Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1-másfél éves gyerekkel akkor...

1-másfél éves gyerekkel akkor is mentek látogatóba, ha az ottaniak betegek?

Figyelt kérdés
pl. unokatesó, anyós

2015. szept. 2. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
attól függ mi számít betegségnek. egy kis náthánál még igen, de lázas, fertőző betegségnél nem
2015. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
tutira nem
2015. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Én gyerek nélkül se megyek olyanhoz, aki beteg, elsősorban azért, mert egy beteg embernek, aki rosszul van, szerintem a háta közepére nem hiányoznak vendégek... nekem legalábbis marhára nem, én ilyenkor lemondok minden ilyet, ha meg volt beszélve valakivel. Meg amúgy én se akarom elkapni senkitől.
2015. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ha vírussal fertőzték össze vissza egymást akkor nyilván nem, vagy ha lázasak és csak feküdnének. Ha az egyikőjük megfázott kicsit akkor simán..
2015. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És szerintetek elvárható tőlük, hogy szóljanak, hogy betegek? Hogy ne kelljen az én kisgyerekemnek egy másik beteg gyerekkel együtt játszania? Ti ezt hogy oldjátok meg? Nektek szólnak ilyenkor vagy inkább eltitkolják? Nálunk már volt ebből veszekedés, de még mindig nem tudom, hogy mire számíthatok.
2015. szept. 2. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen elvárható. A barátaimékkal kb. 4 hónapig húztunk egy találkozót, mert valamelyik gyerek mindig beteg volt.

Én is szóltam, ők is szóltak. Szerintem alap dolog. +

2015. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem, és volt már, hogy megsértődött egy barát család, mert nem szóltak, hogy náthás a gyerekük és elkapta az akkor 1 évesünk és szóvá tettük. Azóta mondják ha betegek a gyerekek (bölcsisek-ovisok így szinte mindig azok) így jó ritkán találkozunk.
2015. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem megyünk. Elvárható, egy ideális világban erre figyelmeztetnének is téged. de nem abban élünk :). ha már ott vagy, látod a beteg gyereket és fel tudod mérni, mekkora a kockázat. ha nagy, akkor én pl hamar eljönnék a gyerekemmel és meg is mondanám, miért. teljesen kivédeni sajnos nem tudod. a múltkor a játszótéren ült egy padon anyuka, mellette a kislánya. fiam odament, kérte, hogy had üljön fel a lány mellé. akkor hallom, h anyuka épp azt ecseteli a mellette álló barátnőjének, h a kislány este még sugárban hányt, azért vannak itt, mert emiatt nem ment bölcsibe a gyerek...
2015. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Úgy látom, itt sokan nem tudják, hogy a nátha is fertőz, mivel a náthavírus okozza a betegséget.
2015. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy teljesen nem tudom kivédeni, de nem is az a cél. Mi szinte minden nap megyünk játszótérre meg boltba is és még soha semmi baja nem lett. Viszont unokatesótól már kapott el náthát és azzal elég sokat kínlódtunk, és ezen össze is vesztünk, utána nem engedtem oda akkor se, ha "csak" meg volt fázva(mert ki tudja), de akkor még pici volt. Most már kicsit más a helyzet, de ránézésre nem mindig lehet eldönteni, hogy csak megfázott vagy vmi komolyabb, ezt csak ők tudják. A másik meg az, hogy az a gyerek macskázás után sem mos kezet, hanem összefogdoz mindent és nem szólnak rá se a szülei, se a nagyszülei.
2015. szept. 2. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!