barátomat? Hasonló gének hasonló ízlés..


Van egy 5,5 évvel fiatalabb húgom. Vele alig van közös témánk de ami van az mind csajos. Neki nem merem kiönteni a szívem, mert "kicsi". Ez az idővel gondolom megváltozik.

De tippeket tudok neki adni mindenben. Olyan példaképféleség lehetek neki. Ő meg az én cuki kistesóm.


14/L

2016. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utsó vagyok egy fontos dolog kimaradt.

Az ocsémmel folyton versengünk vagy verekszünk. Na jó inkább birkózunk csak szórakozásból, ami vagy jólesik vagy nem a körülöttünk lévők meg totál kiakadnak

2016. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!