Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyivel olcsóbban lehet...

Mennyivel olcsóbban lehet eladni a feleslegessé vált baba dolgainkat?

Figyelt kérdés
Kb. hány százalékkal olcsóbban? Mindennek mi voltunk az első tulajdonosai és szép állapotban van minden. Gondolok ruhákra, babakocsira, kókusz matracra, cumisüveg melegítőre, bontatlan csomagolású pelenkákra, cipőkre. Fele áron vagy harmad áron vagy hogy is van ez?

2015. jún. 3. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

én mindig úgy csináltam, hogy az adott dologra rákerestem és megnéztem nagyjából milyen árkategóriában vannak meghirdetve, tehát ha én keresnék akkor mennyiért tudnék venni. aztán mérlegeltem, és általában picit alámentem az árnak, így mindent hamar elvittek.

az meg ,hogy fele-v harmadáron... változó. nézz körbe mi a kínálat. ha szerencséd van, 705-ban is el lehet adni mondjuk egy totál megkímélt újszerű elektronikai holmit mittomén légzésfigyelő, főleg ha még garis. de pl a ruhanemű mindig olcsóbban megy el mint félár - a tapasztalatom szerint. az is jellemző, hogy a babaholmik fillérekért mennek és ahogy nagyobb a méret/korosztály, annál drágábban tudod eladni is. pl ovis fiúruhákat elviszik úgy is, ha csak párszáz forinttal olcsóbb darabja mint a bolti, főleg csomagban, esetleg ha adsz is ajándékba hozzá valamit akkor hamar elmegy. pelust tőlem nem vitték el, elajándékoztam meg azokat is amikért nagyon keveset kaptam volna, inkább legyen olyané aki rászorul... a cipők jó áron mennek nekem, főleg ha újszerű.

remélem tudtam segíteni

2015. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt függ az állapotától, másrészt a kínálattól, harmadrészt a kereslettől. Pl egy jó állapotú, márkás, alig használt babakocsit (újonnan mondjuk 90), Pesten lehet, hogy elkapkodnak 50 ezerért. Békéscsabán viszont valószínűleg a 30-at is nehezen adják meg érte, mert inkább vesznek kevésbé márkásat, olcsóbban.


Ruhákat szerintem kb féláron, és inkább csomagban érdemes.

2015. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én semmit sem tudtam eladni... :D pedig a ruhák mind márkásak és tiszták voltak a 200 db ruhát (amiben 5 hálozsák, 2 téli overál..cipo, sapka, kis bakancs..minden volt) kb. 10 ezer ft-ért adtam volna..a babakocsit, autoba és babakocsira is szerelheto mozessel, hordozoval, sportrésszel szintén 30 ért..amit 4 éve 210 ezeért vettunk..ággyal, matraccal nem is probálkoztam már, végul mindet odaadtam egy embernek..
2015. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak a válaszokat! Kedves Utolsó! ezen én is csodálkozom, hogy ennyiért sem vitték el a dolgaitokat.
2015. jún. 3. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdemes az ingyenes aukciós portálokat igénybe venni, vagy a Facebook adok-veszek oldalait. Ez utóbbinál az a jó, hogy személesen tudsz találkozni a vevővel, nem vacakolsz a postával, és a vevőnek nem kell postaköltséget fizetnie. A Vatera és társainál az a gond, hogy rajta van a postaköltség és az nagyon sok. De nézz körül, érdeklődj, biztos szokott a közeledben lenni bababörze időnként.

Nálunk van, aki kirakja a nagyobb tételeket (babakocsi, bútor, etetőszék stb.) a védőnőnél vagy az oviban hirdetésként. Mindegy, csak olyan hely legyen, ahol tömegével fordulnak elő anyukák/kismamák.

Az ár nagyon változó.

pl. a nagyobb méretű, megmaradt pelus kb. 30Ft/db áron megy el. A jó minőségű, hibátlan állapotú cipő is max. 5-800 Ft, de nem is nagyon viszik, mert a legtöbben csak új cipőt/papucsot vesznek.

A ruhák fillérekért fogynak, még az egyszer használt darabok is. A bodykat, rugikat én 200-300 Ft között adom, nálam gyorsan elkelnek, míg azok, akik 800-1000 Ft-ot kérnek érte, hónapokig árulják.

A légzésfigyelő nálam féláron 10 000 Ft-ért kelt el, jellemzően ennyiért megy a használt.

Kérdezgesd körbe a barátokat, a férjed kollégáit, mert lehet mázlitok lesz, és ismerős éppen babaholmit keres olcsón. Nekem egy távolabb élő ismerősöm két hónappal később szült, ahogy lejöttek a fiamról a jobb holmik, vette is meg. (Aztán összenőttek a gyerekek... :D)

Érdemes eleinte picit olcsóbban adni és hagyni, hogy kialakuljon egy vevőköröd.

Mifelénk a csomagok nem mennek, mert nem biztos, hogy másnak is azok a darabok tetszenek, amiket te egybe tettél.

Ne add fel az eladást, van, amikor hetekig semmit sem visznek, aztán hirtelen jön valaki és viszi a felét. :)

Én ezt a pénzt visszaforgattam a gyerekekre, szerintem már több, mint százezer fölött tartok, pedig csak a kicsi holmiját árulom, és még csak 16 hónapos.

A nagyobb, ovis korú ruhák még inkább kelendőek, főleg a fiús cuccok.

2015. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, igen, azt elfelejtettem.

Bontsd évszakokra a ruhákat. Most mennek a kalapkák, napozók, rövid ujjú bodyk, fürdőrucik, úszópelusok...

Általában évszakváltás előtt egy hónappal érdemes a következő szezon ruháit feltenni, mert a többség előre vásárol az adott szezonra.

Augusztusban elkezdheted feltenni a melegítőket, pólókat, hosszú ujjú pólókat, vékony kabátokat, vékony sapkákat, mert akkor már a bölcsire/ovira/sulira készülnek az anyukák és előre vásárolnak, ne szeptemberben kelljen mindent megvenni.

2015. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
soha ne azt nézd,te mennyiért vetted,hanem,hogy mennyi az aktuális ára. utána meg,hogy milyen állapotban van a tiéd. ruhák pár száz forintért mennek el sajnos,én is még az újszerűeket disneyt,mindent annyiért tudtam eladni,a használtabbakat meg 1ft-os liciteken. bontatlan pelust,babakocsit simán eladhatsz féláron. (mostani ár szerint) üvegmelegítőt is fél áron adtam el. mérleget picit kevesebbért,az újszerű volt alig használtam. cipőkért nem tudsz sokat kérni,hacsak nem nagyon márkás,(10-20között)de pár ezernél akkor se fognak többet adni. a matracnak nem tudom milyen ára van használtan. cumisüvegek,egyéb apróságok szintén pár százért mennek el.
2015. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja igen,írták a keresletet,a mellszívót mindig nagyon keresik. én sokat próbáltam,mire találtam egy jót, kettőt simán eladtam szinte egyből. ahogy írták évszak szerint árulj,télen 200ft-ért nem vesznek overállt. legkevésbé a hordozó megy,hacsak nem babakocsival egyben adod.
2015. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Már én sem tudom, hol lehetne eladni a dolgaim, mert a jobb állapotú ruhákat már 80-100ft-ért kínálom és így se jelentkezik érte senki, pedig nem foltosak.

Vadonat új, márkás cipőt is kínáltam majdnem féláron és mégsem vette meg senki idáig.

2015. jún. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Probáltam gyerekruha vásáron olcson eladni nem viték tetem fel jófogásra nem viték pedig csupa megkimélt csinos kislányruha .
2015. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!