Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor olyan fáradt, hogy már...

Amikor olyan fáradt, hogy már össze-össze esik, akkor miért nem alszik el? Nem sír, nem a foga, hasa a baj, csupán játszana, de hogyhogy?

Figyelt kérdés

a gyermek álatlában óramű pontos, magától alszik el délelőttönként és délutánonként (15 hónapos)

de van, nem is egy olyan nap, hogy a szemei totál fátyolosak, vörösek, dől, borul olyan fáradt, beteszem szokás szerint a kiságyba, minden szokásos feltétel megteremtve, de az utolsó erejéel is felkapaszodik, gagyog, próbál mindennel szöszmötölni, játszani..

gondoltam, ha ingerszegény a környezet, nem szólok hozzá, nincs ott játék, el fogja unni magát és elalszik.

de most is, már 45 perce "kínlódik" az üres kiságyban, megnézte ezerszer a fali matricákat, elismételte ezerszer, hogy "bababababa", körbement a 60x160 centis ágyon ezerszer...és dörzsöli a szemét, néha már alig bírja tartani magát, mégse alszik...


2015. szept. 4. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem sikerül elkapni a tökéletes pillanatot, hogy nah, most elalszik akkor túlesik a holtponton és bármilyen fáradt nem fog elaludni. Próbálj neki valami altatót találni. Az én 5 hósom ilyenkor a kb 1 órás szenvedés után cicizés után úgy alszik, mint a bunda.
2015. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul ilyen. Normál esetben lerakom ebéd után a kiságyába és csendesen magától elalszik, de ha átlendül egy ponton, akkor bizony ellenkezés és sírás a vége (főleg front idején). Olyankor kicsit ringatom, hogy megnyugodjon és elaludjon, majd gyorsan leteszem.
2015. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

szóval holtpont :(


ma odáig jutottunk ezzel, hogy inkább kivettem a kiságyból, mert már nekem fájt, hogy "magánzárkaszerűen" bekorlátozom a gyermekem. aztán átmentünk egy órára rokonhoz(segíteni) szóval este 9 körül az esti tápszerrel aludt csak el.

remélem holnap is bepótolja, eddig az a tapasztalatom, hogy ilyenek után másnap nappal képes akár reggel 9-kor már visszaaludni délig.., plusz délután is akár 2 órát kialszik ráadásként.

2015. szept. 4. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!