Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok baba-börzéken...

Szoktatok baba-börzéken gyerekruhákat vásárolni, vagy szégyellendő dolognak tartjátok a használt holmikat?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most várom az elsõ babámat, és 90%-ban használt cucca lesz..Na nem azért mert nem telik, habár nyilván lényegesebben olcsóbb, hanem mert mit rongál meg egy újszülött egy kis bodyn, amit 2-3 hétig hord? Ha nagyobb lesz és olyan használt dolgot látok, ami jó minõségū, miért ne? Nem szégyenlem. Feleslegesen nem költök pénzt. :) Az a lényeg, hogy "mindene meglegyen" bizonyos kereteken belül. :)
2015. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szégyellnivaló nincs ebben, a kisbabák pár hét alatt nem teszik tönkre a ruhájukat, a legnagyobb butaság több ezer forintot kiadni valamiért, amit jó esetben 3-4 alkalommal ráadsz (volt olyan nálunk amit egyszer sem viselt, mert kinőtte). Az én fiam már 3 éves múlt, itt már azért nehezebb szép állapotú ruhát kifogni, de még neki is szoktam börzén vásárolni.
2015. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyellem a használt holmikat, a családban rengeteg ruha, játék és praktikus eszköz forog már évek óta (anyai ágon 8 unoka van), viszont a börzéket sajnos nem szeretem, utálok a tömegben nyomakodni.

Szóval családon belül kapunk-adunk, illetve neten veszek használtakat.

2015. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, de nem tartom szégyellendőnek.
2015. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Börzékre turkálóba nem járok.

De ettől még vásárolok használt holmikat. 2,5 éves a fiam, sokmindent veszek Facebook csoportban, meg az utcában van egy fiú, aki pont egy mérettel nagyobb, mint a fiam. Az anyukától rengeteget vásárolok (kapok is), nagyon jó minőségű cuccokat veszek tőle.

2015. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen sok börzére mentem el vásárolni/nézelődni. Volt, hogy árultam is az elején.

Most már nem megyek börzékre, mert szinte azonos áron megtudom venni a vadi új ruhákat is.

pl. a Pepco-ba vagy a KIK-be. Utóbbiba, ha nagyon jó akciók vannak.

Én Pesten lakom, külvárosban. Nagyon eldurvultak az árak.

Múltkor 2500 Forintért akartak rám sózni egy farmernadrágot a 4 éves lányomra.

2500 Forintért vadi újat veszek az Auchanba. Ami pluszban nem foltos és bolyhos. Esetleg néhol szakadt..


Nem tartom szégyennek a használt ruha vásárlását, csak akkor már az árnak is ahhoz mérvadónak kellene lennie.

2015. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs idom bongeszni, bogaraszni, igy nem vasarolok ilyen helyeken, de semmikepp sem szegyen.
2015. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nahát mennyi normális felfogású ember! Engem rengetegen szóltak meg mert a babánknak amit lehet ilyen börzéken szereztem be. A miérteket az első válaszoló szuperül leírta!

Szerintem nincs ebbe semmi "ciki" ha mászós időszak jön biztos hogy kevesebb ruhát lehet majd találni jó minőségbe mert szétcsússzák a gyerkőcök. Akkor majd bemegyek a boltba ☺

2015. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazából én is kellemesen csalódtam, mivel engem is sokan megszóltak, "lenéztek".

Kezdeti időkben rengeteg holmit vettem a gyereknek szinte vadi újan, fillérekért.

Jelenleg 2,5 éves, már nehezebb kifogni a megkímélt darabokat, ami még árban is megfelelne.

Egyébként én sosem szégyelltem magamat, azokat nem értettem inkább, akik e miatt megszóltak.

2015. szept. 3. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Szégyellje magát az, aki ezért mást megszól. Nem tudom azt sem, hogy a KIK-es meg Auchanos ruhák megérik-e ugyanannyiért, mint egy 1X használt Next. Szerintem nem, sokszor hamarabb tönkremennek. Én inkább minőségi használtat veszek, mint olcsó kínai és ezzel kompatibilis új cuccot. Öt gyerekem van, a használt vált be. De nem a börzés, hanem drágább turkálós vagy ismerőstől szerzett márkás. Meg tudnám venni a márkátlan újat is, de nem veszem, még a nagyoknak sem. Egyszerűen két-három alkalom után kinyúlnak, lyukadnak, bolyhozódnak. Csecsemőnek meg csak használtat vettem, a legkisebb már a 8-9. baba, aki hordja a bodykat, rugikat, és némelyik márkás még mindig újszerű. Az újan kapott auchanost meg a második baba után kidobhattuk, mert kiszakadtak a patentjai.
2015. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!